XAU/USD به 1900 دلار و CPI ایالات متحده در جهت صعودی جدید چشم انتظار است – آشکارساز تلاقی


  • در حالی که دلار آمریکا در بحبوحه بازدهی ضعیف خزانه داری لیس می زند، قیمت طلا شمال به نظر می رسد.
  • بازارها در بحبوحه انتظارات از گزارش CPI ملایم تر ایالات متحده محتاط می شوند.
  • گاوهای نر طلا در حالی که بالاتر از حمایت بحرانی 1,825 دلار هستند، امیدوار می مانند و دوباره به 1,850 دلار نگاه می کنند.

قیمت طلا نزدیک به بالاترین حد خود در هشت ماه گذشته باقی مانده است، زیرا گاوها در آستانه انتشار داده های شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) به دنبال دیگری هستند تا مانع 1900 دلاری شوند. دلار آمریکا در بحبوحه انتظارات کاهش قیمت بهای مصرف کننده در ایالات متحده آسیب پذیر است و این امر موجب افزایش شرط بندی ها برای چرخش فدرال رزرو (فدرال رزرو) در اواخر سال جاری می شود. بازارها فدرال رزرو را قیمت گذاری می کنند تا سرعت انقباض خود را در بحبوحه کاهش تورم و بازار کار محدود کند، با احتمال 80 درصدی افزایش 25 واحد پایه (bps) نرخ بهره در آغاز ماه آینده. قیمت طلا همچنین از عملکرد ضعیف در بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده در سراسر منحنی سود می برد. علیرغم آخرین اظهارنظرهای تندروانه مقامات فدرال رزرو، سرمایه گذاران از امید به اینکه فدرال رزرو موضع سیاست خود را نادیده می گیرد، دست نکشند. علاوه بر این، روند ریسک نیز نقشی اساسی در روند قیمت طلا در روز آینده خواهد داشت.

همچنین بخوانید: پیش نمایش CPI دسامبر ایالات متحده: EUR/USD و USD/JPY جفت هایی برای تماشا هستند

قیمت طلا: سطوح کلیدی برای تماشا

آشکارساز تلاقی فنی نشان می دهد که قیمت طلا در حال افزایش است تا مقاومت بحرانی را در حدود 1885-1886 دلار کاهش دهد، جایی که نقطه محوری یک روزه R1 و باند بولینگر یک روزه Upper ادغام می شوند.

یک صعود تازه می تواند در یک شکست محکم در بالای دومی ایجاد شود و درها را به سمت نقطه محوری R2 یک روزه در 1896 دلار باز کند. بالاتر از این، در صورتی که گاوهای نر طلا ماهیچه های خود را خم کنند، آستانه 1900 دلاری می تواند مورد آزمایش قرار گیرد. این سطح همگرایی نقطه محوری R2 یک هفته ای و فیبوناچی 161.8٪ یک روزه است.

از طرف دیگر، یک خوشه متراکم از سطوح حمایتی سالم بین 1879 تا 1875 دلار در یک راستا قرار دارد که می تواند در برابر کاهش قیمت طلا محافظت کند. در آن منطقه تقاضا، فیبوناچی 38.2% یک روزه، نقطه محوری R2 یک ماهه و SMA10 چهار ساعته با هم تلاقی می کنند.

هدف نزولی بعدی در بالاترین قیمت هفته قبل یعنی 1870 دلار مشاهده می شود که کمتر از آن، فروشندگان طلا پایین ترین قیمت روز قبل را در 1867 دلار هدف قرار می دهند.

در اینجا نحوه ظاهر آن بر روی ابزار است

fxsorginal

درباره آشکارساز تلاقی های فنی

TCD (تکنیکال تلاقی آشکارساز) ابزاری برای مکان یابی و اشاره به سطوح قیمتی است که در آن تراکم اندیکاتورها، میانگین های متحرک، سطوح فیبوناچی، نقاط محوری و غیره وجود دارد. اگر معامله گر کوتاه مدتی باشید، ورود پیدا خواهید کرد. امتیاز برای استراتژی های ضد روند و شکار چند نقطه در یک زمان. اگر یک معامله گر میان مدت تا بلندمدت هستید، این ابزار به شما امکان می دهد از قبل سطوح قیمت را بدانید که یک روند میان مدت تا بلندمدت ممکن است متوقف شود و استراحت کند، کجا موقعیت ها را کاهش دهید یا کجا را افزایش دهید. اندازه موقعیت


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-eyes-1-900-and-us-cpi-on-renewed-upside-confluence-detector-202301120340