XAU/USD با افزایش شاخص دلار آمریکا و کاهش مشکلات بانکی ایالات متحده، کاهش به زیر 1970 دلار را می بیند.

میانگین متحرک نمایی 20 دوره ای (EMA) در 1990.28 دلار، چسبندگی به قیمت طلا را نشان می دهد که نشان دهنده عملکرد ضعیف است.

جدای از آن، داده‌های New Orders که نشان‌دهنده تقاضای آتی است، در مقایسه با نسخه قبلی 44.3 به 45.5 افزایش یافته است.

در همین حال، هزینه های مصرف کننده در اقتصاد ایالات متحده علی رغم نرخ های بهره بالاتر از سوی فدرال رزرو، انعطاف پذیر به نظر می رسد. یک جهش غیرمنتظره در شاخص هزینه اشتغال (سه ماهه اول) به 1.2 درصد نشان می دهد که شرایط بازار کار خوب است و فدرال رزرو گزینه دیگری جز ادامه دادن به نرخ های بهره ندارد.

تحلیل تکنیکال طلا

در همین حال، شاخص قدرت نسبی (RSI) (14) در آستانه لغزش به محدوده نزولی 20.00-40.00 است که حرکت نزولی را فعال می کند.

نمودار طلایی دو ساعته


اشتراک گذاری:

  • انتظار می‌رود که در بحبوحه بهبود شاخص دلار، قیمت طلا به زیر 1970 دلار کاهش یابد.
  • کاهش نگرانی های بانکی ایالات متحده، جذابیت قیمت طلا را به عنوان یک پناهگاه کاهش داده است.
  • شاخص USD در بحبوحه انتشار داده های PMI تولید ISM ایالات متحده همچنان فعال خواهد بود.

قیمت طلا نسبت به هفته گذشته در محدوده باریکی بین 1971 تا 2021 دلار تثبیت می شود زیرا سرمایه گذاران منتظر سیاست پولی فدرال رزرو برای یک حرکت قاطع هستند. شیب صعودی خط روند 22 مارس در 1934.34 دلار به عنوان بالشتکی برای گاوهای نر طلا عمل می کند.

بخوانید:  USD/JPY با افزایش بیشتر بازدهی ایالات متحده به سمت 145.00 افزایش می یابد

انتظار می‌رود که شاخص USD در روز دوشنبه در بحبوحه انتشار داده‌های PMI تولید ISM ایالات متحده (آوریل) یک عملکرد قدرتمند را نشان دهد. طبق اجماع، داده های اقتصادی بالاتر از انتشار قبلی 46.3 در 46.6 دیده می شود. رقم زیر 50.0 یک انقباض در فعالیت‌های تولیدی محسوب می‌شود و مطابقت با اجماع، آن را به ششمین ماه متوالی قرارداد تبدیل می‌کند.

سرفصل هایی مبنی بر اینکه جی پی مورگان و PNC در حال ارائه پیشنهادهای نهایی برای بانک First Republic در حراج شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) هستند، آشفتگی های بانکی ایالات متحده را کاهش داده است که باعث کاهش تقاضا برای قیمت طلا شده است.

قراردادهای آتی S&P500 کل ضررهای خود را که در اوایل آسیا ایجاد شده بود، بازیابی کردند و به سمت مناطق مثبت رفتند، و حال و هوای خوب بازار را به تصویر می‌کشند. همچنین، تقاضا برای اوراق قرضه دولتی ایالات متحده قوی به نظر می رسد. بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به نزدیک 3.43 درصد کاهش یافته است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-sees-downside-below-1-970-as-usd-index-rebounds-and-us-banking-woes-ease-202305010346

قیمت طلا (XAU/USD) به سمت حمایت حیاتی خود از 1970.00 دلار در جلسه آسیایی در حال کاهش است. بهبود قابل توجه شاخص دلار آمریکا (DXY) در میان انتظارات خوشبینانه مبنی بر اینکه فدرال رزرو (فدرال رزرو) نرخ بهره را یک بار دیگر به میزان 25 واحد (bps) در روز چهارشنبه افزایش خواهد داد، بر قیمت طلا تأثیر می گذارد. این فلز گرانبها ممکن است پس از شکست مطمئن به زیر 1,970.00 دلار، سقوط قابل توجهی را نشان دهد، زیرا از هفته گذشته به عنوان پشتوانه اصلی عمل کرده است.

بخوانید:  با تداوم خوش بینی ها، دلار آمریکا در حال سقوط است