USD/JPY به 149.00 رسید که بالاترین میزان از ژوئن 1990 است

ین در سال جاری به دلیل واگرایی بین موضع جنگ طلبانه فدرال رزرو آمریکا و سیاست فوق العاده باخت بانک ژاپن، تقریباً 30 درصد در برابر دلار کاهش یافته است. ماه گذشته، مقامات ژاپنی بزرگترین مداخله ارزی خود را برای حمایت از ین به سرعت در حال سقوط انجام دادند و 2.84 تریلیون ین را برای تلاش های خود هزینه کردند که تأثیری زودگذر داشت.

شونیچی سوزوکی، وزیر دارایی ژاپن نیز وارد عمل شده و گفته است که اقدام قاطعانه ای در برابر حرکات مازاد فارکس بر اساس حدس و گمان انجام خواهد داد. سوزوکی می گوید که آنها دائماً حرکات fx را با احساس فوریت تماشا می کنند.

گاو نر به دورنمای دویدن تا سطح روانی 150 نگاه می کند که در آن حدس و گمان برای مداخله بیشتر مقامات ژاپنی وجود دارد. در آغاز هفته، ماساتو کاندا، دیپلمات ارشد ارز ژاپن گفت که مقامات قاطعانه به هرگونه نوسانات ارزی بیش از حد پاسخ خواهند داد.

  • ین ژاپن به پایین ترین حد خود در 32 سال اخیر رسید.
  • آیا BoJ دوباره در این هفته مداخله خواهد کرد؟

در همین حال، دلار آمریکا در برابر سبدی از ارزهای اصلی کاهش یافت و استرلینگ در روز دوشنبه پس از آنکه وزیر دارایی جدید بریتانیا بخش اعظم «بودجه کوچک» دولت را کنار گذاشت، جهش کرد، در حالی که درآمدهای بهتر از حد انتظار بانک آمریکا به افزایش ریسک پذیری کمک کرد. .


منبع: https://www.fxstreet.com/news/breaking-usd-jpy-pops-14900-highest-since-june-1990s-202210172025

او گفت که هر کشوری به توافق در مورد حرکت بازار ارز توسط نشست های گروه هفت (G7) و G20 در هفته گذشته پاسخ مناسب خواهد داد.

بخوانید:  USD/CAD در آستانه سیاست نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا به سمت پایین ترین حد هفتگی در حدود 1.3340 کاهش یافت.

USD/JPY طبق نمودار 5 ماهه زیر سطح 149.00 را شکسته است: