XAU/USD پس از بهبود محض در بحبوحه بازدهی نرم تر ایالات متحده، 1880 دلار را بوسید

به گزارش رویترز، جیمی دیمون، مدیرعامل JPMorgan Chase & Co نسبت به اعلام پیروزی زودهنگام در برابر تورم هشدار داد و هشدار داد که فدرال رزرو ممکن است نرخ های بهره را بالاتر از مرز 5 درصد افزایش دهد، اگر قیمت های بالاتر “چسبنده” شوند. او همچنین افزود که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، اگر تورم به 3.5 تا 4.00 درصد کاهش پیدا نکند، باید از 5 درصد فراتر رود.

تحلیل تکنیکال طلا


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-kisses-1-880-after-a-sheer-recovery-amid-softer-us-yields-202302090326


اشتراک گذاری:

  • قیمت طلا در بحبوحه بهبود شرایط ریسک در بازار به 1880.00 دلار رسید.
  • با وجود شرط‌بندی‌های تندروانه فدرال‌رزرو، بازدهی ضعیف‌تر آمریکا بر شاخص دلار تأثیر می‌گذارد.
  • قیمت طلا در یک قسمت توزیع مجدد در مرحله کاهش قیمت ویکوف به حراج می رود.

قیمت طلا (XAU/USD) به بالاترین رقم روز خود به بالای 1880.00 دلار در معاملات آسیایی رسیده است. قیمت طلا پس از بازگشت از 1872.00 دلار حرکت صعودی عمودی را نشان داد زیرا ریسک پذیری فعالان بازار بهبود یافته است. انتظار می رود که این فلز گرانبها حرکت صعودی خود را به بالای 1880.00 دلار با اطمینان ادامه دهد زیرا بازدهی خزانه داری ایالات متحده کاهش یافته است.

در همین حال، شاخص دلار آمریکا (DXY) در حال تلاش برای حفظ بالای 103.00 با وجود اینکه خیابان شروع به پیش بینی اوج نرخ بهره توسط فدرال رزرو بالای 5 درصد کرده است.

بازدهی اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به نزدیک 3.61 درصد کاهش یافته است. معاملات آتی S&P500 پس از فروش در روز چهارشنبه بهبودی را در جلسه آسیایی نشان دادند. شرایطی که فدرال رزرو (فدرال رزرو) در حالی که افزایش نرخ های بهره پیش از این تهاجمی نخواهد بود، از سبد سهام 500 سهام ایالات متحده حمایت می کند.

میانگین متحرک نمایی 100 دوره ای (EMA) در 1884.35 دلار به عنوان مانع اصلی برای گاوهای نر طلا عمل می کند.

در همین حال، شاخص قدرت نسبی (RSI) (14) در محدوده 40.00-60.00 در نوسان است که نشان دهنده عدم وجود یک ماشه بالقوه است.

نمودار ساعتی طلایی

قیمت طلا در بحبوحه شکل گیری پرچم معکوس، که نشان دهنده توزیع مجدد Wyckoff در مرحله Markdown است، عملکرد جانبی را در یک نوت گسترده تر ارائه می دهد. معمولاً، بخش توزیع مجدد مرحله کاهش قیمت به عنوان تعدیل موجودی عمل می‌کند که در آن شرکت‌کنندگان شورت را آغاز می‌کنند، که ترجیح می‌دهند پس از ایجاد یک سوگیری نزولی وارد حراج شوند.