XAU/USD به دلیل ترس از کاهش بحران بانکی ایالات متحده تلاش می کند تا بالای 1940 دلار باقی بماند

قیمت طلا (XAU/USD) پس از ناکامی در افزایش بازیابی خود به بالای 1946 دلار در جلسه آسیایی، به حمایت 1940.00 دلار بازگشت. انتظار می رود که فلز گرانبها به سمت پایین باقی بماند زیرا سرمایه گذاران احتمالاً پس از اعلام تصمیم نرخ بهره توسط فدرال رزرو (فدرال رزرو) موقعیت های معناداری را اجرا می کنند.

شایان ذکر است که قیمت طلا علیرغم عملکرد ضعیف شاخص دلار آمریکا (DXY) در تلاش برای حفظ سطح خود است. افزایش اخیر قیمت طلا ناشی از ضعف شاخص دلار و نگرانی های جدی از سقوط بخش بانکی در ایالات متحده پس از سقوط سه بانک متوسط ​​در هفته گذشته بود.

شاخص دلار آمریکا (DXY) به طور مداوم در اطراف 103.20 در نوسان است، زیرا سرمایه گذاران شانس افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو را 25 واحد پایه (bp) تشویق می کنند. بر اساس ابزار CME Fedwatch، 85 درصد شانس به نفع افزایش 25 واحدی نرخ بهره است که باعث می شود نرخ ها به 4.75-5.00 درصد برسد.

تحلیل تکنیکال طلا

قیمت طلا پس از شکست الگوی نمودار سر و شانه در مقیاس ساعتی کاهش عمودی داشت. تجزیه الگوی نمودار فوق الذکر نشان دهنده یک برگشت نزولی پس از حرکت تثبیت است. قیمت طلا نزدیک به منطقه تقاضا در محدوده 1933.90 تا 1938.40 دلار کاهش یافته است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-struggles-to-remain-above-1-940-as-fears-of-us-banking-crisis-trim-202303220337

میانگین متحرک نمایی 20 دوره ای (EMA) در حدود 1950.00 دلار همچنان به عنوان سدی برای گاوهای نر طلا عمل می کند.


اشتراک گذاری:

بخوانید:  خرده فروشی چین در ماه اوت + 5.4٪ سالانه (انتظار می رود + 3.5٪)، تولید صنعتی + 4.2٪ (3.8٪)

  • قیمت طلا در تلاش است حراج خود را بالای 1940 دلار نگه دارد.
  • افزایش اخیر قیمت طلا ناشی از ضعف شاخص دلار و ترس از سقوط بخش بانکی بود.
  • شاخص USD عملکرد ضعیفی را نشان می دهد زیرا احتمال افزایش نرخ بهره 25 واحدی توسط فدرال رزرو در حال افزایش است.

در همین حال، شاخص قدرت نسبی (RSI) (14) در محدوده نزولی 20.00-40.00 در نوسان است که نشان می دهد حرکت نزولی همچنان فعال است.

نمودار ساعتی طلایی

اظهار نظر جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده مبنی بر اینکه تسهیلات جدید سرمایه گذاری مدت بانکی فدرال رزرو و اعطای وام های پنجره تخفیف برای تامین نقدینگی سیستم بانکی کار می کنند، ترس از آشفتگی بیشتر در سیستم بانکی را کاهش داده است. همچنین این بیانیه خون تازه ای را به قیمت سهام بانک اول ریپابلیک در روز سه شنبه تزریق کرد. پیش از این، به دلیل اینکه سرمایه گذاران پول خود را به سمت شمش سوق دادند تا از نوسانات محض محافظت کنند، جذابیت پناهگاه امن برای طلا قوی تر شد.