USD/JPY در بحبوحه معاملات آرام زیر 133.00 باقی می ماند


  • USD/JPY در بحبوحه شروع آرام هفته تعطیلات، بی‌حال حرکت می‌کند.
  • دلار آمریکا با بازده اوراق قرضه خزانه داری در بحبوحه روحیه ریسک پذیری چین کاهش یافت.
  • گاوهای USD/JPY برای از سرگیری بهبودی نیاز به پذیرش بالای 133.00 دارند.

USD/JPY در اوایل صبح اروپا در حالت تدافعی معامله می شود، زیرا معامله گران ین ژاپن پس از نوسانات هفته گذشته، اوضاع را راحت کرده اند.

لحن نزولی در اطراف این جفت می‌تواند تا حدودی به دلیل ضعف گسترده دلار آمریکا باشد که ناشی از تداوم جریان‌های ریسک و کاهش بازده اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا است. گزارش‌هایی مبنی بر اینکه چین در حال برنامه‌ریزی برای لغو قوانین قرنطینه برای مسافران ورودی در کنار کاهش بیشتر محدودیت‌ها است، احساسات ریسک را تقویت کرد و بر دلار آمریکا تأثیر منفی گذاشت.

معاملات سبک پس از تعطیلات آخر هفته کریسمس نیز جفت USD/JPY را در محدوده باریکی زیر سطح 133.00 تا کنون چرخانده است. پس از بازبینی منحنی بازدهی شگفت‌انگیز هفته گذشته توسط بانک ژاپن (BoJ)، بازارها از انجام هرگونه شرط‌بندی جهت‌گیری جدید بر روی ین ژاپن خودداری می‌کنند. حرکت BoJ بازارها را غافلگیر کرد و باعث فروش مجدد اوراق قرضه و سهام در سطح جهان شد، قبل از شروع «گردش بابا نوئل» در دوم هفته، که به آرامش اعصاب بازار کمک کرد.

این جفت از روندهای ریسک برای هر حرکتی سرنخ خواهد گرفت، زیرا در میان یک هفته تعطیلات کوتاه، داده های ایالات متحده نسبتاً سبک باقی می ماند.

از دیدگاه فنی کوتاه‌مدت، USD/JPY در یافتن پذیرش بالاتر از سطح 133.00 شکست خورده است و تلاش‌های بازیابی را تهدید می‌کند.

برای گسترش صعودی اصلاحی به سمت علامت روانی 133.50، یک حرکت پایدار بالاتر از دومی مورد نیاز است.

با این حال، میانگین نزولی 21-Daily Moving Average (DMA) 200DMA خفیف صعودی را از بالا کاهش داد و تلاقی خرس را در روز جمعه تأیید کرد.

شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI) درست بالای منطقه فروش بیش از حد قرار دارد و از پتانسیل نزولی حمایت می کند.

پایین ترین نرخ روز جمعه در 132.15 هدف نزولی بعدی برای فروشندگان است که در زیر آن می توان پایین ترین سطح 22 دسامبر در 131.64 را دوباره آزمایش کرد.

USD/JPY: نمودار روزانه

USD/JPY: سطوح فنی اضافی


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-jpy-remains-depressed-below-13300-amid-quiet-trading-202212270628