XAU/USD در بحبوحه صحبت‌های تندرو فدرال رزرو با موانع بالای 1930 دلار روبرو می‌شود


  • قیمت طلا در حال تلاش برای حفظ بالاتر از مقاومت فوری 1.930.00 دلار است.
  • اظهارنظرهای نادرست از سوی سیاستگذاران فدرال رزرو، بازدهی خزانه داری ایالات متحده را تقویت می کند.
  • بر اساس نظرسنجی رویترز، فدرال رزرو پس از دو افزایش 25 واحدی نرخ بهره، برنامه تشدید سیاست ها را متوقف خواهد کرد.

قیمت طلا (XAU/USD) شاهد فشار فروش برای حفظ بالای مقاومت بحرانی 1930.00 دلار در جلسه آسیایی است. این فلز گرانبها به دلیل اظهارنظرهای جنگ طلبانه سیاستگذاران مختلف فدرال رزرو (فدرال رزرو) در تلاش برای افزایش سود است.

قراردادهای آتی S&P500 سخت تلاش می‌کنند تا دستاوردهای اولیه آسیا را حفظ کنند، با این حال، دشوار است که آن را بهبودی در موضوع ریسک اشتها بدانیم. تقاضا برای اوراق قرضه دولتی ایالات متحده در حال کاهش است زیرا انتظار می رود فدرال رزرو برای یک دوره مناسب به نرخ های بهره بالاتر ادامه دهد. بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به نزدیک 3.42 درصد رسیده است. در همین حال، شاخص دلار آمریکا (DXY) عملکرد ضعیفی را نشان می دهد و در محدوده باریک بالای 101.60 نوسان می کند.

بدون شک، نشانه‌های کاهش تورم از دریچه رکود اقتصادی، کاهش اعداد شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) و ضعیف‌تر شدن تقاضای خرده‌فروشی قانع‌کننده هستند، اما نرخ تورم هنوز با هدف تورم 2 درصدی بسیار فاصله دارد. بنابراین، ادامه اعلام نرخ بهره توسط فدرال رزرو را نمی توان منتفی دانست.

از نتیجه یک نظرسنجی، رویترز ادعا می‌کند که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، پس از افزایش ۲۵ واحد پایه (bps) نرخ‌های بهره در دو نشست بعدی سیاست‌های پولی، برنامه تشدید سیاست‌ها را برای بقیه سال ۲۰۲۳ متوقف خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال طلا

قیمت طلا برای صعود تازه تعیین شده است زیرا دارایی در مقیاس ساعتی نمودار مثلث متقارن را نشان می دهد. شکست الگوی نمودار انقباض نوسانات جامد به نظر می رسد زیرا اندازه کنه ها پس از شکست گسترده تر از حد متوسط ​​بود.

میانگین متحرک نمایی 20 و 50 دوره ای (EMAs) به ترتیب به ترتیب 1923.91 دلار و 1917.54 دلار به فیلترهای صعودی اضافه می شود.

شاخص قدرت نسبی (RSI) (14) در محدوده صعودی 60.00-80.00 در نوسان است که نشان می دهد حرکت صعودی فعال است.

نمودار ساعتی طلایی


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-faces-barricades-above-1-930-amid-hawkish-fed-chatters-202301200335