XAU/USD بالاتر از حمایت 1780 دلاری، CSI میشیگان ایالات متحده در حالت دفاعی باقی می‌ماند

با این حال، کاهش سوگیری صعودی سیگنال‌های MACD، گاوهای XAU/USD را به چالش می‌کشد.

قیمت طلا بالاتر از سطح حمایت 50-DMA نزدیک به 1780 دلار شناور است، علیرغم بسته شدن به زیر خط روند صعودی سه هفته‌ای قبلی. حرکت صعودی همچنین سرنخ هایی از RSI محکم تر می گیرد.

در میان این بازی‌ها، بازدهی خزانه‌داری 10 ساله ایالات متحده از بالاترین سطح سه هفته‌ای خود عقب‌نشینی کرد و همچنین در بحبوحه ترس از رکود، روند صعودی سه روزه را پشت سر گذاشت. با این حال، وال استریت مختلط بسته شد و سهام آسیا و اقیانوسیه خارج از ژاپن کاهش یافت.

همچنین همگرایی خط حمایت قبلی از 21 جولای و سطح اصلاحی فیبوناچی 61.8 درصدی روند نزولی ژوئن تا جولای، در حدود 1805 دلار، شک و تردید در مورد صعود بیشتر این فلز را افزایش می دهد.

اخیراً، رئیس و مدیر اجرایی بانک فدرال رزرو سانفرانسیسکو، مری دالی، اشاره کرد که او آماده افزایش نرخ بهره در سپتامبر 75 واحد در ثانیه است. پیش از این، نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس، طرفدار نرخ های بالاتر بود و رئیس فدرال رزرو شیکاگو، چارلز ایوانز، نسبت به گذار اقتصادی بد به نظر می رسید.

قیمت طلا (XAU/USD) در آستانه نشست روز جمعه اروپا در حدود 1790 دلار باقی می ماند زیرا معامله گران به دنبال سرنخ های جدیدی برای غلبه بر معضل تورم ایالات متحده و حرکت های بعدی فدرال رزرو هستند.

روند: به پهلو

لازم به ذکر است که بدبینی پیرامون تنش آمریکا و چین بر سر تایوان و مشکلات ناشی از کووید در پکن نیز به دلیل جایگاه این کشور به عنوان بزرگترین مصرف کننده کالا در جهان، بر قیمت طلا تأثیر منفی می گذارد. اخیراً، رتبه‌بندی فیچ اشاره کرد که با کاهش کنترل‌های مرتبط با بیماری همه‌گیر، انتظار می‌رود هزینه‌های گردشگری چین در ۲ ساعت ۲۲ بهبود یابد.

بخوانید:  رویدادهای اقتصادی هفته آینده و انتشارات توسط مشاغل ایالات متحده در روز جمعه برجسته شده است

با انجام این کار، سیاست گذاران فدرال رزرو از آخرین ضعف در داده های تورم استقبال نمی کنند. بر اساس داده‌های منتشر شده توسط اداره آمار کار ایالات متحده، در روز پنج‌شنبه، شاخص قیمت تولیدکننده ایالات متحده (PPI) برای ماه جولای، شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) را دنبال کرد در حالی که به 9.8 درصد سالانه در مقابل 11.3 درصد پیش‌بینی‌های قبلی و 10.4 درصد در بازار کاهش یافت. جزئیات نشان می دهد که PPI ماهانه به پایین ترین سطح از می 2020 کاهش یافته است، به -0.5٪ در مقایسه با 1.0٪ مورد انتظار و 0.2٪ قبل، که به نوبه خود نشان دهنده کاهش بیشتر ترس از تورم است. در جاهای دیگر، مطالبات اولیه بیکاری ایالات متحده به 262 هزار نفر برای هفته منتهی به 6 آگوست در مقابل 263 هزار مورد انتظار کاهش یافت و 248 هزار هزار نفر قبل از آن تجدید نظر کرد.

  • قیمت طلا در حاشیه باقی می ماند در حالی که جهش روز قبل را از 50-DMA حفظ کرده است.
  • دلار آمریکا در تلاش است تا قدرت خود را دوباره به دست آورد، حتی در حالی که سیاست گذاران فدرال رزرو در برابر استقبال آسان CPI/PPI مقاومت می کنند.
  • بازدهی از بالاترین سطح سه هفته‌ای عقب‌نشینی می‌کند تا اولین ضرر روزانه در چهار هفته چاپ شود.
  • شاخص احساسات مصرف کننده میشیگان ایالات متحده به دنبال کاهش ترس از تورم است.

اگر قیمت فلز با موفقیت فراتر از 1805 دلار باقی بماند، صعود به سطح 100-DMA در اطراف 1838 دلار را نمی توان رد کرد.

بخوانید:  به گزارش رویترز، پس از کاهش تورم منطقه یورو، یورو در برابر پوند کاهش یافت

در ادامه، اولین قرائت شاخص احساسات مصرف کننده میشیگان ایالات متحده (CSI) برای ماه اوت، که انتظار می رود در 52.5 در مقابل 51.5 قبلی باشد، برای معامله گران XAU/USD برای غلبه بر آخرین بلاتکلیفی مهم است.

تحلیل تکنیکال


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-stays-defensive-above-1-780-support-us-michigan-csi-eyed-202208120523

در مقابل، بسته شدن روزانه زیر سطح حمایت 50-DMA در حدود 1780 دلار می تواند درها را برای حرکت شمش به سمت پایین ماهانه 1754 دلار باز کند.

طلا: نمودار روزانه