WTI در بحبوحه سقف قیمت نفت و صحبت های اوپک پلاس از 81 دلار گذشت

پیش از این، وال استریت ژورنال (WSJ) به نقل از عربستان سعودی، طرح افزایش تولید را به دلیل نارضایتی از بحث عمومی درباره تصمیم گیری گروه قبل از توافق با روسیه رد کرد.

بازیابی WTI گریزان باقی می‌ماند مگر اینکه از خط مقاومت نزولی سه هفته‌ای، حدود 87.10 دلار تا زمان چاپ عبور کند.

با نگاهی به آینده، داده‌های رسمی هفتگی موجودی نفت از اداره اطلاعات انرژی (EIA) برای هفته منتهی به 18 نوامبر، که انتظار می‌رفت 0.115 میلیون در مقابل -5.4 میلیون نفت قبل باشد، برای معامله‌گران نفت مهم است که مراقب مسیرهای روشن باشند. با این حال، توجه عمده به قرائت های اولیه داده های فعالیت ماهانه نوامبر و صورتجلسه آخرین دقایق فدرال رزرو معطوف خواهد شد. علاوه بر این، سرفصل‌های مربوط به اوپک پلاس و سقف قیمت نفت روسیه نیز برای یک راهنمای روشن بسیار مهم خواهد بود.

تحلیل تکنیکال

با این حال، شایان ذکر است که مشکلات کووید در چین و ترس از کند شدن رشد اقتصادی در اقتصادهای بزرگ، تقاضای انرژی را به چالش می کشد. در همین راستا می‌تواند افزایش نرخ بهره توسط بانک‌های مرکزی کلیدی باشد.

نفت خام WTI از بهبود روز گذشته دفاع می کند و در اوایل چهارشنبه قیمت پیشنهادی خود را به 81.10 دلار افزایش می دهد. جدیدترین روند صعودی طلای سیاه را می توان به عناوین پیرامون بحث های گروه هفت (G7) در مورد سقف قیمت نفت در صادرات روسیه و همچنین قرعه کشی موجودی اعلام شده توسط منبع صنعت مرتبط دانست.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/wti-stays-firmer-past-8100-amid-oil-price-cap-opec-chatters-202211222333

چاپ هفتگی داده های سهام نفت خام مؤسسه نفت آمریکا (API) نشان دهنده کاهش 4.8 میلیون بشکه ای در مقابل -5.835 میلیون بشکه در هفته منتهی به 18 نوامبر بود.

در جای دیگر، رویترز اشاره کرد که گروه 7، از جمله ایالات متحده، به همراه اتحادیه اروپا و استرالیا، قرار است سقف قیمتی را برای صادرات نفت روسیه از طریق دریا در 5 دسامبر اعمال کنند، به عنوان بخشی از تحریم‌هایی که هدف آن مجازات مسکو برای تهاجم این کشور است. اوکراین این خبر همچنین به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی گفت: “گروه 7 باید به زودی سقف قیمت صادرات نفت روسیه را اعلام کند و ائتلاف احتمالاً این سطح را چند بار در سال به جای ماهانه تعدیل خواهد کرد.”

  • WTI پیشنهادهایی را برای افزایش بازگشت روز قبل از پایین‌ترین سطح 10 ماهه افزایش می‌دهد.
  • G7 در مورد سطح سقف قیمت نفت روسیه بحث می کند، مسکو تهدید به قطع عرضه گاز اتحادیه اروپا کرد.
  • گفتگوها در مورد افزایش تولید اوپک پلاس، کاهش تقاضای انرژی به دلیل شرایط کووید در چین، گاوهای WTI را به چالش می کشد.
  • PMI اولیه برای نوامبر، EIA تغییرات ذخایر نفت خام را برای انگیزه جدید بررسی خواهد کرد.