XAU/USD در برابر بازدهی ضعیف خزانه داری پیش از تورم ایالات متحده عقب نشینی کرد


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-retreats-on-sluggish-treasury-yields-ahead-of-united-states-inflation-202303140042

در ادامه، اضطراب پیش از داده ممکن است حرکات فوری XAU/USD را محدود کند و به طلا اجازه دهد برخی از آخرین دستاوردها را کاهش دهد. با این حال، با توجه به آخرین پیامدهای بانک های ایالات متحده و توجه معامله گران به بازده، امیدها به داده های تورم ایالات متحده که هر حرکت عمده ای در بازار ایجاد کند، کمتر است. لازم به ذکر است، با این حال، پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهند که CPI ایالات متحده احتمالاً به 6.0% سالانه در مقابل 6.4% قبل کاهش می‌یابد در حالی که CPI سابق غذا و انرژی ممکن است از 5.6% قبل به 5.5% در سال کاهش یابد.

با این حال، خط مقاومت قبلی یک ماهه، نزدیک به 1,847 دلار، قبل از 50-SMA حدود 1,840 دلار و یک خط روند صعودی از اواخر فوریه، نزدیک به 1,812 دلار است تا به عنوان آخرین دفاع خریداران طلا عمل کند.

از سوی دیگر، صعود قیمت طلا از مرز 1,915 دلاری، احتمال افزایش طولانی مدت به سمت قله ژانویه در اطراف 1,960 دلار را افزایش می دهد.

همچنین بخوانید: پیش‌نمایش تورم ایالات متحده: پنج سناریو برای تجارت CPI Whipsaw در طوفان SVB

تحلیل تکنیکال قیمت طلا

شکست واضح و صعودی خط روند نزولی از اوایل فوریه به قیمت طلا اجازه داد تا روند صعودی را به سمت عبور از میانگین متحرک ساده 200 میله ای (SMA) گسترش دهد.


اشتراک گذاری:

  • قیمت طلا از بالاترین سطح پنج هفته اخیر کاهش یافت تا بزرگترین رشد روزانه چهار ماه اخیر را کاهش دهد.
  • بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده پیش از انتشار داده های تورم ایالات متحده و بررسی نرخ ارز XAU/USD زخم های خود را می لیسند.
  • سقوط SVB بر شرط‌بندی‌های فدرال رزرو تأثیر می‌گذارد، زیرا معاملات آتی نرخ بهره نشان می‌دهد که نزدیک به محور سیاست است.
  • CPI ایالات متحده ممکن است مسیرهای فوری ارائه دهد، اما کاتالیزورهای ریسک، بازده برای مشاهده واضح بسیار مهم هستند.

روند صعودی XAU/USD همچنین سرنخ‌هایی از سیگنال‌های صعودی از شاخص میانگین متحرک همگرایی و واگرایی (MACD) گرفت. با این حال، شرایط خرید بیش از حد خط شاخص قدرت نسبی (RSI) که در 14 قرار دارد، باعث عقب نشینی قیمت از خط مقاومت تبدیل شده به حمایت از 17 ژانویه، نزدیک به 1915 دلار شد.

قیمت طلا (XAU/USD) حرکت صعودی روز قبل را کاهش می دهد که قوی ترین نرخ در چهار ماه اخیر است، زیرا با توجه به شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) به بالاترین سطح پنج هفته ای اطراف 1910 دلار رسیده است. با انجام این کار، XAU/USD با افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده پس از یک رکود قابل توجه، یک رگه برنده سه روزه را ثبت کرد.

با کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، قیمت طلا با مشکل مواجه می شود

روند: صعودی بیشتر انتظار می رود

با این کار، وارونگی منحنی بازده کمی کوچک می شود و به شاخص دلار آمریکا (DXY) اجازه می دهد تا زخم خود را لیس بزند. با این حال، شاخص دلار آمریکا (DXY) معاملات هفته را با چاپ سه روزه جنوب آغاز کرد، در حالی که در روز دوشنبه بیشترین کاهش را در دو ماه اخیر داشت و حداکثر نزدیک به 103.68 بود.

شرط بندی های فدرال رزرو خریداران XAU/USD را جذب می کند

به طور کلی، قیمت طلا جایگاه قابل توجهی را در رادار گاو نر اشغال می کند، زیرا بازارها برای داده های کلیدی تورم ایالات متحده آماده می شوند.

قیمت طلا: نمودار چهار ساعته

با این حال، عقب نشینی XAU/USD گریزان باقی می ماند مگر اینکه به زیر سطح 200-SMA نزدیک به 1860 دلار برگردد.

به طور کلی، قیمت طلا جایگاه قابل توجهی را در رادار گاو نر اشغال می کند، زیرا بازارها برای داده های کلیدی تورم ایالات متحده آماده می شوند.

اگرچه آخرین وقفه در بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، قیمت طلا را آزمایش می کند، اما داده های اخیر در مورد آتی نرخ بهره حاکی از آن است که تعصب جنگ طلبانه فدرال رزرو از بین می رود، که به نوبه خود، گاوهای XAU/USD را امیدوار نگه می دارد. با این اوصاف، قیمت آتی صندوق فدرال رزرو آمریکا در جلسه سیاست گذاری هفته آینده فدرال رزرو با احتمال بیش از 30 درصد افزایش 25 واحدی در ثانیه، 69 درصد است. به گزارش رویترز، بازار هفته گذشته برای افزایش 50 واحدی در ثانیه قبل از سقوط SVB آماده بود. در همین راستا می‌توان به CME اشاره کرد: «معامله‌کنندگان 33 درصد احتمال دارند که فدرال رزرو در این ماه نرخ‌های خود را حفظ کند، قیمت‌گذاری بازار نشان می‌دهد که انتظار کاهش نرخ در اوایل ژوئن وجود دارد.»

CPI ایالات متحده، کاتالیزورهای ریسک در تمرکز

قیمت طلا توانست بزرگترین جهش روزانه از نوامبر 2022 را به ثبت برساند، زیرا بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده در روز گذشته کاهش یافت که عمدتاً در اواخر وقت غیرفعال بود. با این حال، بازده اوراق قرضه دو ساله خزانه داری ایالات متحده با کاهش بیش از 13 درصدی در روز، در حالی که رگولاتورهای بانکی ایالات متحده برای دفاع از بانک دره سیلیکون (SVB) و بانک امضاء عجله داشتند، بزرگترین افت روزانه از اکتبر 1987 را رقم زد. علاوه بر این، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده نیز در بحبوحه تغییر ناگهانی شرط های فدرال رزرو بازار به دلیل ریسک های بازار مالی ناشی از بانک های اعلام شده به پایین ترین حد ماهانه سقوط کرد.

لازم به ذکر است که بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده پس از جهش از پایین 3.418 درصد، حدود 3.56 درصد را شاهد بود، در حالی که همتای دو ساله به پایین ترین سطح از سپتامبر 2022 جهش کرد تا سود ملایمی را در حدود 4.05 درصد نشان دهد. زمان مطبوعات