USD/MXN پس از رسیدن به پایین ترین سطح هفتگی نزدیک به 18.70، بازگشت. پزو مکزیک از همتایان EM بهتر عمل می کند

  • پزوی مکزیکی در بین بهترین اجراکنندگان روز جمعه.
  • اسلاید UUSD/MXN پشتیبانی بالای 18.70 را پیدا کرد زیرا DXY پس از شروع جلسه آمریکایی تقویت شد.
  • داده های ایالات متحده بیشتر با انتظارات روز جمعه مطابقت دارد.

در 9 فوریه، بانک مکزیک جلسه هیئت مدیره خود را برگزار خواهد کرد. انتظار می رود نرخ بهره ۲۵ واحد افزایش یابد زیرا تورم بسیار بالاتر از هدف بانک مرکزی یعنی ۳ درصد به اضافه یا منهای یک درصد باقی مانده است. تورم نیم ماهه دی ماه 0.46 درصد افزایش داشته است که نرخ سالانه آن 7.94 درصد است. نگران کننده این بود که CPI سالانه از 8.35٪ به 8.45٪ افزایش یافت.

چشم انداز USD/MXN

USD/MXN به بالای ناحیه 18.75 که یک ناحیه پشتیبانی مربوطه است، بازگشته است. ادغام زیر باید درها را به روی ضررهای بیشتر باز کند. در مقابل، اگر جفت به بالای 18.90 حرکت کند، دلار آمریکا تقویت خواهد شد.

فعالان بازار اکنون بر روی جلسه FOMC در هفته آینده تمرکز می کنند. فدرال رزرو در حال افزایش ۲۵ واحد پایه است. داده های منتشر شده در روزهای پنجشنبه و جمعه حاکی از کاهش رشد اقتصاد آمریکا و همچنین شاخص های تورم است. در عین حال، بازار کار همچنان سالم است. جمعه آینده، گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی موعد است.

نمودار روزانه USDMXN

USD/MXN در روز جمعه به 18.71 سقوط کرد و به پایین‌ترین سطح از 18 ژانویه رسید و پس از آن که پس از افزایش قیمت دلار پس از شروع زنگ وال استریت، ضررهای روزانه را از بین برد.

بخوانید:  پروژه کردن سهام چیست؟

نمودار روزانه نشان می دهد که USD/MXN نزدیک به 18.80 تثبیت شده است. روند اصلی نزولی است، اما اگر پزو نتواند در کوتاه مدت بالاترین قیمت های جدید را چاپ کند، به نظر می رسد بهبودی دلار آمریکا محتمل باشد.

سطوح فنی


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-mxn-rebounds-after-hitting-weekly-lows-near-1870-mexican-peso-outperforms-em-peers-202301271539

با افزایش بازارهای سهام و کالا، دلار در برابر ارزهای بازارهای نوظهور ضعیف است. پزو مکزیک در روز جمعه از همتایان EM خود بهتر عمل می کند، اگرچه در یک ساعت گذشته عقب نشینی کرده است. بازدهی ایالات متحده در جلسه حمایت از دلار آمریکا بالاتر رفت.

در مکزیک، نرخ بیکاری به یک رکورد جدید کاهش یافت، اما بیشتر به دلیل کاهش نرخ مشارکت نیروی کار است. مشاغل در واقع بیش از 900 هزار کاهش یافت که بدترین ماه در چند سال اخیر است.