USD/JPY پس از انتشار CPI ایالات متحده سقوط کرد و در 130.40 ثانیه سقوط کرد


  • تورم ایالات متحده کاهش می یابد و دلار ایالات متحده را در سراسر صفحه سقوط می کند.
  • ادعاهای بیکاری در ایالات متحده کمتر از برآوردها بود که بازار کار قوی را به تصویر می کشید.
  • فدرال رزرو: زمان نرخ گذاری فدرال رزرو در اندازه کوچکتر افزایش می یابد.

USD/JPY دو روز افزایش یافت و در روز پنجشنبه بیش از 200 پیپ سقوط کرد، پس از انتشار داده های تورم ایالات متحده، که کاهش یافت، در حالی که ادعاها کمتر از برآوردها بود. بنابراین، USD/JPY در 130.44 معامله می شود.

وزارت کار ایالات متحده فاش کرد که تورم کل، که به عنوان شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) نیز شناخته می شود، از 7.1 درصد در نوامبر به 6.5 درصد در سال گذشته کاهش یافت. در همین حال، داده‌های ماه به ماه نشان می‌دهد که تورم 0.1- بوده که کمتر از 0 درصد برآورد شده است. در این میان، بدون احتساب داده‌های تورم اقلام نوسان، به اصطلاح CPI اصلی به 5.7 درصد سالانه رسید که کمتر از 6 درصد پیش‌بینی‌شده است.

هنگامی که اطلاعات منتشر شد، دلار/ین به شدت کاهش یافت، زیرا داده ها کاهش نرخ بهره را به 25 واحد در ثانیه افزایش داد، زیرا فدرال رزرو برای مهار تورم بالا تلاش می کند. در همان زمان، اداره آمار کار (BLS) فاش کرد که مطالبات اولیه بیکاری در هفته گذشته کمتر از 215 هزار تقاضای مورد انتظار تحلیلگران، به 205 هزار رسید، که نشان دهنده انعطاف پذیری بازار کار است.

گذشته از این، پاتریک هارکر، رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا، گفت که 25 bps برای آینده پس از انتشار گزارش CPI ایالات متحده مناسب خواهد بود. هارکر اظهار داشت که زمان افزایش نرخ های فوق العاده گذشته است و انتظار می رود در سال جاری چند افزایش نرخ دیگر افزایش یابد.

تحلیل قیمت USD/JPY: چشم انداز فنی

نمودار 1 ساعته USD/JPY واکنش این جفت ارز به داده های ایالات متحده را نشان می دهد. در زمان انتشار، پایین ترین سطح YTD 129.50 را آزمایش کرد، اگرچه دوباره به سمت بالا رفت، اما خوانش های شاخص قدرت نسبی (RSI) و نرخ تغییر (RoC) تأیید می کند که فروشندگان مسئول هستند. بنابراین، USD/JPY ممکن است روند نزولی خود را از سر بگیرد.

سطوح حمایت کلیدی USD/JPY در 130.00 قرار دارد و پس از آن پایین ترین سطح 129.49 در 12 ژانویه قرار دارد. از طرف دیگر، سطح مقاومت اول USD/JPY 131.00 است و سپس 20-EMA در 131.26 قرار دارد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-jpy-tumbles-after-the-release-of-us-cpi-down-at-13040s-202301121503