USD/JPY در بحبوحه افزایش ریسک پذیری در جلسه آسیایی به سمت 133.00 حرکت می کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-jpy-heads-toward-13300-amid-improved-risk-appetite-in-the-asian-session-202303170441

در همین حال، همراه با فدرال رزرو، سرمایه گذاران نیز انتظارات افزایش نرخ بهره را برای سایر بانک های مرکزی مانند بانک مرکزی اروپا (ECB) اعلام کردند. برخلاف این، بانک مرکزی اروپا روز پنجشنبه یک افزایش از پیش تعهد شده نرخ بهره را 50 واحد در ثانیه ارائه کرد.

اظهارنظر قبلی وزیر خزانه داری ایالات متحده یلن گفت که بازپرداخت سپرده های بیمه نشده توسط دولت به هر بانکی که ورشکسته می شود تعمیم نمی یابد و آژانس رتبه بندی Fitch گفت: “مورد اصلی ما این است که تحولات اخیر در ایالات متحده باعث تغییر عمده در سیاست پولی ایالات متحده نمی شود. “.

فرآیند فکر ساده بود: فدرال رزرو نباید در جلسه مارس FOMC در میان اکوسیستم بانکی به هم ریخته، افزایش نرخ بهره را افزایش دهد. بنابراین، انتظارات فوق در اقدامات قیمت بازده لحاظ شد. در نتیجه، USD/JPY حساس به بازدهی UST شروع به کاهش کرد.

این هفته زمانی که برخی از بانک‌های مرکزی کلیدی در بحران نقدینگی با طرح‌های پشتیبان مداخله کردند و بانک مرکزی اروپا را بر آن داشتند تا برنامه افزایش نرخ خود را حفظ کند، احساسات تغییر کرد. پس از رویداد بانک مرکزی اروپا، مجتمع های بازده جهانی در روز پنجشنبه افزایش یافت. و به نظر می‌رسد که بانک‌های مرکزی تمایلی ندارند تا زمانی که وضعیت نقدینگی بدتر شود، روی این موضوع نقدینگی تسلیم شوند و به احتمال زیاد در مسیر صعود خود باقی خواهند ماند.

کاهش بازدهی UST را می‌توان به کالیبراسیون مجدد انتظارات افزایش نرخ بهره فدرال رزرو (Fed) در ماه مارس نسبت داد. با توجه به آنچه گفته شد، حادثه تخلیه نقدینگی از بانک سیلیکون ولی (SVB) به کردیت سوئیس موج جدیدی از بدبینی را برای جلسه مارس FOMC فدرال رزرو به راه انداخته است.


اشتراک گذاری:

  • USD/JPY در جستجوی سوگیری جهت در میان بازدهی ثابت خزانه داری ایالات متحده.
  • افزایش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا بر مجتمع های بازدهی جهانی تأثیر می گذارد. بانک های مرکزی در بحبوحه رکود نقدینگی ثابت می مانند.
  • بعید است که در نشست مارس FOMC فدرال رزرو شاهد تغییر اساسی در چرخه افزایش نرخ بهره باشیم.

قیمت USD/JPY در حال کاهش است و به دنبال آزمایش علامت 130.00 بر روی بازدهی نرم تر خزانه داری ایالات متحده (UST) است. اگرچه وضعیت آرام دلار آمریکا در کل هنوز چیزی قابل توجه را نشان نمی دهد، USD/JPY در روز پنجشنبه به دلیل تثبیت بازدهی UST افزایش یافت. محیط ریسک گریزی در اوایل هفته، که به دلیل رکود نقدینگی در بین بانک ها انجام شد، باعث سقوط UST شد.

بنابراین، هر گونه تغییر محوری در حال حاضر زودرس به نظر می رسد. ممکن است فدرال رزرو در نشست مارس FOMC 25 bps افزایش داشته باشد، اما هرگونه تغییر عمده در چرخه افزایش نرخ بسیار بعید است.

سطوح برای تماشا