USDCAD با وجود کاهش قیمت نفت، خرده فروشی ایالات متحده، تورم کانادا، به سمت 100-DMA عقب نشینی کرد.


  • USDCAD محو جهش از 100-DMA، به طور ملایم ارائه شده در اواخر.
  • بهبود احساسات بازار، خریداران دلار آمریکا را عقب می راند.
  • ترس از کاهش تقاضا بر قیمت نفت قبل از ذخایر EIA تاثیر می گذارد.
  • کاتالیزورهای ریسک نیز باید در بحبوحه نوسانات اخیر در ریسک پذیری به دقت مورد توجه قرار گیرند.

USDCAD برای دفاع از خریداران در حدود 1.3270-80 تلاش می کند که به جلسه اروپا در روز چهارشنبه حرکت کنند، علیرغم اینکه روز قبل جهش کردند.

با انجام این کار، جفت Loonie اضطراب معامله گر را قبل از داده های کلیدی از ایالات متحده و کانادا به تصویر می کشد. همچنین به احتمال زیاد حرکات USDCAD را به چالش کشیده است، آخرین حرکات در احساسات است.

اواخر روز سه‌شنبه، خبر شلیک دو راکت ساخت روسیه به لهستان و کشته شدن دو نفر، باعث ایجاد حالت مخاطره‌آمیز شد. همین امر باعث تشکیل جلسات اضطراری سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و گروه هفت (G7) شد، که به نوبه خود به دلیل جذابیت پناهگاه امن، به نفع دلار آمریکا (USD) بودند.

با این حال، آخرین اخبار به اشتراک گذاشته شده توسط آسوشیتدپرس (AP) به نقل از یافته های یک مقام ناشناس آمریکایی و در عین حال اشاره به شلیک این موشک توسط اوکراین است. در نتیجه، ریسک گریزی کاهش یافت و دلار آمریکا سودهای اولیه را معکوس کرد.

در جاهای دیگر، به نظر می‌رسد پیش‌بینی‌های بازار از داده‌های خوش‌بینانه ایالات متحده و سوگیری نزولی بانک کانادا (BOC) خریداران USDCAD را امیدوار نگه می‌دارد. در روز سه‌شنبه، شاخص قیمت تولیدکننده ایالات متحده (PPI) برای ماه اکتبر به 8.0% در مقایسه با پیش‌بینی بازار 8.3% و پیش‌بینی کاهشی قبلی 8.4% کاهش یافت. شایان ذکر است که رقم ماهانه 0.2% قبلی (تجدید نظر شده از 0.4%) در حالی که کمتر از 0.5% انتظارات را کاهش می دهد، مجددا چاپ شده است. علاوه بر این، شاخص تولیدی بانک فدرال رزرو نیویورک امپایر استیت از 9.1- در اکتبر و انتظار بازار از -5 به 4.5 در ماه نوامبر جهش کرد. لازم به ذکر است که انتظار می‌رود فروش خرده‌فروشی ایالات متحده در ماه اکتبر در مقایسه با 0.0 درصد قبلی، 1.0 درصد رشد داشته باشد.

در صفحه دیگری، تیف مکلم، رئیس بانک کانادا (BOC) نگرانی‌هایی را درباره تأثیر افزایش سریع نرخ‌های بهره در روز دوشنبه مطرح کرد که به نوبه خود افزایش آسان نرخ‌ها را پیشنهاد می‌کند. در اواخر اکتبر، BOC با اعلام 0.50 درصد افزایش نرخ در مقابل 0.75 درصد مورد انتظار، بازارها را شگفت زده کرد.

با صحبت در مورد قیمت نفت، قیمت نفت خام WTI در طول روز 0.60 درصد کاهش یافت و به 85.65 دلار در زمان انتشار در میان ترس از کاهش تقاضا که اوپک در اوایل هفته افزایش داد، رسید. با انجام این کار، طلای سیاه نتوانست آخرین ضعف دلار آمریکا و همچنین کاهش سهام هفتگی نفت خام API را به 5.835 میلیون در هفته منتهی به 11 نوامبر در مقابل 5.618 میلیون دلار توجیه کند.

در ادامه، شاخص قیمت مصرف کننده کانادا (CPI) و فروش خرده فروشی ایالات متحده برای معامله گران USDCAD بسیار مهم خواهد بود و می تواند در صورت تطبیق پیش بینی های بازار، یک جهش اصلاحی از پشتیبانی کلیدی DMA ایجاد کند. همچنین مهم است که چاپ هفتگی تغییرات سهام نفت خام EIA را تماشا کنید.

تحلیل تکنیکال

USDCAD بین خط مقاومت یک هفته ای و 100-DMA، به ترتیب در حدود 1.3370 و 1.3240 نزولی کاهش می یابد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usdcad-retreats-towards-100-dma-despite-softer-oil-prices-us-retail-sales-canada-inflation-eyed-202211160554