USD/JPY در روز با ادامه تثبیت پس از BOJ کاهش یافت

من استدلال می‌کنم که بسیاری از آن‌ها به هر صحبتی در مورد چرخش بیشتر توسط BOJ منتهی می‌شود. به آن اضافه می شود که اگر قیمت گذاری در بازار به دنبال مخالفت با هرگونه فشار از سوی سیاست گذاران باشد که به دنبال تغییر موضع خود نیستند.

منظورم این است که منطقاً می‌توان انتظار داشت که سیاست‌گذاران به دفاع از سیاست فوق‌العاده آسان فعلی خود ادامه دهند، اما در پایان روز، اقدامات بلندتر از کلمات صحبت می‌کنند. و به نوبه خود، اعتبار آنها به طور قطع در سال 2023 در خطر است.

نمودار روزانه یک جهش حمایتی را از پایین ترین سطح 16 ژوئن در 131.49 نشان می دهد، اما فروشندگان همچنان در شکست زیر 135.00 و همچنین میانگین متحرک 200 روزه (خط آبی) در حال حاضر به راحتی می نشینند.

در مورد آینده این جفت، هفته گذشته چند فکر را به اشتراک گذاشتم:

این معاملات پایان سال است و بهترین زمان برای بررسی دقیق هر حرکت بازار در میان شرایط نقدینگی ضعیف‌تر نیست. دلار امروز کمی ملایم‌تر است و USD/JPY منجر به نزولی شده است زیرا فروشندگان به دنبال افزایش چهار روزه متوالی برای این جفت هستند.

“اما در تصویر بزرگتر، آینده USD/JPY چیست؟

در کوتاه مدت، عملکرد قیمت بالاتر از میانگین متحرک 100 و 200 ساعته خود است که در حال حاضر بین 133.26-32 مشاهده می شود. اما حتی در شرایطی که خریداران کنترل کوتاه مدت را در دست دارند، هرگونه افزایش صعودی همچنان ناکام می ماند مگر اینکه بتوانند سطوح مقاومت ذکر شده در بالا را بشکنند.

بخوانید:  داده های استرالیا - خرده فروشی ماه اکتبر 0.2% متر در متر کاهش یافت (در مقایسه با 0.5% پیش بینی شده)

در تصویر بزرگ‌تر، مشکلات فنی به نوعی تثبیت پس از سقوط سه‌شنبه گذشته پس از تغییر سیاست غیرمنتظره BOJ اشاره دارد.

اگر حتی کوچکترین نشانه ای وجود داشته باشد که BOJ به گوشه و کنار کشیده شده و تلاقی خود را به سمت مبارزه با تورم بچرخاند، USD/JPY ممکن است دوباره به سمت 100 یا 110 نگاه کند.”


منبع: https://www.forexlive.com/news/usdjpy-down-on-the-day-as-the-post-boj-consolidation-continues-20221229/