WTI با وجود عقب نشینی از بالاترین سطح هفتگی در حدود 90.00 دلار، همچنان مثبت است


منبع: https://www.fxstreet.com/news/wti-remains-positive-despite-retreating-from-weekly-highs-around-9000-202211111800

  • WTI برخی از ضررهای هفتگی خود را کاهش می دهد، که توسط دلار ضعیف تقویت شده است.
  • کاهش تورم در ایالات متحده باعث تضعیف دلار آمریکا شد زیرا معامله گران برای یک فدرال رزرو کمتر تهاجمی آماده می شوند.
  • پالایشگاه های چین از Saidu Aramco خواستند تا حجم نفت خام در ماه دسامبر را کاهش دهد و روند بهبود WTI را محدود کند.

احساسات مثبت باقی می ماند زیرا اطلاعات شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) سردتر از حد انتظار نشان داد که اقتصاد ایالات متحده تأثیر سیاست پولی فدرال رزرو (فدرال رزرو) را احساس می کند. تورم کل به 7.7 درصد سالانه رسید و CPI اصلی به 6.3 درصد سالانه کاهش یافت که هر دو کمتر از انتظارات بود. پس از انتشار، گمانه‌زنی‌ها مبنی بر اینکه فدرال رزرو ممکن است به‌تدریج نرخ صندوق‌های فدرال (FFR) را به جای افزایش نرخ‌های 75 واحدی در ثانیه افزایش دهد، انباشته شد. بازتاب این است که احتمال افزایش 50 واحدی نرخ بهره فدرال رزرو در دسامبر از 50 درصد به 85 درصد افزایش یافت.

به گزارش رویترز، چندین پالایشگاه چینی از آرامکوی عربستان سعودی خواستند تا حجم نفت خام بارگیری شده در ماه دسامبر را کاهش دهد، به این معنی که اقتصاد چین در حال تلاش برای جلوگیری از رکود است.

تجزیه و تحلیل قیمت WTI: چشم انداز فنی

بنابراین، دلار آمریکا (USD) در سراسر صفحه تضعیف شد، زیرا شاخص دلار آمریکا 3.76 درصد در هفته سقوط کرد، بازدهی خزانه داری آمریکا تضعیف شد و تقریبا 30 واحد در ثانیه سقوط کرد.

وسترن تگزاس اینترمدیت (WTI)، معیار نفت خام ایالات متحده، در جریان نشست آمریکای شمالی پس از گزارش تورم ایالات متحده (ایالات متحده) مبنی بر کاهش قیمت های آگاهانه، در حال بهبود است. یکی دیگر از عواملی که اشتها را برای نفت افزایش داد، کاهش محدودیت‌های کووید-19 توسط چین است که زیربنای قیمت نفت است. در زمان نگارش این مقاله، WTI با 2.37 درصد افزایش با 88.29 دلار در هر بشکه معامله می شود.

گذشته از این، مقامات چینی اعلام کردند که قرنطینه مسافران ورودی از دو روز به پنج روز کاهش می یابد، نشانه ای که مورد تشویق سرمایه گذاران قرار گرفت.

همانطور که در نمودار روزانه نشان داده شده است، WTI دارای سوگیری خنثی است. لازم به ذکر است که بالاترین قیمت روزانه روز جمعه در 90.08 دلار، خط روند نزولی یک ماهه را که از اوج های سپتامبر ترسیم شده بود، آزمایش کرد. با این حال، WTI به سرعت رد شد و بالاتر از بالاترین قیمت روزانه 10 نوامبر در 87.31 دلار عقب نشینی کرد. شاخص قدرت نسبی (RSI) در قلمرو صعودی نشان می دهد که قیمت نفت ممکن است افزایش یابد. با این حال، WTI باید علامت 90.00 دلار را در کنار میانگین متحرک نمایی 100 روزه (EMA) در 91.07 دلار پاک کند تا بایاس خنثی را به سمت بالا تبدیل کند.