WTI در بحبوحه ادغام قبل از NFP، نگرانی اوپک پلاس به سمت 70.00 دلار عقب نشینی کرد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/wti-retreats-towards-7000-amid-pre-nfp-consolidation-opec-concerns-202306012356

در میان این بازی‌ها، خریداران نفت احتمالا منتظر سرنخ‌های بیشتری خواهند بود تا شاهد صعود بیشتر باشند.


اشتراک گذاری:

  • گاوهای WTI پس از بیشترین افزایش در یک ماه، در صدر هفتگی نفس می کشند.
  • دلار آمریکا ملایم‌تر، روحیه ریسک‌پذیر و داده‌های قوی‌تر چین به خریداران نفت این امکان را می‌دهد که امیدوار بمانند.
  • افزایش غافلگیرکننده موجودی انبارهای EIA، امید به عدم کاهش عرضه اوپک پلاس، خریداران نفت را تشویق می کند.
  • NFP ایالات متحده، کاتالیزورهای ریسک به دنبال مسیرهای روشن هستند، حرکت دلار کلید اصلی است.

در همین راستا این نگرانی وجود دارد که سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش به رهبری روسیه، موسوم به اوپک پلاس، بعید است در نشست وزیران خود در روز یکشنبه، علیرغم کاهش قیمت نفت به 70 دلار در هر بشکه، کاهش عرضه را عمیق‌تر کنند. منابعی از ائتلاف به رویترز گفتند.

در جای دیگر، افزایش غافلگیرکننده موجودی انبارهای هفتگی گزارش شده توسط اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده (EIA)، 4.488 میلیون برای هفته منتهی به 26 می، در مقابل -1.386-میلیون مورد انتظار و -12.456-میلیون قبل، بر قیمت نفت تاثیر گذاشت.

نفت خام WTI در اوایل روز جمعه در آسیا، پس از بیشترین افزایش در یک ماه گذشته در روز گذشته، شتاب صعودی در حدود 70.00 دلار کاهش یافت. در انجام این کار، قیمت نفت موقعیت معمول بازارها را قبل از NFP به تصویر می‌کشد و در عین حال کاتالیزورهای منفی قیمت صنعت انرژی را نیز توجیه می‌کند. با این حال، به نظر می رسد که شرایط ریسک، کاهش دلار آمریکا و انتظارات تاخیر در افزایش نرخ بهره فدرال رزرو پایین تر از قیمت نفت باشد.

بخوانید:  Fed's Barr: Crypto هنوز به طور بالقوه متحول کننده است، اما به نرده های محافظ مناسب نیاز دارد

کاهش دلار آمریکا بزرگترین کاتالیزور برای حمایت از خریداران نفت است. با این حال، شاخص دلار آمریکا (DXY) پس از 0.65 درصد افت روزانه که در روز پنجشنبه ثبت شد، در حدود 103.56 مشاهده شد که بیشترین میزان در یک ماه گذشته بود و از بالاترین سطح از اواسط مارس تغییر کرد.

با نگاه به آینده، تحولات مربوط به لایحه ایالات متحده برای جلوگیری از نکول ممکن است معامله گران نفت را پیش از گزارش مشاغل ایالات متحده در ماه می سرگرم کند. پیش بینی های مربوط به حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) از 253 هزار نفر قبلی به 190 هزار کاهش می یابد در حالی که انتظار می رود نرخ بیکاری نیز از 3.4 درصد به 3.5 درصد افزایش یابد.

تحلیل فنی

با این حال، بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده نیز با کاهش قیمت گذاری بازار در مورد افزایش نرخ فدرال رزرو، پایین ترین سطح هفتگی را تجدید کرد. افزایش قدرت DXY می تواند داده های ایالات متحده و کاهش امیدها برای افزایش سریعتر نرخ بهره فدرال رزرو، و همچنین داده های محکم تر از چین و تصویب توافق سقف بدهی ایالات متحده در مجلس نمایندگان ایالات متحده باشد.

مگر اینکه از 12 آوریل، حدود 72.65 دلار از خط مقاومت نزولی عبور کند، WTI از جدول خریدار باقی می ماند.