XAU/USD زخم های خود را نزدیک به 1840 دلار در میان رکود بازارها می لیسد


اشتراک گذاری:

  • قیمت طلا پس از روند نزولی سه هفته‌ای که اخیراً قیمت‌ها را افزایش داد، در حاشیه باقی ماند.
  • نگرانی‌های ژئوپلیتیکی بر قیمت XAU/USD در بحبوحه غیبت تجار آمریکایی و کانادایی تأثیر نمی‌گذارد.
  • عناوین اخبار پیرامون کره شمالی و چین برای انگیزه جدید بسیار مهم خواهند بود، و دقایق فدرال رزرو به کلید اصلی تبدیل می شود.

در میان این نمایشنامه‌ها، S&P 500 Futures حتی با بسته شدن وال استریت متضاد ضررهای خفیفی را نشان می‌دهد. شایان ذکر است که بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در هفته گذشته به بالاترین سطح از اوایل نوامبر رسیده است و به DXY کمک کرد تا یک روند صعودی سه هفته ای را چاپ کند.

پس از جهش موفقیت آمیز از ناحیه حمایت افقی دو ماهه، قیمت طلا نزدیک به خط بالایی شکل گیری نمودار صعودی گوه نزولی دو هفته ای می شود.

قیمت طلا (XAU/USD) در حوالی بالاترین سطح روزانه کاهش می یابد و کاهش قیمت های اولیه روز را معکوس می کند، زیرا دلار آمریکا در روز دوشنبه در تعطیلات ایالات متحده نفس می کشد. با انجام این کار، فلز زرد یک روند نزولی سه هفته ای را در بحبوحه بازارهای غیرفعال در حال حرکت به سمت بازارهای اروپایی ثبت کرد.

جهش اصلاحی همچنین سرنخ‌هایی از سیگنال‌های MACD صعودی و RSI قوی‌تر (14) می‌گیرد، نه بیش از حد خرید.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-licks-its-wounds-near-1-840-within-falling-wedge-amid-sluggish-markets-202302200354

در همین راستا، شکست آخرین دیدار بین آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده و وانگ یی، دیپلمات ارشد چین، به نظر می رسید که روابط ایالات متحده و چین را احیا کرد. دلیل آن را می توان به اظهارات یک دیپلمات چینی مرتبط دانست که می گوید ایالات متحده باید مسیر خود را تغییر دهد و با استفاده بی رویه از زور آسیب وارد شده به روابط چین و آمریکا را ترمیم کند.

بخوانید:  رویترز در حالی که خوش بینی نسبت به بازگشایی چین به احتیاط تبدیل می شود، دلار ثابت می ماند

شاخص دلار آمریکا (DXY) از بالاترین سطح روزانه خود عقب نشینی کرد، اما پس از یک برد سه هفته ای، قیمت پیشنهادی ملایم نزدیک به 104.00 باقی می ماند. سنج دلار در برابر شش ارز اصلی که قبلاً بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا و داده های خوش بینانه ایالات متحده را خوشحال می کرد، اما به نظر می رسید اظهارات متفاوت مقامات فدرال رزرو (فدرال رزرو) بر قیمت طلا در روز جمعه تأثیر گذاشته است.

لازم به ذکر است که عدم اقدام بانک خلق چین (PBOC) به تعطیلات در ایالات متحده و کانادا می پیوندد تا حرکات XAU/USD را محدود کند.

از طرف دیگر، منطقه حمایت افقی فوق الذکر نزدیک به 1823-22 دلار قبل از خط پایین گوه نزولی اعلام شده، نزدیک به 1819 دلار است تا نزولی کوتاه مدت قیمت طلا را محدود کند.

در شرایطی که XAU/USD از مرز 1819 دلار گذشته ضعیف باقی بماند، نمی توان احتمال افت تا 1819 دلار را رد کرد.

طلا: نمودار چهار ساعته

روند: نزولی بیشتر مورد انتظار است

حرکت رو به جلو، یک تقویم سبک و غیبت بازیگران کلیدی می تواند حرکت فوری XAU/USD را محدود کند. با این حال، سرفصل های پیرامون روسیه، چین و کره شمالی برای مسیرهای روزانه بسیار مهم خواهد بود. پس از آن، مشاهده صورتجلسه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در روز چهارشنبه بسیار مهم خواهد بود.

تحلیل تکنیکال قیمت طلا

اخیراً، فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن (نخست وزیر ژاپن) در بحبوحه نگرانی های فزاینده از سوی کره شمالی پس از شلیک دو موشک بالستیک به سمت توکیو که هر دو در خارج از منطقه EEZ ژاپن فرود آمدند، برای تشکیل جلسه اضطراری شورای امنیت سازمان ملل (سازمان ملل) تلاش می کند.

بخوانید:  دویچه بانک می گوید وقت آن رسیده که از شرط بندی های یورو/دلار سود کسب کنید

در نتیجه، تایید الگوی صعودی، با شکست صعودی از مانع 1845 دلاری، به احتمال زیاد نتیجه ای به نظر می رسد. به دنبال آن، سطح 200-SMA در اطراف 1، 892 دلار و آستانه 1،900 دلار می تواند گاوهای XAU/USD را در طول دوره تئوری به سمت 1945 دلار به چالش بکشد.