USD/JPY سودهای الهام گرفته از BoJ را تسلیم کرد، در بحبوحه ضعف گسترده USD تا 128.00 کاهش یافت.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-jpy-surrenders-boj-inspired-gains-slides-to-12800-amid-broad-based-usd-weakness-202301181408

داده های منتشر شده توسط اداره آمار کار ایالات متحده نشان داد که شاخص قیمت تولید کننده (PPI) در ماه دسامبر به نرخ سالانه 6.2 درصد کاهش یافته است. این بسیار کمتر از برآوردهای اجماع برای کاهش به 6.8 درصد از بازبینی نزولی 7.3 درصدی در نوامبر بود. داده‌ها بیشتر به کاهش فشار تورمی اشاره می‌کنند که می‌تواند به فدرال رزرو اجازه دهد سرعت سیاست‌های سخت‌گیرانه‌اش را کاهش دهد.

جفت USD/JPY سودهای روزانه خود را که به دنبال تصمیم سیاست بانک مرکزی ژاپن دنبال می‌شد، تسلیم کرد و در اوایل جلسه آمریکای شمالی به پایین‌ترین محدوده روزانه خود عقب‌نشینی کرد. این جفت در حال حاضر در حدود 128.00 قرار دارد و اکنون به خوبی در فاصله قابل توجهی از پایین ترین سطح خود از ماه می 2022 که اوایل این هفته لمس شد، حرکت کرده است.

این به نوبه خود منجر به کاهش بیشتر بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده می شود که همچنان بر دلار تاثیر می گذارد. با این حال، به نظر می رسد که لحن کلی مثبت در اطراف بازارهای سهام، ین امن ژاپن را تضعیف می کند. این ممکن است معامله گران را از قرار دادن شرط های نزولی جدید در اطراف جفت USD/JPY باز دارد و به محدود کردن روند نزولی، حداقل در حال حاضر، کمک می کند.

سطوح فنی برای تماشا

خرده‌فروشی ماهانه ایالات متحده نیز کمتر از انتظارات بازار بود و در ماه دسامبر 1.1% کاهش یافت و برآوردها برای کاهش 0.8% وجود نداشت. بدون احتساب خودروها، خرده‌فروشی‌های اصلی نیز در طول ماه گزارش شده 1.1 درصد در مقایسه با کاهش 0.4 درصدی پیش‌بینی‌شده کاهش یافت، که نشان‌دهنده کاهش رشد تقاضای مصرف‌کننده و تأکید مجدد بر انتظارات فدرال رزرو برای نرم‌کردن موضع جنگ‌طلبانه‌اش است.

بخوانید:  آسیا FX با شرط توقف فدرال رزرو، افزایش سقف بدهی توسط Investing.com اینچ افزایش می یابد

از آنجایی که سرمایه‌گذاران موضع غیرقابل قبول BoJ را هضم می‌کنند، ظهور فروش تهاجمی دلار آمریکا عاملی کلیدی است که منجر به سقوط شدید جفت ارز USD/JPY به بیش از 350 پیپ می‌شود. به دنبال انتشار داده‌های کلان ایالات متحده که ملایم‌تر از حد انتظار بود، که باعث افزایش شرط‌بندی برای افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو شد، دلار به ضررهای سنگین خود افزوده و به پایین‌ترین حد خود در هفت ماه گذشته سقوط کرد.

  • USD/JPY بیش از 350 پیپ از پایین ترین سطح روزانه در بحبوحه فروش تهاجمی دلار درون روزی عقب نشینی کرد.
  • پس از انتشار داده های کلان ایالات متحده ضعیف تر از حد انتظار، دلار به زیان خود می افزاید.
  • یک لحن ریسک مثبت ممکن است ین امن را تضعیف کند و به محدود کردن ضرر برای جفت کمک کند.