XAU/USD به دلیل نگرانی های چین به بالاترین سطح هشت ماهه نزدیک به 1880 دلار رسید، دلار آمریکا کاهش یافت

با این حال، سیگنال های MACD صعودی و معاملات پایدار فلز فراتر از 100-SMA و 200-SMA، به ترتیب 1815 و 1795 دلار به نفع خریداران XAU/USD است. در همین راستا می‌توان چرخش فلز را از ناحیه حمایت افقی یک ماهه در حدود 1823 دلار مشاهده کرد.

روند: انتظار صعودی محدود

با این حال، RSI بیش از حد خرید (14) نشان می‌دهد که صعودی محدود است و از این رو، شکست واضح مانع 1880 دلار برای XAU/USD ضروری می‌شود تا به اوج 1910 دلاری می 2022 دست یابد.

قیمت طلا: نمودار چهار ساعته

در همین راستا می تواند اعلامیه PBOC در مورد خریداران طلا باشد زیرا پس از آخرین افزایش نزدیک به 30 تن، حدود 2010 تن از این فلز را به عنوان ذخایر نگهداری می کند. با این حال، انباشت اخیر طلا توسط PBOC سومین نمونه قابل توجه پس از سپتامبر 2019 و اکتبر 2016 است.

قیمت طلا (XAU/USD) به بالاترین سطح از اوایل ماه مه 2022 رسیده است، زیرا شرایط ریسک پذیری به دلار کاهش یافته است تا هفته کلیدی شامل اعداد تورم ایالات متحده، چین و ژاپن را آغاز کند. همچنین افزایش قدرت حرکت صعودی فلز زرد، ذخیره اخیر پکن از طلا است. با انجام این کار، گاوهای XAU/USD در زمان مطبوعات به یک مانع 1880 دلاری حمله می کنند.

S&P 500 در حالی که حال و هوا را به تصویر می‌کشد، سودهای ملایمی را چاپ می‌کند، اما تعطیلات در ژاپن حرکت بازار اوراق قرضه را در آسیا و همچنین در اوایل صبح دوشنبه در اروپا محدود می‌کند.

بخوانید:  معاملات آتی S&P 500 در آستانه افتتاحیه 0.1 درصد کاهش یافت

از این رو، خریداران طلا در صندلی راننده هستند مگر اینکه قیمت به زیر 1795 دلار کاهش یابد.

  • قیمت طلا پس از نوسازی بالاترین قیمت چند روزه افزایش یافت.
  • باز کردن قفل چین، جوراب طلایی PBOC زیربنای روند صعودی XAU/USD است.
  • دلار آمریکا بار داده های ضعیف را به دوش می کشد.
  • تقویم سبک، روحیه محتاطانه پیش از ارقام تورم ایالات متحده، خریداران طلا را بررسی می کند.

در جاهای دیگر، چاپ ضعیف روز جمعه از رشد دستمزد ایالات متحده، PMI خدمات ISM و سفارشات کارخانه بر شاخص دلار آمریکا (DXY) تأثیر گذاشت و به روحیه ریسک‌پذیری قدرت افزود، که به نوبه خود قیمت طلا را افزایش می‌دهد. با این اوصاف، به نظر می‌رسد که نظرات متفاوت سیاست‌گذاران فدرال رزرو و امیدواری‌ها به فصل سودآوری ایالات متحده نیز به نفع خریداران XAU/USD باشد.

با بازگشایی مرزهای ملی چین پس از سه سال وقفه، مشخصات ریسک همچنان قوی تر است. در همین راستا می‌توان سیگنال‌های اولیه حاکی از خریدهای سنگین چین در طول فصل جشن، و همچنین اظهارنظرهای مقامات بانک خلق چین (PBOC) که خوش‌بینی را پیرامون شرایط رشد چین نشان می‌دهد، باشد.

شایان ذکر است که چین یکی از بزرگترین مصرف کنندگان طلا در جهان است و از این رو سرفصل های ریسک مثبت پکن بر روند صعودی XAU/USD تاثیر می گذارد.

خریداران طلا شکست صعودی بالاترین قیمت هفتگی قبلی را در اطراف 1865 دلار و همچنین رشد فیبوناچی 61.8 درصدی (FE) از 22 دسامبر تا 05 ژانویه، نزدیک به 1875 دلار را تشویق می کنند، زیرا گاوهای XAU/USD با بالاترین حد در ژوئن 2022 حرکت می کنند. 1880 دلار

بخوانید:  قرص BOE: با توجه به تاخیر در انتقال، خطر افزایش بیش از حد نرخ ها وجود دارد


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-renews-eight-month-high-near-1-880-on-china-concerns-softer-us-dollar-202301090325

با نگاه به آینده، یک تقویم سبک برای روز و سرفصل های خوش بینانه از چین می تواند خریداران طلا را امیدوار نگه دارد. با این حال، داده های تورم از توکیو، چین و ایالات متحده برای معامله گران فلزات گرانبها مهم خواهد بود، زیرا بانک مرکزی برای تغییر دنده آماده می شود.

تحلیل تکنیکال قیمت طلا