XAU/USD با حمایت 1940 دلاری پس از حرکت فدرال‌رزرو، خرده‌فروشی ایالات متحده چشم پوشی می‌کند


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-flirts-with-1-940-support-after-fed-moves-us-retail-sales-eyed-202306150035

قیمت طلا پس از اینکه کمیته بازار آزاد فدرال ایالات متحده (FOMC) نرخ معیار فدرال رزرو را بدون تغییر در 5.0-5.25% نگه داشت، به سرعت 14.00 دلار سقوط کرد، که مطابق با انتظارات بازار برای توقف چرخه چند ماهه جنگ‌طلب بود که نرخ‌ها را افزایش داد. 10 بار متوالی.

قیمت طلا (XAU/USD) در حدود 1945 دلار تدافعی می‌ماند، زیرا پس از یک روند نزولی سه روزه در جلسه میانه آسیا در روز پنجشنبه، حمایت 100-DMA را ایجاد می‌کند. با این اوصاف، اقدامات فدرال رزرو (فدرال رزرو) ایالات متحده (ایالات متحده) یک روز پرنوسان را ارائه داد و روند نزولی بیشتر XAU/USD را متوقف کرد، اما نتوانست با ارائه یک توقف جنگ طلبانه، خرس های XAU/USD را به عقب براند.

قیمت طلا از توقف جنگ طلبانه فدرال رزرو رنج می برد

دلیل سقوط XAU/USD را می‌توان به پیش‌بینی خوش‌بینانه اقتصادی FOMC و سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو (فدرال رزرو) مرتبط دانست. با این اوصاف، نمودار نقطه‌ای 30 bps از مارس 2024 و 2025 به ترتیب به 4.6 و 3.4 درصد افزایش یافت، در حالی که پیش‌بینی‌های میانگین نرخ دو افزایش نرخ دیگر را در سال 2023 نشان می‌دهد. میانگین برآورد تولید ناخالص داخلی ایالات متحده (GDP) از 0.4 درصد در ماه مارس به 1.0 درصد افزایش یافت. علاوه بر این، سخنرانی پاول از رویکرد “جلسه به جلسه” برای تصمیم گیری پرده برداری می کند، اما ماه ژوئیه را به عنوان یک جلسه “زنده” نشان می دهد که نشان دهنده افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره است.

بخوانید:  بسته شدن سهام اروپا: پایان خوب باعث افزایش هفتگی می شود

همچنین لازم به ذکر است که فدرال رزرو (فدرال رزرو) قبلاً بر اهمیت هر یک از داده های دریافتی برای تصمیم گیری تأکید کرده است، که به نوبه خود بر خرده فروشی امروز ایالات متحده در ماه می و سایر داده های فعالیت متوسط ​​​​و همچنین هفته نامه Jobless تأکید می کند. ادعاها برای ناظران قیمت طلا.

همچنین به عنوان یک چالش مهم برای خریداران طلا، رقم دور 2000 دلار و بالاترین قیمت مارس نزدیک به 2010 دلار است.

روند: نزولی بیشتر مورد انتظار است

لازم به ذکر است که کاهش قیمت طلا به بالای 1940 دلار، دریچه ای را به سمت سطح اصلاح فیبوناچی 50 درصدی XAU/USD از نوامبر 2022 تا مه 2023، نزدیک به رقم 1900 دلاری باز می کند.

با این حال، سطح زیر 50.0 خط شاخص قدرت نسبی (RSI) که در 14 قرار دارد، به 100-DMA فوق الذکر در اطراف 1940 دلار می پیوندد تا خرس های XAU/USD را تحریک کند.

برعکس، بازیابی XAU/USD نیاز به اعتبارسنجی از مانع 21-DMA در حدود 1958 دلار دارد که شکستن آن می تواند قیمت طلا را به مقاومت کلیدی کوتاه مدت، یعنی مقاومت 50-DMA نزدیک به 1987 دلار برساند.


اشتراک گذاری:

  • قیمت طلا در حالی که روند نزولی سه روزه را پشت سر می گذارد، به رشد ملایمی می چسبد.
  • توقف جنگ طلبانه فدرال رزرو علیرغم اعلامیه های خوشبینانه FOMC از گاوهای XAU/USD دفاع می کند.
  • چین داده‌ها، خرده‌فروشی ایالات متحده به دنبال جهت‌های روشن قیمت طلا هستند.
  • خرس‌های XAU/USD به 100-DMA ادامه می‌دهند در حالی که گاوها برای حفظ افسار تلاش می‌کنند.
بخوانید:  XAG/USD که بالای 22 دلار رد شد، به منطقه 21.40 دلار کاهش یافت

با در نظر گرفتن این موضوع، فروش خرده فروشی و تولید صنعتی چین در ماه می اهمیت بیشتری برای تماشا خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال قیمت طلا

پس از رویارویی فدرال رزرو، بازارها در اواخر چهارشنبه و همچنین در اوایل پنجشنبه نوسان داشتند. در نتیجه، وال استریت مختلط بسته شد در حالی که بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده 1.0 واحد (bps) کاهش یافت و به 3.79% رسید، اما همتای دو ساله آن در بالاترین سطح سه ماهه به 4.70% رسید. با این حال، شاخص دلار آمریکا (DXY) به پایین‌ترین سطح در یک هفته گذشته سقوط کرد و سپس به 1939.75 دلار رسید.

افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در ژوئیه، اضطراب پیش از داده های کلیدی بر XAU/USD تاثیر می گذارد

در حالی که توقف جنگ‌طلبانه فدرال‌رزرو فروشندگان طلا را آزار می‌دهد، به نظر می‌رسد چاپ ملایم‌تر شاخص قیمت تولیدکننده ایالات متحده (PPI) در ماه می، که به 1.1 درصد سالانه در مقابل 1.5 درصد پیش‌بینی‌شده و 2.6 درصد قبل از آن کاهش یافته است، به نظر می‌رسد که از نگرانی‌های کاهش تورم دفاع کرده است. یک طبقه زیر قیمت XAU/USD.

با این حال، یک خط حمایت صعودی از اواخر سال 2022، نزدیک به 1895 دلار در زمان مطبوعات، خرس های طلا را پس از آن به چالش خواهد کشید.

به طور کلی، قیمت طلا احتمالاً از فروشندگان استقبال می کند، اما جاده به سمت جنوب طولانی و پر دست انداز به نظر می رسد.

قیمت طلا: نمودار روزانه

در جاهای دیگر، به گفته محققی در بولتن کارگری چین (CLB) از گروه حقوقی مستقر در هنگ کنگ، ترس از اعتصابات کارگری در چین، به آمارهای اخیر ضعیف پکن می پیوندد تا بر قیمت طلا تاثیر بگذارد. لازم به ذکر است که چین یکی از بزرگترین مصرف کنندگان طلا در جهان است و از این رو هرگونه منفی برای ملت اژدها برای XAU/USD منفی به نظر می رسد.

بخوانید:  تحلیل تکنیکال Ehereum ETHUSD با قیمت 1500 دلار، آینده چیست؟

قیمت طلا همچنان در رکود باقی می‌ماند، زیرا در بحبوحه سیگنال نزولی قریب‌الوقوع از شاخص میانگین متحرک همگرایی و واگرایی (MACD) به حمایت 100-DMA در حدود 1940 دلار رسید.