WTI با بازگشت چین به محدودیت‌های Covid-19 فشار فروش حدود 80.00 دلار را احساس می‌کند


منبع: https://www.fxstreet.com/news/wti-senses-selling-pressure-around-8000-as-china-returns-to-covid-19-curbs-202211210407

در همین حال، انتظارات فدرال رزرو (فدرال رزرو) در مورد سیاست های پولی کمتر شاهین، از قیمت نفت حمایت نمی کند. فدرال رزرو به دنبال کاهش هزینه های مصرف کننده است زیرا می تواند تنها اقدامی باشد که می تواند فشارهای تورمی فزاینده را کاهش دهد. همچنین، اقتصادهای بزرگ به عنوان حمایت کننده برای کاهش فشار قیمت ها، انتظار یک وضعیت رکود را دارند.

جدای از آن، حفظ وضعیت موجود توسط بانک خلق چین (PBOC) نیز ممکن است به قیمت نفت آسیب برساند. انتظار می‌رفت که PBOC بد به نظر برسد زیرا چشم‌اندازهای اقتصادی وخیم و تقاضای آسیب‌پذیر املاک و مستغلات خواستار یک سیاست پولی انبساطی بود.

برای مهار شیوع کووید-19، دولت اعلام کرده است که کلانشهر جنوبی گوانگژو چین به مدت پنج روز تعطیل شده است. این شهر 19 میلیونی به کانون آخرین شیوع کووید در چین تبدیل شده است که بدترین شیوع از زمان شروع همه‌گیری در گوانگژو است. همچنین، شهر گوانگژو یک نیروگاه اقتصادی برای چین و یک مرکز تولید جهانی است.

هفته گذشته، دولت چین تصمیم گرفت برای از سرگیری فعالیت های تجاری عادی، محدودیت های مربوط به جابجایی افراد، مواد و ماشین آلات را حذف کند. با این حال، افزایش شدید موارد کووید-19 روحیه بازار را تضعیف کرد. سرمایه گذاران در دوراهی هستند که آیا به دلیل تشدید موارد ابتلا به کووید-19 ریسک گریز باشند یا نقدینگی سرازیر کنند زیرا محدودیت ها برای جابجایی افراد، مواد و ماشین آلات اکنون چشم پوشی می کند.

  • چشم‌انداز اقتصادی ضعیف‌تر چین به دلیل افزایش آلودگی‌های کووید-۱۹ بر قیمت نفت تأثیر می‌گذارد.
  • سیاست پولی بدون تغییر PBOC همچنین انتظارات برای بهبود نفت را کاهش داده است.
  • انتظارات از سیاست کمتر شاهین فدرال رزرو در حمایت از طلای سیاه شکست خورده است.

وست تگزاس اینترمدیت (WTI)، معاملات آتی در NYMEX، در حالی که تلاش می کرد از مقاومت روانی 80.00 دلار در جلسه آسیایی عبور کند، با موانعی روبرو شده است. پیش از این، این دارایی پس از به روز رسانی پایین ترین سطح هفت هفته ای در 77.58 دلار، تلاش برای بازگشت به خود کرد. قیمت نفت می تواند پایین ترین سطح دو ماهه خود را در حدود 76.17 دلار آزمایش کند زیرا دولت چین دوباره به محدودیت های کووید-19 متوسل شده است به دلیل افزایش سرعت شیوع عفونت ها.