XAU/USD در محدوده ای ادغام می شود و بالای سطح 1950 دلار ثابت می ماند

قیمت طلا هفته جدید را با کاهشی آغاز می کند و در یک باند معاملاتی باریک، درست بالاتر از سطح 1950 دلار در معاملات آسیایی نوسان می کند. اقدام قیمت محدود به محدوده ممکن است همچنان به عنوان مرحله تثبیت صعودی طبقه بندی شود و قبل از تعیین موقعیت برای هر گونه کاهش اصلاحی معنی دار از اوج یک ماهه که در روز جمعه ثبت شد، کمی احتیاط را تضمین می کند.


اشتراک گذاری:

  • قیمت طلا در اولین روز هفته جدید برای به دست آوردن هر گونه کشش معناداری تلاش می کند.
  • داده‌های خوش‌بینانه آمریکا در روز جمعه پشتوانه دلار آمریکا بوده و قیمت این فلز را افزایش می‌دهد.
  • شرط بندی بر این است که فدرال رزرو به زودی به چرخه افزایش نرخ خود پایان می دهد تا به کاهش کاهش اصلاحی کمک کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-consolidates-in-a-range-holds-steady-above-1-950-level-202307170118

این در پشت آخرین گزارش CPI ایالات متحده آمده است که به تعدیل بیشتر در قیمت های مصرف کننده اشاره می کند. علاوه بر این، PPI ایالات متحده کمترین افزایش سالانه را در نزدیک به سه سال اخیر در ژوئن ثبت کرد. این موضوع، همراه با نشانه‌هایی مبنی بر سرد شدن بازار کار ایالات متحده، این شرط را افزایش می‌دهد که فدرال رزرو (فدرال رزرو) در حال نزدیک شدن به پایان چرخه تشدید سیاست‌های خود است. اکنون به نظر می رسد سرمایه گذاران متقاعد شده اند که فدرال رزرو پس از افزایش 25 واحد پایه (bps) مورد انتظار در جولای، نرخ بهره را ثابت نگه خواهد داشت. این به نوبه خود، به دلار کمک نمی کند تا از بهبود متوسط ​​روز جمعه از پایین ترین سطح خود از آوریل 2022 سرمایه گذاری کند و باید از قیمت بدون بازده طلا حمایت کند.

بخوانید:  ایالات متحده در ماه فوریه 3 میلیون بشکه نفت برای SPR بازخرید خواهد کرد

این واقعیت که اعتماد مصرف کننده در ایالات متحده (ایالات متحده) به بالاترین سطح از سپتامبر 2021 افزایش یافت، به دلار آمریکا (USD) کمک می کند تا بالاتر از پایین ترین سطح خود از آوریل 2022 ثابت بماند، که به نوبه خود به عنوان یک باد مخالف عمل می کند. قیمت طلا در واقع، شاخص اولیه اعتماد مصرف‌کننده دانشگاه میشیگان (UoM) حتی از خوش‌بینانه‌ترین تخمین‌ها هم فراتر رفت و در ژوئیه به 72.6 رسید – بالاترین رقم از سپتامبر 2021. جزئیات بیشتر این گزارش نشان داد که انتظارات برای تورم در سال آینده بالاتر بوده است. از 3.3 درصد در ژوئن به 3.4 درصد رسید. با این حال، این رقم همچنان از بالاترین رقم 5.4 درصدی در آوریل 2022 کاهش داشت.

جدای از این، یک نزول ملایم در معاملات آتی سهام ایالات متحده می تواند به عنوان یک بادگیر برای فلز گرانبها به پناهگاه امن عمل کند و به محدود کردن روند نزولی، حداقل در حال حاضر، کمک کند. فعالان بازار اکنون به کاهش داده های کلان چین نگاه می کنند، که ممکن است بر احساس ریسک تأثیر بگذارد و انگیزه ای برای قیمت طلا ایجاد کند. در همین حال، پس‌زمینه بنیادی فوق الذکر نشان می‌دهد که مسیر کمترین مقاومت برای XAU/USD به سمت صعود است. از این رو، هر گونه سقوط ممکن است همچنان به عنوان یک فرصت خرید تلقی شود و به احتمال زیاد حداقل در حال حاضر کاهش می یابد.

سطوح فنی برای تماشا