XAU/USD پیش از داده های ایالات متحده، صحبت های فدرال رزرو افزایش یافت


  • قیمت طلا از حمایت کلیدی کوتاه‌مدت جهش می‌کند، اما در تلاش است تا شتاب صعودی به دست آورد.
  • شاخص‌های پایین‌تر از مدیران خرید ایالات متحده، خریداران طلا را مورد علاقه خود قرار دادند.
  • گفتگوی فدرال رزرو هاوکیش حرکت بازیابی XAU/USD را به چالش می کشد.
  • سفارشات کالاهای بادوام ایالات متحده، شاخص تورم ترجیحی فدرال رزرو برای مسیرهای روشن چشم دوخته است.

قیمت طلا (XAU/USD) از جهش از تلاقی حمایت کلیدی کوتاه مدت در حدود 1793 دلار دفاع می کند زیرا معامله گران منتظر آمار ایالات متحده (ایالات متحده) برای جهت گیری روشن هستند. قیمت فلز شاهد بزرگترین افت هفتگی در چهار سال گذشته بود، زیرا بانک‌های مرکزی جهانی، از جمله فدرال رزرو (فدرال رزرو) متعصب ظاهر شدند. با این حال، شاخص مدیران خرید ایالات متحده (PMI) برای ماه دسامبر ضعیف به نظر می رسد و به قیمت طلا کمک می کند تا هفته را با وضعیت مثبتی به پایان برساند.

بازگشت خرس طلا به بانک های مرکزی جنگ طلب

فدرال رزرو (فدرال رزرو) یا بانک مرکزی اروپا (ECB)، بانک انگلستان (BOE) و بانک ملی سوئیس (SNB) را فراموش نکنید، اکثر بانک های مرکزی کلیدی 50 واحد پایه (bps) اعلام کردند. افزایش نرخ در هفته گذشته اگرچه افزایش نرخ کمتر از حرکت های قبلی بود، اما به نظر می رسید که آمادگی سیاست گذاران برای دفاع از نرخ های بالاتر برای مدت طولانی تر، فروشندگان طلا را آزار می دهد.

همین موضوع را می توان در آخرین اظهارنظرهای لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو کلیولند و جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک، احساس کرد. با این حال، ویلیام رئیس فدرال رزرو نیویورک گفت که ممکن است FOMC بیش از نرخ پایانی پیش بینی شده در نمودار نقطه ای افزایش یابد. در همین راستا، لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو کلیولند، گفت که برآورد او برای نرخ بهره بالاتر از همتایانش است و بانک مرکزی برای شکست دادن تورم نیاز به سیاست های سختگیرانه دارد.

شاخص‌های مدیران خرید ایالات متحده، خریداران XAU/USD را آزار می‌دهند

قیمت طلا از حمایت مهم کوتاه‌مدت روز جمعه بر اساس شاخص‌های پایین‌تر از شاخص‌های مدیران خرید ایالات متحده (PMI) در ماه دسامبر بهبود یافت. با این حال، شاخص PMI تولید جهانی S&P ایالات متحده از 47.7 در نوامبر به 46.2 کاهش یافت و همچنین انتظار بازار 47.7 بود. علاوه بر این، S&P Global Services PMI به 44.4 در برآورد فوری دسامبر از 46.2 در نوامبر و انتظار بازار 46.8 کاهش یافت.

کاهش خوش بینی نسبت به چین، فروشندگان طلا را آزار می دهد

قیمت طلا پیش از این در سیاست چین در برابر کووید صفر کاهش یافت، اما ملایم شدن داده‌های فعالیت از چین و تردیدها در مورد کاهش اخیر اعداد COVID-19، خریداران XAU/USD را در آستانه قرار داده است. رویترز نوشت: «شی جین پینگ، رئیس‌جمهور چین و مقامات ارشد وی متعهد شدند که در سال آینده از اقتصاد آسیب‌دیده چین حمایت کنند، زیرا مرگ دو روزنامه‌نگار کهنه کار دولتی نشان دهنده تشدید شیوع کووید-19 در پکن پایتخت بود.»

