USD/JPY رشد بازیابی روزانه را کاهش داد، نزدیک به پایین ترین رقم چند ماهه اوایل این دوشنبه متوقف شد


  • بازگشت USD/JPY از پایین ترین سطح 9 ماه اخیر که در اوایل این دوشنبه ثبت شد.
  • به نظر می رسد که بهبود خوب دلار یک عامل کلیدی برای حمایت از جفت ارز است.
  • روند صعودی همچنان محدود است زیرا معامله گران منتظر تصمیم BoJ برای یک انگیزه جدید هستند.

جفت USD/JPY از پایین‌ترین سطح خود از اواخر ماه می که در اوایل این دوشنبه ثبت شده بود، بهبودی خوبی را تجربه کرد و یک رگبار باخت دو روزه را ثبت کرد. با این حال، این جفت ارز چند پیپ از اوج روزانه عقب نشینی می کند و در طول جلسه اواسط اروپا به پایین تر از اواسط 128.00 سقوط می کند.

دلار آمریکا پس از رسیدن به پایین‌ترین سطح هفت ماهه خود، بازگشت، که به نوبه خود، به عنوان عاملی کلیدی در حمایت از جفت USD/JPY دیده می‌شود. در همین حال، افزایش روزانه دلار آمریکا فاقد هر گونه کاتالیزور اساسی آشکار است و در بحبوحه انتظارات فزاینده برای تشدید سیاست کمتر تهاجمی توسط فدرال رزرو محدود می شود. در واقع، اکنون بازارها با افزایش 25 واحدی در ثانیه در ماه فوریه قیمت گذاری می کنند و انتظار دارند بانک مرکزی ایالات متحده چرخه افزایش نرخ خود را احتمالاً پس از نشست مارس FOMC متوقف کند.

این گمانه زنی ها توسط آخرین ارقام تورم مصرف کننده ایالات متحده منتشر شد که در هفته گذشته منتشر شد، که نشان داد سرفصل CPI در دسامبر برای اولین بار در بیش از 2-1/2 سال کاهش یافت. این باید هر گونه صعود معنی دار را برای دلار حفظ کند. از سوی دیگر، ین ژاپن همچنان از شرط‌بندی‌ها حمایت می‌کند مبنی بر اینکه بانک ژاپن (BoJ) سیاست کنترل بازدهی خود را بیشتر تغییر خواهد داد، که به نوبه خود به محدود کردن تلاش برای بهبود تلاش جفت USD/JPY کمک می‌کند.

معامله گران نیز تمایلی ندارند و ترجیح می دهند پیش از تصمیم سیاست بانک مرکزی آمریکا که قرار است در جلسه آسیایی روز چهارشنبه اعلام شود، به حاشیه بروند. با توجه به ریسک رویداد کلیدی بانک مرکزی، بازارهای ایالات متحده در روز دوشنبه به مناسبت روز مارتین لوتر کینگ جونیور بسته خواهند شد. این امر باعث می‌شود قبل از تأیید اینکه جفت دلار USD/JPY در کوتاه‌مدت به پایین‌ترین سطح خود رسیده است و برای هر گونه بهبودی معنی‌دار موقعیت‌یابی می‌کند، احتیاط‌آمیز است.

سطوح فنی برای تماشا


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-jpy-pares-intraday-recovery-gains-hangs-near-multi-month-low-set-earlier-this-monday-202301161140