USDJPY از پایین ترین سطح روزانه خود جهش می کند، قرمز را در اواسط 139.00 ثانیه در میان رکود جدید دلار حفظ می کند.

دلار آمریکا روز سه‌شنبه تحت فشار فروش مجدد قرار گرفت و به پایین‌ترین حد خود در سه ماه اخیر رسید که به نوبه خود به عنوان عاملی کلیدی برای اعمال فشار نزولی بر جفت USDJPY تلقی می‌شود. نشانه‌هایی مبنی بر اینکه بدترین جهش قیمت پس از همه‌گیری بیش از انتظارات تأیید شده است که فدرال رزرو سرعت سیاست‌های سخت‌تر خود را در ماه‌های آینده کاهش خواهد داد. در واقع، قراردادهای آتی صندوق فدرال رزرو به احتمال بیش از 90 درصدی افزایش 50 واحدی نرخ بهره در نشست بعدی FOMC در دسامبر اشاره دارد و همچنان بر ارزش دلار تاثیر می گذارد.

قیمت گذاری مجدد چرخه افزایش نرخ بهره فدرال رزرو از کاهش بیشتر بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده مشهود است. کاهش حاصل از اختلاف نرخ ایالات متحده-ژاپن مقداری از ین ژاپن را پشتیبانی می کند و بیشتر به لحن پیشنهادی پیرامون جفت USDJPY کمک می کند. با این اوصاف، گمانه زنی ها مبنی بر اینکه بانک ژاپن به مواضع سیاست نادرست خود پایبند خواهد ماند، با تقویت ارقام ضعیف تر رشد داخلی در روز سه شنبه، می تواند به عنوان یک باد مخالف برای ین ژاپن عمل کند. این می تواند ضرر را برای عمده محدود کند.

فعالان بازار اکنون مشتاقانه منتظر سند اقتصادی ایالات متحده هستند – شامل انتشار شاخص تولید امپایر استیت و شاخص قیمت تولید کننده (PPI) بعداً در اوایل جلسه آمریکای شمالی. جدای از این، سخنرانی اعضای با نفوذ FOMC و بازده اوراق قرضه ایالات متحده باعث افزایش تقاضای دلار خواهد شد. این، همراه با احساس ریسک گسترده تر، ممکن است به ایجاد برخی فرصت های معاملاتی در اطراف جفت USDJPY کمک کند.

سطوح فنی برای تماشا

جفت USDJPY نزدیک به 150 پیپ از اوج نوسان روزانه عقب‌نشینی می‌کند و به پایین‌ترین سطح روزانه، در حدود منطقه 139.20-139.15 در نیمه اول جلسه اروپا سقوط می‌کند.

  • USDJPY در روز سه‌شنبه در بحبوحه ضعف گسترده دلار تحت فشار فروش جدیدی قرار گرفت.
  • شرط‌بندی برای افزایش‌های کوچکتر نرخ بهره فدرال رزرو، کاهش بازده اوراق قرضه ایالات متحده همچنان بر دلار تاثیر می‌گذارد.
  • یک لحن ریسک مثبت ممکن است ین امن را تضعیف کند و به محدود کردن ضرر برای جفت کمک کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usdjpy-bounces-off-daily-low-keeps-the-red-around-mid-13900s-amid-fresh-usd-slump-202211150930

داده های دولتی منتشر شده در این سه شنبه نشان داد که اقتصاد ژاپن به طور غیرمنتظره ای با نرخ سالانه 1.2 درصد در سه ماهه جولای تا سپتامبر کاهش یافته است. این رقم بسیار پایین تر از رشد 4.6 درصدی ثبت شده در سه ماهه دوم و رشد 1.1 درصدی برآورد شده بود. علاوه بر این، لحن کلی مثبت در اطراف بازارهای سهام، که تمایل به تضعیف ین پناهگاه امن را دارد، از چشم انداز ظهور برخی خریدها در اطراف جفت USDJPY حمایت می کند. این به نوبه خود، قبل از قرار گرفتن برای یک لغزش بیشتر، احتیاط را تضمین می کند.