WTI در بحبوحه احساسات متفاوت به 72.00 دلار کاهش می یابد، دلار آمریکا در آستانه موجودی های API ثابت تر شده است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/wti-drops-back-towards-7200-amid-mixed-sentiment-firmer-us-dollar-ahead-of-api-inventories-202305300635

در ادامه، چاپ هفتگی داده‌های موجودی نفت خام موسسه نفت آمریکا (API)، قبل از -6.79 میلیون، و همچنین چاپ‌های اعتماد مصرف‌کننده هیئت‌های کنفرانس ایالات متحده (CB) برای ماه می، حرکت‌های روزانه نفت خام WTI را هدایت می‌کند. .

تحلیل فنی

کندل دوجی روز دوشنبه، نفت خام WTI را امیدوار نگه می‌دارد تا خط حمایت صعودی دو هفته‌ای را که حدود 71.60 دلار است، بشکند.

از سوی دیگر، شاخص دلار آمریکا (DXY) در 10 هفته اخیر به بالاترین سطح خود می رسد زیرا حداکثر تا 104.50 را چاپ می کند. با انجام این کار، دلار نه تنها عجله بازار را به سمت ایمنی ریسک در میان کشمکش‌های چین و آمریکا و عدم اطمینان پیرامون تصویب قرارداد سقف بدهی ایالات متحده از کنگره تشویق می‌کند، بلکه سرنخ‌هایی را از شرط‌بندی‌های جنگ‌طلب فدرال رزرو، به‌ویژه پس از داده‌های خوش‌بینانه هفته گذشته دریافت می‌کند.

اواخر روز دوشنبه، هیثم الغیس، دبیر کل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) نقش ایران در بازار جهانی انرژی را ستایش کرد زیرا این کشور خلیج فارس در آستانه بازگشت به مرز عرضه نفت است زیرا تحریم‌های آمریکا به زودی منقضی می‌شود. با این حال، الغیس از اوپک گفت: “ما سطح قیمت مشخصی را هدف قرار نمی دهیم.”

در میان این بازی‌ها، S&P500 Futures سودهای ملایمی را چاپ می‌کند و پس از یک تعطیلات آخر هفته طولانی در بازارهای اصلی، بازدهی کاهش می‌یابد.


اشتراک گذاری:

  • WTI اولین ضرر روزانه را در سه سال اخیر نشان می‌دهد و بزرگترین ضرر ماهانه در سال 2023 است.
  • حتی زمانی که سیاستگذاران ایالات متحده در مورد اقداماتی برای جلوگیری از نکول توافق دارند، مشخصات ریسک بدتر می شود.
  • الغیس از اوپک بازگشت نفت ایران را مسخره می کند و گاوهای انرژی را برمی انگیزد.
  • سرفصل های آمریکا و چین، دلار آمریکا محکم تر و شرط های جنگ طلب فدرال رزرو بر قیمت WTI تاثیر می گذارد.
بخوانید:  AUDUSD شکافی را در حرکت صعودی نشان می دهد... شاید؟

جدای از آن، مشکلات آمریکا و چین نیز بر قیمت نفت تاثیر می گذارد، زیرا همان شانس تجارت آزاد را در میان دو اقتصاد برتر جهان و همچنین یکی از بزرگترین مصرف کنندگان نفت در جهان کاهش می دهد.

خرس‌های نفت خام WTI پس از دو روز غیبت به میز بازگشتند، زیرا هجوم بازار به سمت دلار آمریکا به ترس از گذار اقتصادی و افزایش عرضه انرژی می‌پیوندد. با این اوصاف، طلای سیاه نزدیک به 0.80 درصد زیان روزانه در حدود 72.40 دلار در آستانه نشست روز سه شنبه اروپا ثبت کرد.