USD/JPY تلاش می کند تا از 131.00 عبور کند زیرا سرمایه گذاران در انتظار PMI ISM ایالات متحده برای نشانه های جدید هستند.


  • USD/JPY موانعی در حدود 131.00 پیش از داده های PMI تولید ISM ایالات متحده احساس کرده است.
  • انتظار می‌رود اوراق آتی S&P500 به پیش‌بینی‌های اقتصادی ضعیف‌تر صندوق بین‌المللی پول واکنش نشان دهد.
  • برای دستیابی به اهداف تورمی بالاتر توسط بانک مرکزی، بانک مرکزی باید نقدینگی بیشتری را به اقتصاد تزریق کند.

جفت USD/JPY برای فراتر رفتن از مقاومت بحرانی 131.00 در اوایل جلسه توکیو با موانع محکم تری مواجه است. این دارایی حول پایین ترین سطح 12 روزه خود در نوسان است و بنابراین انتظار می رود که در حد قلاب باقی بماند.

مشخصات ریسک همچنان گیج کننده است زیرا ممکن است پس از یک حال و هوای جشن و یک تعطیلات آخر هفته طولانی، بازار زمان کافی برای تسویه حساب نیاز داشته باشد. معاملات آتی S&P500 عملکرد ضعیفی را نشان می‌دهند زیرا حوزه سهام ایالات متحده به پیش‌بینی‌های اقتصادی ارائه شده توسط صندوق بین‌المللی پول (IMF) واکنش نشان می‌دهد.

کریستالینا جورجیوا، مدیر عامل صندوق بین‌المللی پول در برنامه صبح یکشنبه سی‌بی‌اس گفت: «برای بیشتر اقتصاد جهانی، سال 2023 به عنوان موتورهای اصلی رشد جهانی – ایالات متحده، اروپا و چین – سال سختی خواهد بود. ممکن است فعالیت ضعیفی را تجربه کند.»

در ادامه، اقدام معاملاتی از شاخص دلار آمریکا (DXY) حال و هوای بازار را نشان خواهد داد. محرک اصلی که بر شاخص USD تاثیر می گذارد، داده های PMI تولید ISM ایالات متحده خواهد بود. بر اساس برآوردها، انتظار می‌رود داده‌های PMI تولید ISM ایالات متحده نسبت به نسخه قبلی 49.0 به 49.6 ارتقا یابد. جدای از آن، سرمایه‌گذاران روی داده‌های شاخص سفارش‌های جدید تمرکز خواهند کرد که نشانه‌هایی درباره تقاضای آینده در اقتصاد ایالات متحده ارائه می‌کند. داده های اقتصادی بالاتر از 48.1 در مقایسه با نسخه قبلی 47.2 دیده می شود.

در جبهه توکیو، ادامه سیاست پولی بسیار سست می تواند بر ین ژاپن تأثیر بگذارد. بانک ژاپن (BOJ) در حال حاضر اهداف تورمی را برای سال 2023 و 2024 نزدیک به 2 درصد تعیین کرده است که برای حمایت از تقاضای کل نیاز به افزایش بیشتر در نرخ دستمزد و انتشار مداوم نقدینگی در بازار دارد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-jpy-struggles-to-surpass-13100-as-investors-await-us-ism-pmi-for-fresh-cues-202301030052