XAU/USD با کاهش احتمالات محوری فدرال رزرو عقب می نشیند

معامله گران اکنون منتظر انتشار شاخص قیمت PCE برای ماه فوریه هستند تا وضعیت تورم و حرکت احتمالی بعدی فدرال رزرو به وضوح بیشتر شود. پیش‌بینی‌های اقتصاددانان این است که Core PCE از 0.6 درصد قبلی به 0.4 درصد کاهش می‌یابد، و بدون تغییر در 4.7 درصد سالانه باقی می‌ماند.


قیمت طلا: نمودار روزانه


اشتراک گذاری:

  • افزایش قیمت طلا در 1970 دلار متوقف شد، فلز گرانبها به محدوده آشنا بازگشت.
  • معامله گران اکنون شانس کمتری برای چرخش فدرال رزرو قبل از پایان سال دارند که بر طلا تاثیر می گذارد.
  • بانک ING انتظار دارد یک افزایش بیشتر نرخ بهره و سپس کاهش تا قبل از پایان سال یعنی افزایش قیمت طلا.

دیدگاه دیگری از سوی اریک استرند، مدیر AuAg ESG Gold Mining UCITS ETC (ESGO) می آید، که پتانسیل صعودی XAU/USD را نسبت به دلار ضعیف تر به دلیل واگرایی مورد انتظار بین سیاست بانک مرکزی ایالات متحده و اروپا می بیند. استرند ادعا می کند که فدرال رزرو ایالات متحده به پایان چرخه انقباض خود نزدیک شده است، در حالی که بانک مرکزی اروپا (ECB) به تازگی چرخه خود را آغاز کرده است.

گاوهای نر قیمت طلا همچنان این روند را در اختیار دارند

در حالی که انتظار داریم قیمت‌ها در کوتاه‌مدت عقب‌نشینی کند، می‌بینیم که قیمت طلا در سه ماهه دوم سال جاری افزایش می‌یابد و انتظار داریم که طلای نقطه‌ای در سه‌ماهه چهارم به طور متوسط ​​به ۲۰۰۰ دلار برسد. ING در یادداشت خود می گوید: فرضیات پیرامون این موضوع این است که ما شاهد وخامت بیشتر در بخش بانکی نیستیم و فدرال رزرو شروع به کاهش نرخ بهره در پایان سال جاری می کند.

بخوانید:  GBPUSD در آستانه فروپاشی، چشم به آستانه 1.1000

نوسان کلیدی 1934 دلاری 22 مارس باید برای گاوهای طلا حفظ شود تا مزیت را حفظ کنند. با این حال، شکستن و بسته شدن به صورت روزانه زیر این سطح، شک و تردیدی را در ارزیابی کلی روند صعودی ایجاد می‌کند. چنین حرکتی احتمالاً کاهش شدیدی را برای حمایت از 1990 دلار که توسط میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) عرضه می شود، شاهد خواهد بود.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-pulls-back-as-probabilities-of-fed-pivot-drop-202303290810

بانک ING انتظار دارد که XAU/USD در کوتاه مدت پس از افزایش نهایی 0.25 درصدی نرخ بهره از سوی فدرال رزرو در ماه مه، پیش از بهبودی در میان مدت، با احیای فشارهای بانکی و کاهش نرخ بهره بانک مرکزی قبل از شروع به کاهش نرخ بهره، عقب نشینی کند. آخر سال.

XAU/USD از بالاترین سطح دیروز در اواسط 1970 دلار عقب نشینی کرده است زیرا انتظارات فدرال رزرو برای کاهش نرخ بهره در اواخر امسال شروع به کاهش کرده است. منحنی آتی صندوق فدرال رزرو به جای سه کاهش 0.25 درصدی تا پایان سال 2023، اکنون تنها در دو مورد قیمت گذاری شده است. همان شاخص هنوز 57 درصد احتمال دارد که فدرال رزرو در نشست بعدی در ماه مه نرخ بهره را افزایش ندهد، در مقابل احتمال 43 درصدی که نرخ بهره را 0.25 درصد افزایش دهد.

برای تأیید صعود بیشتر، یک شکست بالاتر از سقف کلیدی 2009 دلاری مارس ضروری است. پس از آن، هدف بعدی برای قیمت طلا در بالاترین حد 2070 دلار مارس 2022 قرار خواهد گرفت.

با توجه به اینکه نرخ‌ها در جهت مخالف طلا حرکت می‌کنند، زیرا با افزایش آن‌ها باقی ماندن پول نقد را جذاب‌تر می‌کنند، نتیجه PCE بالاتر تأثیر منفی بر قیمت طلا خواهد داشت.

بخوانید:  تست شکست خط روند در حدود 0.9230 در حال انجام است

بانک تاکید دارد که تا قبل از پایان سال 2023 بازگردد

قیمت طلا در اوایل نشست اروپا در روز چهارشنبه به محدوده آشنا بین 1950 تا 60 دلار بازگشت. با از بین رفتن نگرانی های بحران بانکی و احیای شرط ها برای افزایش نرخ بهره در ماه می، نوسانات از بازارها خارج شده است. معامله گران اکنون منتظر انتشار کلان داده ها هستند که از تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم و مطالبات بیکاری ایالات متحده در روز پنجشنبه آغاز می شود و احتمالا مهمتر از همه، شاخص تورم مورد علاقه فدرال رزرو ایالات متحده، هزینه های مصرف شخصی – شاخص قیمت (PCE) در روز جمعه است.

فدرال رزرو امسال کمتر احتمال دارد نرخ بهره را کاهش دهد

XAU/USD ممکن است در کوتاه‌مدت پر پیچ و خم باشد، اما وقتی از منظر میان‌مدت به آن نگاه می‌کنیم، همچنان در یک روند صعودی قرار دارد. قیمت این فلز گرانبها همچنان در نمودار روزانه به بالا و پایین‌ترین حد خود ادامه می‌دهد. بنابراین، طبق ضرب المثل قدیمی، “روند تا پایان خم شدن دوست شماست”، چشم انداز فنی به نفع گاو نر است.

یک Core PCE بالاتر از حد انتظار نشان می‌دهد که تورم همچنان یک مشکل است و فدرال رزرو را وادار می‌کند تا نرخ‌ها را با شدت بیشتری افزایش دهد و بالعکس برای نتیجه پایین‌تر از حد انتظار.