XAU/USD با تثبیت بازدهی و دلار آمریکا مانع کلیدی می شود

به طور خلاصه، قیمت طلا احتمالاً بالاتر خواهد رفت و می تواند در رادار گاو نر باقی بماند، مگر اینکه حمایت 100-DMA را بشکند.

قیمت طلا: نمودار روزانه

روند: صعودی بیشتر انتظار می رود


اشتراک گذاری:

  • قیمت طلا در تلاش است تا جهش دو روزه را افزایش دهد زیرا خط مقاومتی صعودی از اوت 2022 باعث افزایش صعودی می شود.
  • نگرانی های تازه در مورد بحران بانکی، حرکت فدرال رزرو به بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده و دلار آمریکا اجازه می دهد تا زخم های خود را بلیسند.
  • PMI های اولیه ایالات متحده، سفارشات کالاهای بادوام برای معامله گران طلا مهم است که مراقب انگیزه های جدید باشند.

لازم به ذکر است که سقوط سهام بانکی و صحبت‌هایی مبنی بر اینکه وام‌های اضطراری فدرال رزرو به بانک‌ها باعث افزایش ترازنامه شده است و نگرانی از افزایش بیشتر نرخ بهره فدرال رزرو را افزایش داده است که به نوبه خود به قیمت طلا اجازه داد تا سودهای اخیر را کاهش دهد. همچنین حمایت از توقف XAU/USD در روند صعودی بیشتر می‌تواند داده‌های مختلط ایالات متحده باشد.

شاخص فعالیت ملی فدرال رزرو شیکاگو (CFNAI) در ماه فوریه به -0.19 در مقابل 0.0 مورد انتظار و 0.23 قبلی کاهش یافت. علاوه بر این، ادعاهای اولیه بیکاری هفتگی در هفته منتهی به 18 مارس به 191 هزار کاهش یافت، در مقابل پیش بینی های بازار 192 هزار و 203 هزار نفر. لازم به ذکر است که فروش خانه جدید ایالات متحده در ماه فوریه نسبت به 1.8% قبل از 1.6% برآورد تحلیلگران 1.1% افزایش یافت، در حالی که شاخص تولید فدرال رزرو کانزاس برای ماه مارس از -9.0 قبل و 6.0 مورد انتظار به 3.0 افزایش یافت.

بخوانید:  روبل روسیه در برابر دلار از پایین ترین سطح پنج ماه گذشته خود بهبود یافت

شایان ذکر است که بالاترین قیمت سالانه (YTD) که در اوایل هفته در حدود 2010 دلار ثبت شد، به عنوان آخرین دفاع از خرس طلا قبل از برجسته کردن بالاترین قیمت سالانه 2070 دلاری قبلی عمل کرد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-prods-key-hurdle-as-yields-and-us-dollar-stabilize-202303240045

رویترز می‌گوید: «وام‌دهی اضطراری فدرال رزرو به بانک‌ها، که در هفته گذشته به سطوح بی‌سابقه رسید، در هفته اخیر، در بحبوحه تداوم افزایش اعتبار در مقیاس بزرگ به سیستم مالی، که اکنون شامل استقراض رسمی خارجی نیز می‌شود، بالا باقی ماند.» در این خبر همچنین اشاره شد که وام گرفتن از فدرال رزرو باعث شد حجم ترازنامه کلی آن از 8.7 تریلیون دلار در هفته قبل به 8.8 تریلیون دلار برسد.

همچنین بخوانید: S&P Global PMIs Preview: ارقام اتحادیه اروپا و ایالات متحده برای روشن کردن پیشرفت اقتصادی

تحلیل تکنیکال قیمت طلا

قیمت طلا (XAU/USD) در تلاش است تا جهش دو روزه از 10-DMA را افزایش دهد زیرا در اوایل روز جمعه حدود 1993-94 دلار را مشاهده می کند، پس از عقب نشینی از خط مقاومت شیب دار صعودی از اوت گذشته. با انجام این کار، XAU/USD آخرین تثبیت دلار آمریکا و بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده را پیش از یک تقویم شلوغ دنبال می کند.