این خبر می‌افزاید که گزارش‌های مرگ و میر در حالی منتشر شد که چین در روز جمعه برنامه‌های فوری برای محافظت از جوامع روستایی در برابر این ویروس را تنظیم کرد، زیرا میلیون‌ها شهروند برای اولین بار پس از سال‌ها تعطیلات قمری خود را از 22 ژانویه آغاز می‌کنند. اما هیجانی که با سیاست چرخشی که به آنها اجازه سفر می داد، در میان نگرانی ها از آمادگی چین برای موج آتی عفونت ها و ضربه ای که می تواند به دومین اقتصاد بزرگ جهان وارد کند، کاهش یافته است.

سفارشات کالاهای بادوام ایالات متحده، شاخص تورم ترجیحی فدرال رزرو در تمرکز است

برای تایید کاهش هفتگی قیمت طلا، معامله گران به سفارشات کالاهای بادوام در ایالات متحده (ایالات متحده) در ماه نوامبر توجه خواهند کرد که انتظار می رود 0.0% در مقابل 1.1% اصلاح شده قبلی باشد. همچنین شاخص هزینه‌های مصرف شخصی اصلی (PCE) – شاخص قیمت برای ماه مذکور که انتظار می‌رود 4.6% در سال در مقابل 5.0% قبل باشد، مهم خواهد بود. شاخص قیمت PCE به عنوان معیار مورد علاقه فدرال رزرو (فدرال رزرو) برای تورم شناخته می شود و از این رو توجه عمده معامله گران طلا را به خود جلب می کند. اگر داده‌های تورم برنامه‌ریزی‌شده، همراه با سفارش‌های خوش‌بینانه کالاهای بادوام قوی‌تر به نظر برسد، مذاکرات جنگ‌طلبانه فدرال رزرو می‌تواند تحقق یابد و نشانه ضعف بیشتر فلز باشد. با این حال، انفعال پایان سال ممکن است حرکت سنگین فلز را محدود کند.

تحلیل تکنیکال قیمت طلا

طلا از جهش روز قبل از خط روند صعودی پنج هفته‌ای و میانگین متحرک نمایی 21 روزه (EMA)، در حدود 1775 دلار در زمان چاپ دفاع می‌کند، زیرا پس از بزرگترین ضرر هفتگی در یک ماه، زخم‌ها را لیس می‌زند.

با انجام این کار، فلز زرد مجدداً به نقطه تلاقی مقاومت 1808-10 دلاری شامل منطقه افقی هفت ماهه و سطح اصلاحی فیبوناچی 50 درصدی روند نزولی طلا در آوریل-سپتامبر نزدیک می شود.

با این حال، سیگنال‌های نزولی از شاخص میانگین متحرک همگرایی و واگرایی (MACD) به شاخص ضعیف قدرت نسبی (RSI) که در 14 قرار دارد می‌پیوندند تا بهبود بیشتر فلز را به چالش بکشند.

حتی اگر XAU/USD از مانع 1810 دلار عبور کند، سطح اصلاحی فیبوناچی 61.8 درصد، که به «نسبت طلایی» نیز معروف است، در حدود 1852 دلار، قبل از اوج ژوئن 2022 در اطراف 1880 دلار خواهد بود تا خریداران طلا را به چالش بکشد.

از سوی دیگر، شکست واضح نزولی تلاقی حمایتی 1775 دلاری می تواند به سرعت قیمت طلا را به سمت همگرایی متحرک نمایی 50 روزه و متحرک نمایی 100 روزه نزدیک به 1745 دلار بکشاند. با این حال، تاپ های علامت گذاری شده در ماه های سپتامبر و اکتبر، به ترتیب حدود 1735 و 1730 دلار، می توانند خریداران طلا را پس از آن به چالش بکشند.

به طور کلی، آخرین بازگشت گلد از حمایت مهم غیرممکن به نظر می رسد مگر اینکه از مانع 1810 دلاری عبور کند.

قیمت طلا: نمودار روزانه

روند: ضعف بیشتر مورد انتظار است


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-rebounds-ahead-of-united-states-data-federal-reserve-talk-202212182246