WTI در بحبوحه سیگنال‌های مختلط اوپک پلاس، مذاکرات سقف بدهی ایالات متحده و تورم بالای ایالات متحده افزایش یافت.

نفت خام WTI پس از رسیدن به پایین ترین سطح روزانه 71.54 دلار با 0.99 دلار یا 1.35 درصد افزایش معامله شد و به 72.75 دلار در هر بشکه مبادله شد.


اشتراک گذاری:

  • نفت خام WTI با افزایش قیمت بسته شد و به 72.67 دلار در هر بشکه رسید که ناشی از سیگنال های متفاوت اوپک پلاس در مورد کاهش تولید بود.
  • مذاکرات در حال انجام بین دولت بایدن و جمهوری خواهان مجلس نمایندگان آمریکا به دلیل نزدیک شدن به پایان رسیدن توافق برای افزایش سقف بدهی آمریکا، آرامش را به همراه دارد.
  • تورم ایالات متحده با فراتر از حد انتظار هزینه های مصرف کننده افزایش می یابد و شاخص مخارج مصرف شخصی سالانه 4.4 درصد افزایش می یابد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/wti-rises-amid-mixed-opec-signals-us-debt-ceiling-talks-high-us-inflation-202305262027

با این حال، داده‌های اخیر از ایالات متحده نشان می‌دهد که مخارج مصرف‌کننده قوی‌تر از حد انتظار در ماه قبل است که به دنبال عملکرد راکد در ماه مارس، 0.5 درصد افزایش یافت. علاوه بر این، شاخص هزینه های مصرف شخصی (PCE)، شاخص تورم ترجیحی فدرال رزرو، سالانه 4.4 درصد افزایش یافت و از رشد 4.2 درصدی گزارش شده در ماه مارس فراتر رفت.

سطوح فنی WTI

سیر صعودی قیمت نفت همچنین با گزارش‌هایی از پیشرفت مذاکرات بین دولت بایدن و جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان درباره توافقی برای افزایش سقف بدهی آمریکا برای دو سال مطابقت دارد. این توسعه نگرانی‌ها مبنی بر اینکه کشور در پرداخت بدهی‌های خود با نکول بی‌سابقه مواجه خواهد شد را کاهش می‌دهد.

بخوانید:  نظرسنجی هفتگی اعتماد مصرف کننده استرالیا 0.4 درصد وزنی افزایش یافته است

وسترن تگزاس اینترمدیت (WTI)، شاخص نفت خام ایالات متحده، در طول هفته مقداری از زمین های از دست رفته را به دست آورد که ناشی از عواملی مانند سیگنال های مختلط اوپک پلاس در مورد کاهش بالقوه تولید، بحث های جاری بین سیاستمداران آمریکایی در مورد سقف بدهی و بالاتر از حد انتظار بود. تورم آمریکا

سیگنال های متفاوت از اوپک پلاس، پیشرفت در مذاکرات سقف بدهی ایالات متحده و تورم بالاتر بر افزایش قیمت نفت خام WTI تأثیر می گذارد.

افزایش قیمت نفت در حالی است که اظهارات متناقضی از سوی تولیدکنندگان مهم اوپک پلاس منتشر شد. روسیه با استناد به کاهش داوطلبانه بیش از یک میلیون بشکه در روز که در ابتدای ماه می اجرا شد، انتظار خود را ابراز کرد که در طول نشست کارتل هیچ تغییری در سهمیه‌های تولید ایجاد نشود. در مقابل، وزیر نفت عربستان سعودی به فروشندگان کوتاه مدت هشدار داد که مراقب باشند.