USD/JPY روند نزولی چهار روزه نزدیک به 130.50 را با توجه به سرنخ های تورم ژاپن و ایالات متحده نشان می دهد.

لازم به ذکر است که جزئیات ترکیبی روز جمعه از سفارشات کالاهای بادوام ایالات متحده و شاخص مدیران خرید برای ماه های فوریه و مارس به ترتیب به سخنان افراطی فدرال رزرو پیوستند تا جهش اصلاحی جفت USD/JPY را از پایین ترین سطح چند روزه آغاز کنند.

اگرچه بلومبرگ با عناوین الهام‌بخشی منتشر شد که نشان می‌داد سیاست‌گذاران ایالات متحده و اروپا در حال رام کردن سقوط بانک‌ها هستند، کریستالینا جورجیوا، رئیس صندوق بین‌المللی پول (IMF) هشدار داد که “خطرات برای ثبات مالی افزایش یافته است.” همچنین اخباری که حاکی از انتقال تسلیحات هسته ای روسیه در نزدیکی بلاروس بود، نگرانی بازار را افزایش داد.


اشتراک گذاری:

  • USD/JPY در اواخر روز جمعه از پایین‌ترین سطح هفت هفته‌ای خود کاهش می‌یابد، پیشنهادی برای تمدید پایین‌ترین سطح روزانه دارد.
  • کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، نگرانی های متفاوت در مورد بحران بانکی، مشکلات رکود اقتصادی، پشتوانه تقاضای امن ین است.
  • شاهین های فدرال رزرو برای بازپس گیری کنترل نیاز به اعتبارسنجی از شاخص قیمت اصلی PCE آمریکا در روز جمعه دارند.

آخرین ضعف جفت ین می تواند با عجله معامله گران به سمت ین ژاپن (JPY) در جستجوی ایمنی ریسک و همچنین ترس های احتمالی پیرامون صنعت بانکداری در ایالات متحده و اروپا مرتبط باشد. شایان ذکر است که واگرایی اخیر بین سوگیری بازار در مورد حرکت های بعدی فدرال رزرو (فدرال رزرو) و بانک مرکزی ژاپن (BoJ) نیز به نظر می رسد که اخیراً بر قیمت قیمت تاثیر گذاشته است.

مهمتر از همه، صحبت های فزاینده خروج BoJ از سیاست پولی فوق العاده با ضرر، برخلاف نزدیک شدن فدرال رزرو به محور سیاست، USD/JPY را به سمت جنوب هدایت می کند.

بخوانید:  ASML در EPS شکست می‌خورد، انویدیا خودروهای برقی Nio را تامین می‌کند، IPO Mobileye اینتل بد به نظر می‌رسد

با این حال، نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس، ترس از رکود ایالات متحده و درخواست ها برای افزایش بیشتر نرخ بهره از سوی بانک مرکزی ایالات متحده را رام کرد، که به نوبه خود فشار نزولی بر جفت ین وارد می کند.

به دنبال آن، شاخص تورم ترجیحی فدرال رزرو، یعنی شاخص قیمت اصلی مصرف شخصی (PCE) از نزدیک مشاهده خواهد شد. اگر اعداد تورم نتایج قوی را نشان دهند، دلار آمریکا فضایی برای بهبود دارد و می تواند به USD/JPY اجازه دهد تا زیان های اخیر را کاهش دهد.

تحلیل فنی

در میان این بازی‌ها، سهام در منطقه آسیا-اقیانوسیه مخلوط شد در حالی که S&P 500 Futures نیم درصد افزایش یافت تا عملکرد مثبت خفیف وال استریت جمعه را دنبال کند. با این اوصاف، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده حدود 3.378 درصد بود، در حالی که همتای دو ساله، پیشنهادات خود را با افزایش متوسط ​​روزانه در حدود 3.797 درصد افزایش داد.

در ادامه، جفت USD/JPY ممکن است به دنبال سرنخ های بیشتری از کاتالیزورهای ریسک در میان یک تقویم سبک باشد، که به نوبه خود نشان دهنده کاهش بیشتر قیمت به سمت جنوب است. با این حال، شاخص قیمت مصرف‌کننده توکیو (CPI)، نرخ بیکاری ژاپن و تجارت خرده‌فروشی برای معامله‌گران این جفت مهم است که مراقب مسیرهای روشن باشند.

USD/JPY خرس‌ها را برای چهارمین روز متوالی خرسند می‌کند، حتی با وجود غیرفعال بودن بازارها در اوایل دوشنبه.

USD/JPY بین یک خط مقاومت 13 روزه و حمایت از خط روند شیب دار صعودی از 16 ژانویه، به ترتیب نزدیک به 130.75 و 130.55 در آن ترتیب، دست و پنجه نرم می کند.

بخوانید:  آسیا FX خاموش شد، دلار ثابت ماند زیرا فدرال رزرو می‌ترسد شادی معامله بدهی را خفه کند توسط Investing.com


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-jpy-portrays-four-day-downtrend-near-13050-with-eyes-on-japan-us-inflation-clues-202303270445