XAG/USD با دلار ضعیف به بالاترین حد 6 ماهه بالای 23.20 دلار رسید

در همین حال، پس از بازپس گیری 105.000، شاخص دلار آمریکا (DXY) برخلاف بازدهی خزانه داری ایالات متحده، 0.12 درصد کاهش یافت و به 104.610 رسید. اوراق قرضه T 10 ساله ایالات متحده 3.559 درصد افزایش یافته است، که با افزایش پنج واحدی در ثانیه، توسط معامله گران تقویت شده است که اوج نرخ صندوق های فدرال (FFR) را در 4.94 درصد تنظیم می کنند.

چه چیزی را تماشا کنیم

همانطور که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو روز چهارشنبه اظهار داشت، باید توجه داشت که گزارش اشتغال، فدرال رزرو را در مسیر ادامه سیاست های پولی سفت نگه می دارد، حتی اگر نشان دهنده انجام آن در اندازه های کوچکتر باشد.

هفته آینده، سند اقتصادی ایالات متحده شامل PMI غیر تولیدی ISM، ادعاهای اولیه بیکاری، شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) و انتشار اولیه احساسات مصرف کننده توسط دانشگاه میشیگان (UoM) خواهد بود.

پیش بینی قیمت نقره: چشم انداز فنی XAG/USD

  • قیمت نقره به پایین ترین حد روزانه خود سقوط کرد اما به بالاترین حد در شش ماه گذشته در 23.22 دلار رسید.
  • حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده از طریق افزایش دستمزدها برای تحت فشار قرار دادن فدرال رزرو، برآوردها را شکست داده است.
  • تجزیه و تحلیل قیمت نقره: با تعصب به سمت بالا، چشم به 24.00 دلار و فراتر از آن است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/silver-price-forecast-xag-usd-soars-to-6-month-highs-above-2320-on-weak-usd-202212021739

نمودار روزانه نشان می دهد که XAG/USD در جریان اصلاح لندن به بالاترین حد خود در شش ماه اخیر رسید. معامله گران باید توجه داشته باشند که فلز سفید سقوط کرد، اما خریداران از پایین ترین سطح روز عبور کردند و XAG/USD را به 23.22 دلار رساندند. نوسانگرهایی که توسط شاخص قدرت نسبی (RSI) هدایت می شوند، سیگنال هایی را نشان می دهند که نقره بیش از حد خرید شده است، اگرچه نرخ تغییر 9 روزه (RoC) نشان می دهد که خریداران همچنان مسئول هستند. بنابراین، سوگیری XAG/USD به سمت بالا است.

بخوانید:  اردن از SNB: سیاست پولی هنوز انبساطی است

احساسات سرمایه گذاران همچنان ضعیف است زیرا سهام ایالات متحده با زیان معامله می شود. وزارت کار ایالات متحده (DoL) فاش کرد که حقوق و دستمزد غیرکشاورزی نوامبر 263 هزار بالاتر از برآوردهای 200 هزار نفری افزایش یافته است، اما از 284 هزار هزار تومان بازنگری شده در ماه گذشته عقب‌نشینی کرده و بر فدرال رزرو (فدرال رزرو) فشار وارد کرده است. با بررسی داده ها، نرخ بیکاری در حدود 3.7٪ باقی ماند، اما دستمزدها افزایش یافت. میانگین درآمد ساعتی 5.1 درصد نسبت به اکتبر 4.9 درصد افزایش یافت و بر فشارهای تورمی افزود.

سطوح مقاومت کلیدی XAG/USD در 24.00 دلار قرار دارد و به دنبال آن رقم 25.00 دلار پیش از بالاترین قیمت فوریه 2022 یعنی 25.61 دلار قرار دارد.

تصمیم فدرال رزرو برای تعدیل افزایش ها با گزارش ضعیف PMI تولیدی موسسه مدیریت عرضه (ISM) برای ماه نوامبر توجیه شد. این شاخص تا محدوده انقباضی در 49.0 کاهش یافت، اما شرایط رو به وخامت را نیز به تصویر کشید. با ادامه سیاست های سختگیرانه بانک مرکزی ایالات متحده، این داده ها ترس از رکود را دوباره برانگیخت. در واقع، همانطور که پاول رئیس فدرال رزرو گفته بود، فدرال رزرو در تلاش است تا اقتصاد را کند کند و رشد کمتر از روند را به همراه داشته باشد.

قیمت نقره پس از انتشار یک گزارش خوش‌بینانه از مشاغل ایالات متحده که دلار آمریکا (USD) را تقویت کرد، به بالای 23.00 دلار بازگشت، در حالی که بازده اوراق قرضه خزانه‌داری ایالات متحده افزایش یافت. در ابتدا، فلز سفید برخی از سودهای خود را کاهش داد و به سمت پایین ترین سطح روزانه خود یعنی 22.59 دلار حرکت کرد، اگرچه با تضعیف دلار، دوباره در حال افزایش است. در زمان نوشتن این مقاله، XAG/USD با قیمت 23.13 دلار معامله می شود.

بخوانید:  همه چیز در آستانه معاملات امروز اروپا آرام است

فدرال رزرو تحت فشار یک گزارش اشتغال خوش بینانه در ایالات متحده است