XAU/USD با وجود داده های مثبت ایالات متحده، پیش از دقایق FOMC به طور متوسط ​​به 1740 دلار رسید.

در همان زمان، وزارت کار ایالات متحده (DoL) فاش کرد که در میان دوره‌ای از اخراج کارگران شرکت‌های با فناوری پیشرفته، مطالبات اولیه بیکاری برای هفته منتهی به 19 نوامبر به 240 هزار بالاتر از برآوردهای 225 هزار نفری افزایش یافت. در همین حال، ادعاهای ادامه دار با 48 هزار افزایش به 1.55 میلیون در هفته منتهی به 12 نوامبر رسید که بالاترین میزان از مارس بود، که نشانه هایی از کاهش بازار کار بود.

بعداً در روز، تقویم اقتصادی ایالات متحده صورتجلسه کمیته بازار باز فدرال رزرو (FOMC) را از جلسه نوامبر که تحلیلگران به دقت بررسی خواهند کرد، فاش خواهد کرد. آنها به دنبال سرنخ هایی در مورد اینکه سیاست گذاران چقدر انتظار دارند نرخ ها بالا رود، چه تعداد از شرکت کنندگان از این دیدگاه حمایت می کنند و چه تعداد از کاهش سرعت افزایش نرخ ها حمایت می کنند، جستجو می کنند.

تحلیل قیمت طلا (XAU/USD): چشم انداز فنی

اگر خریداران XAU/USD 1750 دلار را پس بگیرند، ممکن است قیمت طلا در محدوده 1750 تا 1760 دلار پیش از حمله به 1800 دلار به تجارت بازگردد. از طرف دیگر، عدم انجام آن، XAU/USD را در معرض سقوط به سمت میانگین متحرک نمایی 100 روزه (EMA) در 1711.24 دلار قرار می دهد و به دنبال آن رقم 1700 دلار را آزمایش می کند.

XAU/USD با داده‌ها به پایین‌ترین حد روزانه 1725.23 دلار رسید و به سمت بالاترین قیمت روزانه در 1747.69 دلار صعود کرد و حول قیمت‌های لحظه‌ای فعلی تثبیت شد. در همین حال، شاخص دلار آمریکا (DXY)، معیاری برای سنجش ارزش دلار آمریکا در برابر شش ارز، کاهش 0.51 درصدی خود را افزایش داد و به 106.600 رسید.

مقامات فدرال رزرو متعهد شدند که تورم را رام کنند، زیرا معامله گران به دقایق FOMC نگاه می کنند

  • داده‌های خوش‌بینانه اکتبر از ایالات متحده، دلار آمریکا را تقویت کرد، زیرا طلا در حال کاهش است.
  • سفارشات کالای بادوام ایالات متحده در میان چشم انداز اقتصادی تیره و تار، بهتر از حد انتظار بود.
  • همانطور که توسط Initial BlobCaims نشان داده شده است، بازار کار در ایالات متحده به کاهش خود ادامه داد.
  • در کوتاه مدت، XAU/USD سوگیری خنثی دارد، اما در صورت بازپس گیری 1750 دلار، به سمت بالا حرکت می کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-moderately-advances-to-1740-despite-upbeat-us-data-ahead-of-fomc-minutes-202211231534

در جای دیگر، مقامات فدرال رزرو اظهار داشتند که هدف اصلی بانک مرکزی رساندن تورم به 2٪ است، هرچند اذعان کردند که هزینه های استقراض باید تعدیل شود. روز سه شنبه، لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو کلیولند، گفت: “حفظ ثبات قیمت یک هدف مهم است که با استفاده از همه ابزارهای موجود محقق خواهد شد.” روز دوشنبه، مستر اظهار داشت که تمایل به افزایش متوسط ​​نرخ بهره را دارد، اگرچه او تاکید کرد که یک مکث از جدول خارج شده است. او برخی از اظهارات مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو را که گفته بود نرخ وجوه فدرال (FFR) باید به اوج خود در حدود 5 درصد برسد، تکرار کرد.

پس از سقوط به پایین‌ترین قیمت دو هفته‌ای جدید در حدود 1725.23 دلار، آزمایش پایین‌ترین نرخ 22 آگوست 1727.90 دلار، XAU/USD در حال بازگشت است، زیرا قیمت نقدی به بالای 1740 دلار بازگشته است. معامله گران باید توجه داشته باشند که شاخص قدرت نسبی (RSI) ثابت تغییر کرده است، اگرچه از آنجایی که در قلمرو صعودی باقی می ماند، از سرگیری روند صعودی در کار است.

قیمت طلا پس از انتشار داده های اقتصادی از ایالات متحده (ایالات متحده)، در شلوغ ترین روز تقویم هفته جاری، که نتوانست دلار آمریکا (USD) را پشتوانه ای برای دلار آمریکا (USD) کند، پیش از انتشار فدرال، رشد ناچیز 0.19٪ ثبت کرد. صورتجلسه سیاست پولی رزرو (فدرال رزرو) در حدود ساعت 18:00 به وقت گرینویچ. در زمان نگارش این مقاله، XAU/USD پس از رسیدن به بالاترین قیمت روزانه 1745.77 دلار، با قیمت 1741 دلار معامله می شود.

سفارشات خوب بادوام به شدت افزایش یافت و دلار آمریکا را پشتوانه کرد

احساسات مختلط است زیرا وال استریت بین برندگان و بازنده‌ها در نوسان است. داده‌های گزارش‌شده توسط وزارت بازرگانی ایالات متحده (DoC) نشان می‌دهد که سفارش‌های کالای بادوام در اکتبر 1 درصد نسبت به سپتامبر 0.3 درصد افزایش یافته است که نشان‌دهنده انعطاف‌پذیری مصرف‌کنندگان در میان زمان تورم بالا، افزایش هزینه‌های استقراض و چشم‌انداز بد اقتصادی است. با توجه به این گزارش، سفارش‌های بادوام اصلی، که حمل‌ونقل و هواپیما را حذف می‌کنند، 0.5 درصد در ماه مارس برای مدت مشابه افزایش یافت، بسیار بالاتر از انقباض -0.9 درصدی سپتامبر، و انتظارات بدون تغییر باقی بماند.

بازار کار ایالات متحده شروع به کاهش می کند