XAU/USD نزدیک به پایین ترین حد خود از 21 جولای، زیر 1700 دلار سقوط کرد

علاوه بر این، اکنون سرمایه گذاران انتظار دارند که بانک مرکزی ایالات متحده افزایش نرخ 75 دیگری را در ماه نوامبر ارائه دهد که همچنان از افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده حمایت می کند. شایان ذکر است که بازده اوراق قرضه حساس به نرخ دو ساله دولت آمریکا در روز سه شنبه به بالاترین حد خود از نوامبر 2007 رسید و اوراق 10 ساله خزانه داری نزدیک به اوج YTD ایستاد.

طلا برای سومین روز متوالی تحت فشار شدید فروش قرار دارد و در روز پنجشنبه به پایین‌ترین سطح خود از 21 جولای رسیده است. اکنون به نظر می‌رسد که XAU/USD وارد مرحله تثبیت نزولی شده است و در محدوده 1685 تا 1690 دلار در نیمه اول جلسه اروپا در نوسان است.

  • طلا برای سومین روز متوالی به کاهش خود ادامه می دهد و به پایین ترین سطح خود از 21 جولای رسیده است.
  • شرط‌بندی برای افزایش تهاجمی‌تر نرخ بهره فدرال رزرو، خطر مثبت همچنان بر XAU/USD تاثیر می‌گذارد.
  • عقب نشینی متوسط ​​دلار در طول روز، فعلاً جلوتر از داده های کلان ایالات متحده است.

چشم انداز سیاست تهاجمی تر توسط فدرال رزرو عامل کلیدی است که همچنان بر طلای بدون بازده تاثیر می گذارد. به دنبال داده‌های شگفت‌انگیز تورم مصرف‌کننده در ایالات متحده در روز سه‌شنبه، بازارها قیمت‌گذاری را با احتمال افزایش ۱۰۰ واحدی نرخ بهره در نشست سپتامبر FOMC آغاز کردند. قراردادهای آتی صندوق های فدرال رزرو نشان دهنده 30 درصد احتمال چنین حرکتی در هفته آینده است.

جدای از این، به نظر می رسد که لحن کلی مثبت در اطراف بازارهای سهام فشار نزولی بر فلز گرانبهای امن وارد می کند. در همین حال، دلار آمریکا تلاش می‌کند تا سودهای روزانه خود را حفظ کند، که به نوبه خود باعث حمایت از طلای دلاری می‌شود. با این حال، زمینه اساسی به نفع معامله گران نزولی تغییر می کند.

بخوانید:  USD/CAD با افزایش قدرت کلی دلار آمریکا و کاهش قیمت نفت به بالای 1.3770 صعود کرد


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-languishes-near-its-lowest-since-july-21-below-1-700-mark-202209151016

از این رو، هرگونه تلاش برای بازیابی همچنان می تواند به عنوان یک فرصت فروش تلقی شود. مورد بعدی سند اقتصادی ایالات متحده است که شامل انتشار خرده فروشی، ادعاهای اولیه هفتگی بیکاری، شاخص های تولید منطقه ای و داده های تولید صنعتی است. این، همراه با بازده اوراق قرضه ایالات متحده، پویایی قیمت دلار و احساسات ریسک گسترده تر ممکن است انگیزه ای برای طلا ایجاد کند.

سطوح فنی برای تماشا