XAUUSD یک شکست به زیر 1750 دلار کاهش می دهد

پشتیبانی در فضای باز باقی می ماند اما در زیر ساختار قبلی و در پشت خط روند ساعتی که در اواسط هفته شکسته شده بود، تحت فشار باقی می ماند. با این وجود، اصلاحی عمیق‌تر برای اوپن این هفته با توجه به تلاقی فیبوناچی 38.2 درصدی 1750 دلار ممکن است انجام شود.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xauusd-bears-eye-a-break-below-key-1-750-202211202336

شاخص دلار آمریکا DXY که ارزش دلار آمریکا را در برابر سبدی از ارزهای اصلی اندازه گیری می کند، 0.0.3 درصد افزایش یافت و به 106.93 رسید و زیان های ناشی از زمانی که داده های تورم ایالات متحده باعث شد که این شاخص به شدت افت هفتگی شاخص را از مارس 2020 آغاز کرد، جبران کرده است. بازدهی خزانه داری برای افزایش یافت. دومین روز متوالی در روز جمعه با بازدهی 10 ساله در 3.821٪ باقی می ماند.

برای هفته پیش رو، صورتجلسه فدرال رزرو، مذاکرات FOMC در مورد کاهش مورد انتظار در سرعت افزایش نرخ بهره را روشن خواهد کرد. با این گفته، سیاستگذاران همچنین تاکید خواهند کرد که نرخ پایانه احتمالاً در مقایسه با انتظارات قبلی بالاتر می‌رود زیرا بازار کار بسیار فشرده است. تحلیلگران TD Securities می‌گویند که از نظر داده‌ها، ما به دنبال کاهش اندکی PMI تولیدی هستیم و بالاتر از سطح 50 در نوامبر باقی می‌مانیم.

  • طلا روز جمعه با کاهش ارزش دلار و بازده اوراق قرضه با افزایش دقایقی FOMC بسته شد.
  • اصلاحی عمیق‌تر می‌تواند برای اوپن این هفته با توجه به 1750 دلار مطابق با تلاقی فیبوناچی 38.2٪ انجام شود.

«در واقع، مدیران پول به طور قابل توجهی شلوارهای کوتاه را پوشش می‌دادند، اما فقط به میزان متوسطی به بلندمدت‌هایشان افزودند. تحلیلگران افزودند، با توجه به اینکه متوجه شده‌ایم مدیران پول غیر CTA نیز احتمالاً کوتاه مدت بوده‌اند، این روایت اخیراً محبوب ممکن است نقشی در توضیح مقیاس پوشش کوتاه در داده‌های این هفته داشته باشد.

تحلیل تکنیکال طلا

اوایل هفته گذشته، داده‌های قوی‌تر از حد انتظار خرده‌فروشی ایالات متحده، گمانه‌زنی‌ها درباره کاهش افزایش نرخ بهره را سرد کرد. همچنین، اظهارات تندروانه مقامات فدرال رزرو مانند جیمز بولارد به خنثی کردن این گمانه زنی مبنی بر اینکه فدرال رزرو در حال نزدیک شدن به توقف است و به افزایش دلار و بازدهی کمک می کند، کمک کرد. در همین حال، کیت جوکس، اقتصاددان Societe Generale نوشت که “ممکن است روند کاهش موقعیت ها قبل از پایان سال به طور جدی آغاز شده باشد.” وی افزود: “سال 2022 طوفان تقریباً کاملی بود که به نفع دلار آمریکا بود که با رشد قوی تر، نرخ های بالاتر، شرایط تجارت و نگرانی های ژئوپلیتیکی افزایش یافت. شرایط نقدینگی در حال بدتر شدن است و موقعیت ها کاهش می یابد.”

در رابطه با طلا، تحلیلگران توضیح دادند: «مدیران پول به افزایش شدید طول خالص خود در بازارهای طلا ادامه دادند. با توجه به اینکه روند زیر به عنوان موتور بازده غالب در بین مدیران پولی که با فلز زرد معامله می کنند، باقی می ماند، همانطور که توسط همبستگی قوی بین موقعیت مدیر پول CFTC و برآوردهای مستقل ما از موقعیت CTA مشخص شد، افزایش تهاجمی در طول خالص به احتمال زیاد به تضعیف حرکت نزولی نسبت داده می شود. سیگنال‌هایی برخلاف باور فزاینده به روایت محوری فدرال رزرو است.»

طلا در بازار آزاد ثابت است و در سطح 1751 دلار قرار دارد، اخیراً تحت فشار دلار آمریکا قرار گرفته است، زیرا سرمایه گذاران به افزایش بازده اوراق قرضه چشم دوخته اند و به شرط بندی در مسیر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا ادامه می دهند.