XAUUSD در میان هیاهوی انتخابات میانی ایالات متحده، عملکرد ضعیفی را در بالای 1670 دلار نشان می دهد.

قیمت طلا (XAUUSD) پس از مبارزه در اطراف مانع فوری 1680.00 دلار، شاهد اصلاح زمانی در جلسه توکیو بود. روند صعودی فلز گرانبها با نگرانی سرمایه گذاران در آستانه هیاهوی انتخابات میان دوره ای پوشانده شده است، در حالی که نزولی با خوش بینی کلی در بازار جهانی حمایت می شود.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xauusd-displays-a-subdued-performance-above-1-670-as-us-mid-elections-buzz-202211080335

شاخص دلار آمریکا (DXY) پس از آزمایش پایین ترین سطح روز دوشنبه در حدود 110.00 تلاش کرده است که دوباره به سمت خود بازگردد. در همین حال، بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده نزدیک به 4.23 درصد افزایش یافته است و انتظار می رود پیش از داده های شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) به حرکت صعودی خود ادامه دهد.

در مقیاس ساعتی، دارایی در حال تشکیل یک الگوی پرچم صعودی است که سیگنال موج صعودی تکانشی را پس از شکست ادغام می دهد. معمولاً، مرحله ادغام، منطقه‌ای را نشان می‌دهد که بیشترین حراج را دارد، جایی که سرمایه‌گذارانی که ترجیح می‌دهند پس از ایجاد یک سوگیری صعودی وارد حراج شوند، شرط‌بندی می‌کنند. همچنین، سرمایه گذاران با مشاهده ادامه روند صعودی پس از یک توقف اصلاحی زمان، مدت زمان بیشتری را اضافه می کنند.

این دارایی حول میانگین متحرک نمایی 20 دوره ای (EMA) در 1674.75 دلار قرار دارد. در همین حال، شاخص قدرت نسبی (RSI) (14) به محدوده 40.00-60.00 کاهش یافته است، اما این امر معکوس شدن روند را تضمین نمی کند.

نمودار ساعتی طلایی

طبق برآوردهای اولیه، شاخص بهای مصرف‌کننده در مقایسه با انتشار قبلی 8.2 درصد کمتر از 8.0 درصد است، در حالی که شاخص اصلی قیمت نفت و مواد غذایی به استثنای قیمت‌های نفت و مواد غذایی، با 6.5 درصد در مقایسه با 6.6 درصد در نسخه قبلی، اندکی کاهش یافته است. داده‌های تورم اصلی هنوز نشانه‌های امیدوارکننده‌ای از فرسودگی را نشان نداده‌اند، بنابراین میزان انحراف در کاتالیزور به‌دقت رصد خواهد شد.

  • در حالی که سرمایه گذاران منتظر سرنخ های تازه از انتخابات میان دوره ای آمریکا هستند، قیمت طلا یک حرکت اصلاح زمان را نشان می دهد.
  • آلفای تولید شده توسط اوراق قرضه دولتی ایالات متحده پیش از داده های CPI ایالات متحده شتاب می گیرد.
  • شکل‌گیری پرچم صعودی نشان‌دهنده ادامه یک رالی پس از شکست صعودی تثبیت است.

اما پیش از آن، انتخابات 435 کرسی مجلس نمایندگان و 34 کرسی سنا همچنان در کانون توجه قرار دارد. پیروزی اکثریت جمهوری خواهان می تواند باعث بی ثباتی سیاسی در اقتصاد ایالات متحده شود و ممکن است بر قیمت طلا تأثیر بگذارد.

تحلیل تکنیکال طلا