XAU/USD به سودهای بازیابی اندک پایبند است، فاقد پیگیری است

در همین حال، معامله‌گران در روز سه‌شنبه نشانه‌هایی از چاپ‌های فلش PMI ایالات متحده خواهند گرفت، که قرار است بعداً در اوایل جلسه آمریکای شمالی منتشر شود. این، همراه با بازده اوراق قرضه ایالات متحده، تقاضای دلار را افزایش می دهد. جدای از این، احساسات ریسک گسترده تر به معامله گران اجازه می دهد تا از فرصت های کوتاه مدت پیرامون طلا استفاده کنند.

سطوح فنی برای تماشا

  • طلا در روز سه‌شنبه بالاتر رفت و باخت ۶ روزه را به پایین‌ترین حد خود در چند هفته اخیر رساند.
  • کاهش بازده اوراق قرضه آمریکا باعث افزایش سود دلاری شده و از فلز حمایت می کند.
  • انتظارات هاوکیش فدرال رزرو باید همچنان به تقویت دلار و افزایش سقف ادامه دهد.

با این حال، بهبود خوب در بازارهای سهام، همراه با انتظارات جنگ طلب فدرال رزرو، باید معامله گران را از شرط بندی های صعودی تهاجمی در مورد طلا باز دارد. علیرغم نشانه هایی از کاهش تورم در ایالات متحده، به نظر می رسد سرمایه گذاران متقاعد شده اند که فدرال رزرو به مسیر سختگیرانه سیاست های خود ادامه خواهد داد. این شرط‌بندی‌ها با اظهارنظرهای جنگ‌طلبانه اخیر چندین مقام فدرال رزرو تأیید شد، که باید به‌عنوان یک بادگیر برای بازده اوراق قرضه آمریکا و دلار عمل کند.

به نظر می رسد که یک عقب نشینی اندک دلار آمریکا از بالاترین سطح دو دهه اخیر، عاملی کلیدی برای حمایت از طلای دلاری است. پس از رشد قوی اخیر، دلار آمریکا با لحن ملایم‌تری که بازده اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا را در بر می‌گیرد، سود خود را از جدول خارج کرد. در واقع، بازده اوراق قرضه 10 ساله دولت ایالات متحده به زیر آستانه 3.0 درصد کاهش می یابد که این به نفع فلز زرد غیر بازده است.

بخوانید:  آسیا FX با کاهش تورم به سمت جهش هفتگی، دلار به پایین ترین سطح هفت ماهه خود می رود توسط Investing.com


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-sticks-to-modest-recovery-gains-lacks-follow-through-202208230946

سرمایه گذاران همچنین پیش بینی می کنند پیام جنگ طلبانه تری از سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در سمپوزیوم جکسون هول در اواخر این هفته ارائه شود. جدای از این، انتشارات کلان مهم ایالات متحده در این هفته نقش کلیدی در تأثیرگذاری بر پویایی کوتاه مدت قیمت دلار خواهد داشت و انگیزه جهت گیری جدیدی را برای طلا فراهم می کند. این امر قبل از تأیید اینکه XAU/USD در پایین ترین سطح و موقعیت خود برای هر حرکت افزایشی بیشتر قرار گرفته است، کمی احتیاط را تضمین می کند.

طلا در روز سه‌شنبه کشش مثبتی را به دست آورد و از پایین‌ترین سطح چهار هفته‌ای که روز قبل لمس کرده بود، فاصله گرفت. XAU/USD، در حال حاضر، به نظر می رسد که یک زنجیره باخت شش روزه را پشت سر گذاشته است و به رشد متوسط ​​خود، در حدود 1740 دلار در نیمه اول جلسه اروپا، ادامه می دهد، هرچند که هیچ دنباله ای ندارد.