XAUUSD قصد دارد تجارت را به بالای 1750 دلار پیش از گزارش تورم بلندمدت ایالات متحده تغییر دهد.

اقتصاد ایالات متحده در روز جمعه با یک آزمون تورم دیگر روبرو خواهد شد زیرا انتظارات تورمی بلندمدت در آینده منتشر خواهد شد. فدرال رزرو مجدداً تاکید کرده است که انتظارات تورمی بلندمدت به خوبی در حدود 2٪ ثابت است. افزایش در داده های اقتصادی می تواند حال و هوای آینده بازار را خراب کند.

تحلیل تکنیکال طلا

  • در بحبوحه سرخوشی در بازار، قیمت طلا به دنبال استقرار بالای 1750.00 دلار است.
  • فدرال رزرو بر این باور است که انتظارات تورمی بلندمدت به خوبی حدود 2 درصد است.
  • این فلز گرانبها در اطراف 200-EMA در 1760.00 دلار در حال حرکت است.

شایان ذکر است که بازارهای ایالات متحده در روز جمعه تعطیل خواهند بود.

گزارش تورم اکتبر روشن کرده است که فدرال رزرو (فدرال رزرو) برنامه های سختگیرانه سیاست های خود را مجدداً بررسی خواهد کرد و ممکن است سرعت فعلی افزایش نرخ بهره را کاهش دهد. با این حال، لورتا مستر، رئیس بانک فدرال رزرو کلیولند معتقد است که اقدامات سیاست محدودکننده بانک مرکزی ایالات متحده باید با توجه به ماهیت مداوم تورم ادامه یابد.

شاخص قدرت نسبی (RSI) (14) برای اولین بار در هفت ماه گذشته از 60.00 فراتر رفت و هیچ نشانه ای از واگرایی و خرید بیش از حد را نشان نداد.

نمودار روزانه طلایی

قیمت طلا (XAUUSD) پس از یک اصلاح نهایی که دارایی را به زیر 1750.00 دلار در جلسه توکیو کشاند، بهبود یافت. این فلز گرانبها قصد دارد مشخصات حراج خود را به بالای 1750.00 دلار تغییر دهد، زیرا مشخصات ریسک به عملکرد خوب خود در روز جمعه ادامه داده است.

در مقیاس روزانه، قیمت طلا برای اولین بار در پنج ماه گذشته با میانگین متحرک نمایی 200 دوره ای (EMA) به 1760 دلار فاصله دارد. مقاومت افقی که از پایین ترین سطح 14 ژوئن در 1805.11 دلار قرار گرفت، به عنوان یک مانع بزرگ در پیش رو عمل خواهد کرد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xauusd-aims-to-shift-business-above-1-750-ahead-of-us-long-term-inflation-report-202211110307

معاملات آتی S&P500 رشد روز جمعه خود را حفظ کرده و یک بهبود جزئی در شاخص دلار آمریکا (DXY) در حال پایان است. افزایش تقاضا برای اوراق قرضه دولتی بازده آنها را به طرز چشمگیری کاهش داده است. بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به 3.81 درصد کاهش یافته است.