WTI به دلیل بدبینی ناشی از سرایت بانکی به زیر 67 دلار سقوط می کند

WTI شکسته نمی‌شود و سقوط شدید حاکی از بدبینی شدید در میان سرمایه‌گذاران است، زیرا قیمت نفت اغلب به عنوان یک فشارسنج رشد عمل می‌کند.

قیمت وست تگزاس اینترمدیت (WTI) علیرغم اطمینان بخشی بانک های مرکزی بزرگ به زیر 67 دلار سقوط کرد. یک مورد احتمالی از سرایت بانکی در حال آشکار شدن است. کردیت سوئیس از هم پاشید. بعداً از UBS خواسته شد تا بانک مشکل دار را خریداری کند.

در جبهه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، کاهش قیمت ها علیرغم همه تلاش های این گروه، برای اوپک دردسر ایجاد می کند. پیش از این، برخی از اظهارات محمد شیعه السودانی، نخست وزیر عراق و هیثم الغیس، دبیر کل اوپک، بر لزوم هماهنگی میان کشورهای صادرکننده نفت برای اطمینان از عدم نوسان قیمت ها و تاثیر بر کشورهای صادرکننده و مصرف کننده تاکید کردند.

در آخر هفته، فدرال رزرو (فدرال رزرو) خط سوآپ خود را از دوشنبه به بعد تا آوریل باز کرد. این کانالی است که از طریق آن سایر بانک های مرکزی دلار آمریکا را در سررسید کوتاه مدت در ازای ارز محلی دریافت می کنند. متعاقباً، این ذخیره مازاد دلار توسط بانک‌های تجاری برای تسهیل عملیات تجاری قابل دسترسی است.

قیمت نفت منعکس کننده نگرانی های رشد جهانی در میان ناملایمات ناشی از آشفتگی بانکی است. برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که دو بانک تجاری اروپایی برای سرایت احتمالی تحت نظارت هستند.


اشتراک گذاری:

  • WTI به زیر 67 دلار سقوط کرد زیرا آشفتگی بانکی جهانی تلاش‌های نقدینگی بانک‌های مرکزی را تحت الشعاع قرار داده است.
  • اوپک در مشکل با تداوم کاهش قیمت ها: آیا هماهنگی بین کشورهای صادرکننده نفت می تواند بازار را تثبیت کند؟
  • اگر آشفتگی بانکی ادامه یابد، قیمت نفت در برابر نزولی آسیب پذیر است.
بخوانید:  هدف فروشندگان بازگشت به 1.10 پس از اظهارنظرهای ناخوشایند شورا هاک Knot - SocGen

بدتر شدن مداوم در بخش بانکداری جهانی می تواند قیمت WTI را به مرز 60 دلار نزدیک کند.

سطوح برای تماشا


منبع: https://www.fxstreet.com/news/wti-falls-below-67-on-the-pessimism-of-banking-contagion-202303200526