XAU/USD با نزدیک شدن به جکسون هول، ضررهای خود را بیش از 1750 دلار افزایش داد

  • علیرغم اظهارنظر سرمایه گذاران از دقایق FOMC جولای، قیمت طلا در هفته 3 درصد سقوط کرد.
  • سیاستگذاران بانک مرکزی ایالات متحده به مبارزات خود علیه تورم ادامه دادند، حتی اگر به خطرات نزولی برای رشد اذعان داشتند.
  • تحلیل قیمت طلا (XAU/USD): شکست به زیر 1750 دلار راه را به سمت محدوده 1711 تا 1739 دلار باز کرد.
شایان ذکر است که قیمت‌های XAU/USD علیرغم درک معامله‌گران از دقایق کج‌شده FOMC، نتوانستند افزایش پیدا کنند. با این حال، از آخرین جلسه سیاست پولی، مقامات فدرال رزرو تکرار کردند که کاهش تورم هدف اصلی است، علیرغم نگرانی هایی که نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینه سوتا در مورد رشد ابراز کرد. او اظهار داشت که مطمئن نیست که فدرال رزرو بتواند به هدف ثبات قیمت بدون وارد کردن اقتصاد ایالات متحده به رکود برسد.

بازگشت به سمت قیمت XAU/USD، قیمت‌های نقدی از روز چهارشنبه، زمانی که فدرال رزرو دقیقه FOMC را زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه در 1763.92 دلار منتشر کرد، کاهش یافت و کاهش 14 دلاری را تا پایان هفته به زیر 1750 دلار تشدید کرد.

قیمت طلا برای پنجمین روز متوالی کاهش یافت و هفته را با کاهش 3 درصدی به پایان رساند که ناشی از تغییر احساسات است، در حالی که دلار آمریکا در برابر سبدی از ارزها به بالاترین سطح پنج هفته اخیر رسیده است. در زمان نگارش این مقاله، XAU/USD با قیمت 1746.34 دلار در هر اونس تروی معامله می شود.

قیمت طلا با توجه به انتظارات فدرال رزرو کاهش یافت

قیمت طلا (XAU/USD) در جهت نزولی است. شکست به زیر حمایت 8 جولای با 1752.46 دلار، راه را به سمت پایین ترین سطح 27 جولای در 1711.58 دلار باز کرد، زیرا فروشندگان برای حمله به منطقه 1700 دلار آماده می شوند. با این حال، سطوح ضروری به سمت نزول باید توسط فروشندگان XAU/USD شکسته شود، که از بالای محدوده معاملاتی 4 روزه 1739 دلار شروع می شود و به دنبال آن پایین در 1711.58 دلار قرار می گیرد. پس از پاک شدن هر دو سطح، کاهش به 1700 دلار در کارت است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-extended-losses-beyond-1750-as-jackson-hole-looms-202208192042

وال استریت قرار است هفته را با ضرر به پایان برساند. سخنرانان فدرال رزرو ایالات متحده در طول هفته تکرار کردند که تورم در ایالات متحده “بسیار بالا” است، علی رغم اذعان به اینکه داده های جولای “دلگرم کننده” بود. با این حال، حتی یکی از بدترین ها، رئیس فدرال رزرو کانزاس سیتی، استر جورج، اشاره کرد که افزایش بیشتر نرخ مورد نیاز است، اگرچه اندازه آن قابل بحث است.

معامله گران طلا باید از داده های اقتصادی بحرانی هفته آینده آگاه باشند. سند اقتصادی ایالات متحده شامل شاخص های PMI جهانی S&P، مطالبات اولیه بیکاری برای هفته منتهی به 19 آگوست، شاخص تورم مورد علاقه فدرال رزرو، PCE برای ماه جولای، و سمپوزیوم اقتصادی فدرال رزرو جکسون هول است که در آن جروم پاول، رئیس فدرال رزرو سخنرانی خواهد کرد.

تحلیل قیمت طلا (XAU/USD): چشم انداز فنی

در همین حال، شاخص دلار آمریکا هفته را با 2.27% افزایش در 108.078 به پایان رساند که باد مخالفی برای دارایی دلاری فلز زرد بود. عامل دیگری که بر قیمت طلا تأثیر گذاشت، بازدهی خزانه داری ایالات متحده بود که در راس آن نرخ اسکناس 10 ساله بود که هشت بشکه در ثانیه اضافه کرد و هفته را با 2.974 درصد به پایان رساند.