XAU/USD به منطقه 1635 دلار سقوط کرد، در طی یک هفته پایین ترین سطح در میان دلار قوی تر


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-slides-to-1-635-area-over-one-week-low-amid-stronger-usd-202210310917

قیمت طلا در روز دوشنبه برای سومین روز متوالی کاهش یافت و در نیمه اول بازار اروپا به پایین ترین حد یک هفته اخیر یعنی حدود 1635 دلار سقوط کرد. دلار آمریکا بر اساس بازگشت اواخر هفته گذشته از پایین ترین سطح یک ماهه خود است و مشخص می شود که عاملی کلیدی برای اعمال فشار نزولی بر کالای دلاری است. با این حال، نزولی به نظر محدود است زیرا معامله گران ممکن است ترجیح دهند قبل از جلسه سیاست پولی مورد انتظار FOMC در این هفته به حاشیه بروند.

در این میان، افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده باید به عنوان یک باد پشتی برای دلار عمل کند و بر XAU/USD تاثیر بگذارد. با این حال، انگیزه کاهش ریسک می‌تواند تا حدودی از طلای امن حمایت کند، حداقل در حال حاضر. داده‌های ضعیف‌تر از حد انتظار فعالیت‌های تجاری چین که اوایل این دوشنبه منتشر شد، نگرانی‌ها درباره رکود عمیق‌تر اقتصاد جهانی را زنده می‌کند و اشتهای سرمایه‌گذاران را برای دارایی‌های پرریسک‌تر کاهش می‌دهد. این از لحن ضعیف تر در بازارهای سهام مشهود است و احتیاط را برای معامله گران نزولی تضمین می کند.

  • با توجه به افزایش علاقه به خرید دلار، قیمت طلا در روز دوشنبه به پایین‌ترین سطح یک هفته‌ای رسید.
  • یک گام جدید در بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده همچنان به حمایت از دلار آمریکا ادامه می دهد.
  • انگیزه کاهش ریسک می تواند وارد شود و از پناهگاه امن XAU/USD جلوتر از FOMC حمایت کند.

قرار است فدرال رزرو روز چهارشنبه تصمیم خود را اعلام کند و به طور گسترده انتظار می رود که یک افزایش بزرگ دیگر به میزان 75 واحد در ثانیه افزایش دهد. با این حال، نشانه‌هایی از کندی رشد اقتصاد ایالات متحده ممکن است فدرال رزرو را مجبور کند که موضع جنگ طلبانه خود را نرم کند. از این رو، تمرکز بر بیانیه سیاست همراه و کنفرانس مطبوعاتی پس از جلسه خواهد بود. سرمایه گذاران به دنبال سرنخ هایی در مورد مسیر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در آینده خواهند بود، که بر پویایی قیمت دلار در کوتاه مدت تأثیر می گذارد و انگیزه جهت گیری جدیدی را برای طلای بدون بازده ایجاد می کند.

بخوانید:  تراز تجاری ژانویه آلمان 16.7 میلیارد یورو در مقابل 11.0 میلیارد یورو مورد انتظار

با این وجود، پس‌زمینه بنیادی نشان می‌دهد که مسیر کمترین مقاومت برای طلا به سمت نزول است و هر اقدامی برای بازیابی می‌تواند به عنوان یک فرصت فروش تلقی شود. در غیاب هر گونه انتشار اقتصادی مهمی که در بازار متحرک باشد، دلار همچنان تحت الشعاع بازده اوراق قرضه ایالات متحده است. این، همراه با احساس ریسک گسترده تر بازار، می تواند به معامله گران اجازه دهد تا از فرصت های کوتاه مدت در اطراف XAU/USD استفاده کنند.

سطوح فنی برای تماشا