XAU/USD به بالاترین سطح هفته جدید در برابر دلار نرمال، دقایق پس از فدرال رزرو رسید

از دیدگاه نمودار روزانه، XAU/USD به سمت بالا خنثی است. با این حال، طلا کمتر از میانگین متحرک نمایی 200 روزه (EMA) که به عنوان تاییدی برای سوگیری صعودی/نزولی در بلندمدت استفاده می‌شود، باقی می‌ماند. بنابراین، اگر خریداران XAU بخواهند کنترل خود را دوباره به دست آورند، باید 1800 دلار را تسویه کنند، بنابراین می توانند تهدیدی برای صعود XAU/USD به سمت نوسان بالای 17 ژوئن در 1857 دلار پیش از رقم روانی 1900 دلار باشند. در غیر این صورت، XAU/USD در معرض فشار فروش قرار خواهد گرفت و دری را برای سقوط به میانگین متحرک نمایی 100 روزه در 1711.51 دلار، بالاتر از مرز 1700 دلار باز می کند.

در روز چهارشنبه، شاخص‌های PMI گلوبال S&P برای ایالات متحده نشان داد که اقتصاد سریع‌تر از حد انتظار در حال کند شدن است و شاخص‌های تولید، خدمات و ترکیبی در قلمرو انقباضی قرار دارند. کریس ویلیامسون، اقتصاددان ارشد در S&P Global Market Intelligence، گفت که “شرایط کسب و کار در سراسر ایالات متحده در ماه نوامبر بدتر شد” و افزود که “طبق یافته های اولیه نظرسنجی PMI، با کاهش تولید و تقاضا با نرخ های افزایش یافته، مطابق با انقباض اقتصاد”. با نرخ سالانه 1٪.

احساسات مصرف کننده ایالات متحده همچنان مثبت است

روز چهارشنبه، فدرال رزرو آخرین صورتجلسه خود را فاش کرد که نشان می دهد مقامات آماده هستند تا پس از افزایش 75 واحدی نرخ بهره فدرال (FFR) چهار بار در سال 2022، افزایش نرخ بهره را در اندازه های کوچکتر آغاز کنند. اگرچه این دقایق کمی سخت است، سرمایه گذاران باید بدانند که مقامات فدرال رزرو مطمئن نیستند که نرخ بهره بالا چگونه خاتمه خواهد یافت، زیرا اکثر سیاستگذاران بیان می کنند که 5٪ می تواند اوج برای برخی از شرکت کنندگان باشد.

بخوانید:  قیمت نفت خام آمریکا به 70.17 دلار رسید

S&P Global PMI ایالات متحده به منطقه رکودی سقوط کرد و باعث ضعف دلار شد

قیمت طلا در روز پنجشنبه در میان شرایط ناچیز نقدینگی به دلیل برگزاری تعطیلات شکرگزاری در ایالات متحده (ایالات متحده)، با بسته شدن وال استریت و بازار اوراق قرضه، به طور پیوسته افزایش یافت. عواملی مانند توافق سیاستگذاران فدرال رزرو (فدرال رزرو) با افزایش متوسط ​​نرخ بهره و روحیه ریسک پذیر، دلار آمریکا (USD) را در حالت تدافعی نگه می دارد. بنابراین، XAU/USD در زمان نگارش این مقاله با قیمت 1756 دلار در هر اونس تروی معامله می شود.

فدرال رزرو لحظه ای یک باد مخالف برای دلار آمریکا است


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-reaches-new-week-high-on-soft-us-dollar-post-fed-minutes-202211241543

در همان زمان، احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان (UOM) برای ماه نوامبر، در قرائت نهایی خود، به 56.9 رسید، بالاتر از انتظارات اما کمتر از 59.9 خواندن اولیه. همین گزارش، انتظارات آمریکا برای تورم را به روز کرد، به طوری که یک سال تخمین زده می شود که 4.9٪ افزایش یابد، در حالی که برآوردهای 5-10 ساله بدون تغییر در 3٪ باقی مانده است.

داده های اقتصادی مختلط آمریکا بر دلار آمریکا فشار وارد کرد

گذشته از این، بازدهی خزانه داری ایالات متحده با کاهش بازده اوراق قرضه 10 ساله، شش بشکه در ثانیه، به 3.70 درصد کاهش یافت، که باد انتهایی برای قیمت طلا بود و دلار را تضعیف کرد. در همین حال، شاخص دلار آمریکا (DXY)، معیاری برای سنجش ارزش دلار در برابر سبدی از رقبا، 0.36% سقوط کرد و در 105.705 قرار گرفت.

تحلیل قیمت طلا (XAU/USD): چشم انداز فنی

پیش از این، اسناد اقتصادی ایالات متحده ادعاهای اولیه بیکاری را در هفته گذشته نشان می داد که بالاتر از حد انتظار بود و نشان می داد که بازار کار در حال کاهش است. در همان زمان، سفارشات کالای بادوام ایالات متحده برای ماه اکتبر به میزان قابل توجهی 1 درصد افزایش یافت، در برابر 0.4 درصد تخمین زده شده، زیرا انعطاف پذیری مصرف کنندگان مانع از کاهش سرعت فعالیت تولیدی شد.

بخوانید:  دلار پس از سودهای قوی در شرط‌های جنگ‌طلب فدرال رزرو کاهش یافت. بیت کوین به بالای 30000 دلار رسید توسط رویترز
  • دلار آمریکا به دلیل لحن نامطلوب آخرین صورتجلسه فدرال رزرو کاهش یافت.
  • S&P Global PMI ایالات متحده به قلمرو انقباضی سقوط کرد که یک باد مخالف برای USD بود.
  • بر اساس نظرسنجی دانشگاه میشیگان، انتظارات تورمی در ایالات متحده بدون تغییر باقی مانده است.
  • تجزیه و تحلیل قیمت طلا: جهت گیری به سمت بالا، برای گسترش روند صعودی باید 1800 دلار را پاک کرد.