XAU/USD تا 1,755 دلار در آستانه Fed Minutes تحت فشار باقی می ماند

در همین حال، سطح 50-EMA نزدیک به 1784 دلار، صعود فوری قیمت طلا را قبل از سطح اصلاحی فیبوناچی 38.2 درصدی نزدیک به 1803 دلار محدود می کند.

روند: ضعف بیشتر مورد انتظار است

با این حال، ترس از رکود اقتصادی، که عمدتا از چین و اروپا سرچشمه می‌گیرد، به بازدهی قوی‌تر خزانه‌داری و سهام مثبت می‌پیوندد تا معامله‌گران را سردرگم کند. شایان ذکر است که دلار آمریکا نیز در میان بلاتکلیفی بازار عقب نشینی کرد.

  • قیمت طلا پس از روند نزولی دو روزه، نزدیک به پایین ترین حد یک هفته اخیر خود را حفظ کرد.
  • احساسات مختلط، اضطراب پیش از فدرال رزرو، XAU/USD را در سطح عقب نگه داشت.
  • مذاکرات رکود اقتصادی توجه زیادی را به خود جلب کرد، چین و اروپا در کانون توجه قرار گرفتند.
  • FOMC Minutes برای تایید 75 bps افزایش نرخ در سپتامبر به دقت بررسی خواهد شد.

در جاهای دیگر، تولید صنعتی ایالات متحده در ماه ژوئیه 0.6% در مقابل 0.3% مورد انتظار رشد داشت و 0.0% قبل از آن به طور صعودی بازنگری شد، در حالی که مجوزهای ساختمانی نیز در طول ماه اعلام شده به 1.674 میلیون موم در مقابل 1.656 انتظارات بازار و 1.696 میلیون قرائت قبلی افزایش یافت. لازم به ذکر است که شروع مسکن از 1.599 میلیون قبل و 1.54 میلیون مورد انتظار به 1.446 میلیون کاهش یافت. در صفحه ای دیگر، اعداد اشتغال بریتانیا نتوانست معامله گران را تحت تاثیر قرار دهد در حالی که تورم کانادا با اجماع مطابقت داشت. علاوه بر این، داده‌های ZEW Sentiment از آلمان و اروپا برای احساسات اقتصادی ضعیف‌تر بودند، اما برای وضعیت فعلی کمی بهبود یافتند.

بخوانید:  سهام خصوصی سرمایه گذاری های چین را کند می کند زیرا بایدن در حال آماده سازی محدودیت ها توسط بلومبرگ است

با این حال، شایان ذکر است که همگرایی خط روند نزولی 200-EMA از اواخر آوریل و یک خط مقاومت شیب دار صعودی یک ماهه، 1820-25 دلار را به عنوان مانع اصلی عبور گاوها برای به دست گرفتن کنترل نشان می دهد.

طلا: نمودار روزانه

طلا از شکست نزولی اوایل هفته متحرک نمایی متحرک نمایی 50 روزه در بحبوحه RSI ثابت و کاهش تمایل صعودی MACD دفاع می کند که نشان دهنده ضعف بیشتر قیمت های XAU/USD است.

شاخص دلار آمریکا (DXY) قبل از برگشت از 106.94 به بالاترین حد خود در سه هفته اخیر رسید. سنج دلار در برابر شش ارز اصلی که قبلاً از پرواز به سمت امن سود می برد، زیرا آمادگی چین برای اقدامات متعدد برای مهار مشکلات ناشی از رکود به سیگنال های اروپا برای تمدید توافق هسته ای با ایران و در عین حال عقب نشینی از برنامه ها برای تعطیلی سه نیروگاه هسته ای آخر آلمان پیوست. در همین راستا، روزنامه واشنگتن پست (WaPo) نیز اشاره کرد که مقامات چینی به کارخانه‌ها دستور داده‌اند تا تولید خود را در چندین منطقه تولیدی اصلی به منظور حفظ برق متوقف کنند، زیرا این کشور با بدترین موج گرما در شش دهه اخیر مواجه است.

همچنین بخوانید: پیش نمایش دقایق ژوئیه FOMC: آیا می تواند بر انتظارات افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در سپتامبر تأثیر بگذارد؟

تحلیل تکنیکال

در ادامه، سرفصل‌های پیرامون چین و تورم ممکن است معامله‌گران XAU/USD را سرگرم کند، اما توجه عمده به بیانیه صورتجلسه معطوف خواهد شد که در آن معامله‌گران بیشتر به نکات افزایش 75 نقطه پایه (bps) نرخ بهره در سپتامبر علاقه دارند.

بخوانید:  افزایش قابل توجهی در ین در مقابل دلار آمریکا - TDS

قیمت طلا (XAU/USD) با کاهش حدود 1775 دلاری در ساعات اولیه معاملات چهارشنبه آسیا، روند نزولی سه روزه را نشان می دهد. با انجام این کار، فلز گرانبها در اواخر سه‌شنبه جهش 1772 دلاری را محو می‌کند، زیرا معامله‌گران در آستانه جلسه کمیته بازار آزاد فدرال امروز (FOMC) محتاط شده‌اند.

در میان این نمایشنامه ها، وال استریت با وجود عقب نشینی در پایان روز، توانست در جنبه مثبت بسته شود. با این اوصاف، بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده با افزایش 2.80 درصدی حداکثر یک روند نزولی دو روزه را تجربه کرد.

با این حال، اصلاح فیبوناچی 23.6 درصدی روند نزولی آوریل تا جولای، نزدیک به 1755 دلار، احتمالاً حمایت فوری برای فلز زرد است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-stays-pressured-towards-1-755-ahead-of-fed-minutes-202208162230

پس از آن، سطوح مختلف در حدود 1740 دلار و 1710 دلار می‌تواند خرس‌های کالا را پیش از هدف قرار دادن پایین‌ترین قیمت سالانه نزدیک به 1680 دلار سرگرم کند.