XAU/USD در بحبوحه مشکلات تورمی ایالات متحده به سمت 1850 دلار عقب نشینی کرد، ترس های الهام گرفته از شی مرموز

در جای دیگر، پاتریک هارکر، رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا، شایعات مربوط به کاهش نرخ بهره را در سال 2023 به عقب انداخت. با این حال، سیاستگذار اشاره کرد: “فدرال رزرو احتمالا امسال کاهش نخواهد داشت، اما اگر تورم شروع به کاهش کند، ممکن است در سال 2024 بتواند این کار را انجام دهد.” نظرات او بیشتر با خوش بینی محتاطانه جروم پاول رئیس فدرال رزرو مطابقت داشت و از این رو خریداران دلار آمریکا را به چالش می کشد.


اشتراک گذاری:

  • قیمت طلا نسبت طلایی فیبوناچی 61.8 درصدی روز جمعه را محو کرد.
  • احساسات ترش پشتوانه دلار آمریکا است، حتی اگر بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده پایین بیاید.
  • صحبت های فدرال رزرو در تقویت تعصبات جنگ طلبانه ناکام است، اما انتظارات تورمی ایالات متحده نگرانی های افزایش نرخ را تقویت می کند و فروشندگان طلا را اذیت می کند.

قیمت طلا (XAU/USD) همچنان در حدود 1860 دلار کاهش می‌یابد زیرا احساسات ترش‌کننده پشتوانه بازگشت دلار آمریکا در اوایل دوشنبه است. همچنین اعمال فشار نزولی بر XAU/USD می‌تواند نگرانی‌های پیرامون روابط ایالات متحده و چین و همچنین اضطراب پیش از شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) برای ژانویه باشد.

لازم به ذکر است که ترس از پرواز اشیای مرموز بر فراز ایالات متحده و چین اخیراً بر این احساسات تأثیر گذاشته است، حتی زمانی که ژنرال آمریکایی اتهامات مربوط به پکن را رد کرد. ژنرال ایالات متحده ترس بازار از جاسوسی چینی ها از ایالات متحده و هجوم احتمالی به سمت پناهگاه های امن را رد کرد و گفت: “(ما) دلیلی نداریم که فکر کنیم آخرین اشیاء چینی هستند.” با این حال، این واقعیت که ایالات متحده نزدیک به چهار شیء از این قبیل را ساقط کرد در حالی که چین آماده ضربه زدن به یکی از آنهاست، مسائل را روی میز ژئوپلیتیک نگه می دارد و مشخصات ریسک را متزلزل می کند.

بخوانید:  نفت خام به نزول خود ادامه می دهد. قیمت امروز از بالا به پایین، -6.9٪ کاهش یافت.

در شرایطی که XAU/USD از 1825 دلار گذشته ضعیف باقی بماند، یک ناحیه افقی شامل سطوح متعددی که از اواخر دسامبر مشخص شده اند، حدود 1820 دلار است، می تواند خرس های فلزی را به چالش بکشد.

قیمت طلا: نمودار چهار ساعته

روند: نزولی بیشتر مورد انتظار است

در حالی که S&P 500 فیوچرز را به تصویر می‌کشد، جهش اصلاحی روز قبل را از پایین‌ترین حد یک هفته گذشته کاهش می‌دهد و حداکثر 0.35 درصد در حدود 4080 کاهش می‌یابد، در حالی که بازدهی خزانه داری 10 ساله ایالات متحده پس از تجدید پنج هفته، نزدیک به 3.73 درصد باقی می‌ماند. اوج جمعه

شکست طلا در عبور از حمایت هفت هفته ای قبلی، XAU/USD را به سمت سطح فیبوناچی اصلاحی 61.8% در 22 دسامبر 2022، به سمت بالا به 06 فوریه 2023 می کشاند که به عنوان نسبت طلایی فیبوناچی نیز شناخته می شود. به جز شکست در عبور از مانع کلیدی، نوسانگرهای کند نیز به نفع فروشندگان فلز هستند.

شایان ذکر است که توانایی طلا برای عبور از تلاقی مقاومت 1872 دلاری به استقبال گاوها نخواهد رفت زیرا میانگین متحرک 200-Simple Moving Average (SMA) صعود بیشتر نزدیک به 1890 دلار را به چالش خواهد کشید.

با این حال، انتظارات تورمی ایالات متحده به ازای نرخ های تورم سربه سر 10 ساله و 5 ساله از سوی فدرال رزرو سنت لوئیس (FRED) در حول و حوش بالاترین سطح ماهانه ثابت تر باقی می ماند و زیربنای تعصب افراطی فدرال رزرو است که به نوبه خود به نفع دلار و اعمال فشار است. فشار نزولی بر قیمت طلا

بخوانید:  بسته خبری ForexLive Asia-Pacific FX: USD/JPY به 137.00 بازگشت
در ادامه، معامله گران طلا ممکن است شاهد نزول بیشتری باشند، اما ممکن است این سرعت در آستانه قیمت روز سه شنبه در ایالات متحده کاهش یابد. اگر داده های برنامه ریزی شده تورم ایالات متحده اعداد قوی را منتشر کند، نگرانی های تندرو فدرال رزرو می تواند قیمت XAU/USD را کاهش دهد. از طرف دیگر، ملایمتر CPI ایالات متحده ممکن است مذاکرات محوری سیاست را تجدید کند و باعث افزایش قیمت طلا شود.

تحلیل تکنیکال قیمت طلا


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-retreats-towards-1-850-as-us-inflation-woes-mystery-objects-weigh-on-risk-202302130356

از طرف دیگر، نسبت طلایی فیبوناچی فوق‌الذکر نزدیک به 1852 دلار به نظر می‌رسد که حمایت فوری از قیمت طلا قبل از نوسان پایین در 5 ژانویه نزدیک به 1825 دلار است.

افزودن قدرت به خط مقاومت تبدیل شده به سطح 50 درصد فیبوناچی اصلاحی 1872 دلار است.