افزایش قیمت طلا در پی تثبیت بازار

علاوه بر این، شهادت وزیر خزانه‌داری آمریکا در مقابل کمیته فرعی خدمات مالی تخصیص‌های مجلس، وضعیت ریسک‌پذیری قبلی بازار را بررسی کرد و به خریداران طلا اجازه داد کمی نفس بکشند. یلن وزیر خزانه داری ایالات متحده گفت: «چین و روسیه ممکن است بخواهند جایگزینی برای دلار آمریکا ایجاد کنند» و در عین حال آمادگی خود را برای اقدامات سپرده اضافی «در صورت لزوم» نشان داد. اقدامات قوی برای اطمینان از ایمن بودن سپرده ها انجام شده است.

بخوانید:  موقعیت خالص CFTC ژاپن JPY NC از ¥-66.3K به ¥-54K افزایش یافت.

تقویم شلوغ برای سرگرم کردن معامله گران XAU/USD

عقب نشینی طلا از خط مقاومت صعودی هفت ماهه نمی تواند زیاد دوام بیاورد زیرا میانگین متحرک 10 روزه، در حدود 1938 دلار در زمان چاپ، باعث حرکت مجدد فلز به سمت خط مقاومت فوق الذکر شد، نزدیک به دور 2000 دلار. شکل.

اگرچه قیمت طلا اخیراً روند شمالی خود را متوقف کرده است، اما این کالا برای چهارمین هفته متوالی ثابت مانده است زیرا معامله گران برای قرائت اولیه شاخص های سهام شرکت S&P Global ایالات متحده در ماه مارس و سفارشات کالاهای بادوام در ماه فوریه آماده می شوند. با این حال، اولین قرائت اعداد فعالیت از اروپا و بریتانیا، و همچنین خرده فروشی از کانادا و بریتانیا نیز تقویم را تزئین می کند و می تواند معامله گران XAU/USD را مشغول نگه دارد. شایان ذکر است که بانک‌های مرکزی جهانی، فدرال‌رزرو سابق، جنگ‌طلب باقی می‌مانند و از این رو داده‌های محکم‌تر می‌تواند به قیمت طلا در بحبوحه نگرانی از افزایش بیشتر نرخ‌ها، اجازه دهد تا سودهای اخیر را کاهش دهد.

قیمت طلا همچنان در حاشیه باقی می ماند زیرا گاوها در بحبوحه توقف بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده و دلار آمریکا در بحبوحه کاتالیزورهای مختلط پیرامون و داده های ایالات متحده و ترس از افزایش نرخ های فدرال رزرو (فدرال رزرو) کاهش می یابند. با این حال، شاخص دلار آمریکا (DXY) پس از جهش از پایین‌ترین سطح هفت هفته‌ای روز قبل، نزدیک به 102.60 تدافعی می‌ماند، در حالی که بازده اوراق قرضه 10 ساله و دو ساله خزانه‌داری آمریکا در زمان انتشار به ترتیب حدود 3.41 و 3.82 درصد بود. .

بخوانید:  آسیا FX توسط چین ترس از COVID، دلار ثابت می ماند توسط Investing.com

در صفحه دیگری، نشانگر میانگین متحرک همگرایی و واگرایی (MACD) سیگنال های صعودی را چاپ می کند و از خریداران طلا پشتیبانی می کند، اما خط شاخص قدرت نسبی (RSI) که در 14 قرار دارد، به منطقه بیش از حد خرید نزدیک می شود و فضای محدودی را به سمت شمال نشان می دهد.

در مقابل، بالاترین قیمت در ماه فوریه حدود 1,960 دلار و سطح 10-DMA نزدیک به 1,938 دلار می تواند نزولی کوتاه مدت XAU/USD را پیش از هدایت فروشندگان طلا به سمت آستانه 1,900 دلار محدود کند.

اگر قیمت طلا از مرز 1900 دلار نزولی باقی بماند، سطح 38.2 درصدی فیبوناچی اصلاحی صعودی آن از سپتامبر 2022 تا فوریه 2023 نزدیک به 1856 دلار پیش می‌رود، قبل از حمایت کلیدی 100-DMA از 1837 دلار برای محدود کردن افزایش بیشتر فلز.