WTI با تمرکز بر روی 79.80 دلار، از یک پشتیبانی خط روند خرد استفاده می کند

  • WTI در امتداد خط روند خرد حرکت می کند.
  • در بحبوحه بهبود احتمالی تقاضا از سوی چین، تمرکز ممکن است به ریسک‌های ساختاری عرضه برگردد.

تحلیلگران TD Securities اخیراً اعلام کردند که نفت خام WTI و برنت «نشانه‌هایی مبنی بر پایان قیمت‌گذاری مجدد حماسی در پریمیای ریسک عرضه نشان می‌دهند، که ممکن است نشان دهد که تمرکز بازار به ریسک‌های ساختاری عرضه در بحبوحه بهبود بالقوه تقاضا برمی‌گردد. کاهش محدودیت‌های کووید در چین. از این نظر، محرک‌های صعودی می‌توانند تا سال 2023 وارد محدوده شوند.»

تحلیل فنی USD/CAD


منبع: https://www.fxstreet.com/news/wti-surfs-a-micro-trendline-support-with-a-focus-into-the-7980s-202212220104

وست تگزاس اینترمدیت، (WTI)، در روز پنجشنبه حدود 0.38 درصد افزایش یافته است و از پایین ترین سطح 78.36 دلار به 78.77 دلار رسیده است. به دلیل کاهش بیش از حد انتظار در موجودی انبارهای ایالات متحده، این بالاترین رقم از 2 دسامبر بوده است. در همان زمان، وزیر نفت عربستان سعودی گفت که اوپک پلاس به مدیریت بازار برای حمایت از قیمت ها ادامه خواهد داد.

پس از شکستن مقاومت روند نزولی، قیمت در امتداد حمایت خط روند خرد با تمرکز بر روی 79.80 دلار در حال افزایش است.

به گزارش Oilprice.com، در یک نظرسنجی هفتگی، اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد که ذخایر نفت ایالات متحده در هفته گذشته 5.9 میلیون بشکه کاهش یافته است، بسیار بالاتر از اجماع که تحلیلگران برای کاهش 0.17 میلیون بشکه ای تخمین می زنند. در همین حال، وزیر نفت عربستان سعودی گفته است که گفته می شود اوپک پلاس همچنان به مدیریت فعال بازار ادامه می دهد زیرا به دنبال حفظ قیمت نفت است.

بخوانید:  Fed's Barkin: عدم دریافت سیگنال از مشاغل و خرده فروشی به دلیل تعدیل های فصلی