XAU/USD سودهای روز چهارشنبه را حذف کرد، پس از تصمیمات BoE و ECB به زیر 1920 دلار سقوط کرد


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-erases-wednesdays-gains-plunges-below-1920-post-boe-ecb-decisions-202302021518

قیمت طلا پس از رسیدن به بالاترین سطح 9 ماهه در 1959.74 دلار کاهش یافت. با این حال، پس از اینکه فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) نرخ بهره را در روز چهارشنبه 25 واحد در ثانیه افزایش داد، این نرخ کمتر از مرز 1950 دلار است. داده های فاش شده در اسناد اقتصادی ایالات متحده (ایالات متحده) نشان داد که بازار کار انعطاف پذیر است. علاوه بر این، دو بانک مرکزی دیگر، یعنی بانک انگلستان (BoE) و بانک مرکزی اروپا (ECB) به سیاست سختگیرانه اضافه شدند. در زمان نگارش این مقاله، XAU/USD در حدود 1920 دلار، کمتر از قیمت افتتاحیه، مبادله می‌کند.

فدرال رزرو ایالات متحده نرخ بهره را افزایش داد اما به نظر ناامید کننده به نظر می رسید

روز پنجشنبه، بانک مرکزی انگلیس تصمیم گرفت تا نرخ بهره را 50 واحد در ثانیه افزایش دهد و به 4 درصد برساند که دهمین بار از زمان افزایش بانک مرکزی در دسامبر 2021 است. اندرو بیلی، رئیس بانک مرکزی انگلیس گفت که از جلسه نوامبر، BoE “اولین نشانه ها” را مشاهده کرده است. که تورم به گوشه و کنار رفته است.» وی افزود: «هنوز برای اعلام پیروزی خیلی زود است، فشارهای تورمی همچنان وجود دارد». در همین حال، بانک مرکزی اروپا به فهرست بانک‌های مرکزی که نرخ‌ها را افزایش می‌دهند به 0.50 درصد اضافه کرد، نرخ سپرده را در 2.50 درصد قرار داد و نشان داد که امکان افزایش 50 واحدی در ماه مارس وجود دارد.

تحلیل تکنیکال طلا

از نظر فنی، XAU/USD سودهای روز چهارشنبه را از بین برده و یک الگوی شمع نزولی شکل داده است که در صورت تایید، می تواند روند نزولی قیمت را تشدید کند. سناریوی صعودی XAU/USD بالای 1900 دلار باقی خواهد ماند. در غیر این صورت، فلز زرد می تواند تلفات خود را افزایش دهد. شکستن 1900 دلار، پایین‌ترین قیمت 1896.74 در 18 ژانویه را نشان می‌دهد و پس از آن، حمایت بالای 13 ژوئن در 1879.45 دلار پیش از حمایت روانی 1850 دلار قرار دارد.

واک استریت قرار است پس از افزایش نرخ بهره توسط جروم پاول و شرکت، سود روز چهارشنبه خود را افزایش دهد. وی گفت: “افزایش مداوم در محدوده هدف مناسب خواهد بود” زیرا فدرال رزرو برای مهار تورم سرسختانه بالا مبارزه می کند و بر تعهد فدرال رزرو برای بازگرداندن تورم به “2٪ در طول زمان” تاکید کرد. پاول گفت که “فرآیند کاهش تورم آغاز شده است”، به دارایی های دارای ریسک درک شده چراغ سبز نشان می دهد، و در همان زمان که پاول صحبت می کرد، رشد خود را افزایش داد.

دلار آمریکا از سقوط یورو و پوند سود می برد که باد مخالفی برای طلا است

در همین حال، شاخص دلار آمریکا (DXY)، معیاری برای ارزش دلار در برابر سبدی از ارزها، در حال کاهش برخی از زیان‌های خود است که با افزایش 0.44 درصدی به 101.61 رسید که با واکنش بازار به تصمیمات BoE و ECB تقویت شد. در همین حال، بازده اوراق قرضه جهانی به شدت در حال کاهش است و نرخ اوراق بهادار 10 ساله ایالات متحده با کاهش 6 واحدی در ثانیه، به 3.354 درصد رسیده است. با این حال، طلا نتوانست کشش را به دست آورد و پس از رسیدن به 1944 دلار در حدود ساعت 14:25 به وقت گرینویچ، باز هم بیشتر سقوط کرد و زیان خود را به منطقه 1920 دلار افزایش داد.

مطالبات بیکاری در ایالات متحده کاهش یافت

  • با وجود اینکه بازدهی خزانه داری ایالات متحده در حال کاهش است، طلا در سراسر جهان سقوط می کند.
  • دلار آمریکا به دلیل سقوط یورو و پوند استرلینگ تقویت شد.
  • روز چهارشنبه، فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را 25 واحد در ثانیه افزایش داد و نشان داد که در آستانه پایان چرخه خود است.
  • بانک مرکزی اروپا و بانک مرکزی اروپا پس از پیشروی بانک مرکزی ایالات متحده، نرخ بهره را 50 واحد در ثانیه افزایش دادند.

از نظر داده ها، وزارت کار ایالات متحده (DoL) فاش کرد که مطالبات اولیه بیکاری برای هفته منتهی به 28 ژانویه به 183 هزار کاهش یافت، سه هزار زیر 186 هزار در هفته گذشته و بسیار کمتر از 200 هزار برآورد شده توسط تحلیلگران خیابانی، که نشان دهنده انعطاف پذیری بازار کار است. . داده‌های امروز به گزارش JOLTs چهارشنبه اضافه شد که نشان می‌دهد مشاغل خالی بهبود یافته‌اند، در حالی که گزارش ISM در روز چهارشنبه بیان کرد که تولیدکنندگان «به‌طور قابل‌توجهی» پرسنل خود را کاهش نمی‌دهند.

بانک های مرکزی اروپا شرایط پولی را سخت تر کردند