XAG/USD به پایین‌ترین سطح هشت هفته‌ای سقوط کرد که بدترین هفته از اکتبر است

متالز پس از گزارش رسمی اشتغال ایالات متحده، فروش خود را تمدید کرد. نقره به پایین ترین سطح ماهانه نزدیک به 22.50 دلار رسید و بدترین روز را در ماه های اخیر سپری می کند.

بازار کار قوی، بخش خدمات دوباره در حال گسترش است


منبع: https://www.fxstreet.com/news/silver-price-analysis-xag-usd-tumbles-to-eight-week-lows-worst-week-since-october-202302031542

  • دلار آمریکا پس از NFP در سراسر جهان افزایش یافت.
  • سرویس ISM ایالات متحده داده های مطلوب تری را به ارمغان می آورد.
  • قیمت نقره در روز جمعه بیش از 3 درصد کاهش یافت. کاهش 8 درصدی نسبت به اوج روز پنجشنبه

داده های منتشر شده در روز جمعه توسط اداره آمار کار ایالات متحده (BLS) نشان داد که حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در ژانویه 517 هزار افزایش یافته است که به طور قابل توجهی بالاتر از انتظار بازار 185 هزار نفر است. ارقام نوامبر و دسامبر بیشتر اصلاح شد. نرخ بیکاری به طور غیرمنتظره ای به 3.4 درصد کاهش یافت.

داده های اقتصادی ایالات متحده که روز جمعه منتشر شد، بالاتر از انتظارات بود که نشان دهنده بازار کار قوی و بهبود فعالیت بخش خدمات است. این اعداد باعث افزایش بازدهی دلار آمریکا و اوراق قرضه خزانه داری شد. وال استریت بدون جهت مشخص در حال حرکت است.

نقره پس از داده های ISM در 22.47 دلار به پایین ترین سطح خود رسید، که پایین ترین رقم از 7 دسامبر است. با نزدیک شدن به پایان هفته، XAG/USD تلاش می کند زیان را کاهش دهد و در 22.65 دلار معامله می شود که 3.40 درصد در روز کاهش یافته است. از بالاترین رقم روز پنجشنبه 8 درصد کاهش یافته است.

بخوانید:  بیانیه وزرای APEC: دیدگاه های دیگر، ارزیابی های متفاوتی درباره جنگ اوکراین وجود داشت

فشار فنی به XAG/USD اضافه شده و در حال حاضر نشان می دهد که احتمال ضررهای بیشتری وجود دارد. قیمت پس از رد شدن دوباره از بالای 24.00 دلار، در حال شکستن محدوده یک و نیمی از تثبیت به سمت نزولی است.

XAGUSD

سطوح فنی

حمایت موقت در حدود 22.50 دلار ظاهر می شود و در زیر سد قوی در حدود 22.00 دلار است. بازگشت به بالای 23.00 دلار می تواند فشار نزولی را کاهش دهد.

نمودار روزانه XAG/USD

گزارش متفاوتی که اخیراً منتشر شد نشان داد که فعالیت اقتصادی در بخش خدمات در ژانویه به حوزه توسعه تبدیل شد و PMI خدمات ISM از 49.2 در دسامبر به 55.2 رسید که از انتظارات بازار 50.4 پیشی گرفت. علاوه بر این، شاخص قیمت پرداختی از 68.1 به 67.8 کاهش یافت که بالاتر از اجماع 65.5 بود.