USD/JPY به سود هفتگی نزدیک به 130.00 باقی می ماند، نوسانات بالا همچنان ادامه دارد


  • ین ژاپن در میان بدترین عملکردهای G10 پس از وضعیت موجود BoJ.
  • دلار آمریکا بین بازدهی بالاتر و تمایل به ریسک مخلوط شد.
  • USD/JPY تلاش می‌کند تا بازیابی کند، که همچنان زیر SMA 20 روزه محدود است.

USD/JPY در طول جلسه روز جمعه آمریکا از بالاترین سطح روزانه حرکت کرد و به زیر 130.00 رسید. این جفت ارز به 130.60 رسید که بالاترین سطح در دو روز اخیر بود. دلار آمریکا اواخر روز جمعه در بحبوحه بهبود ریسک پذیری کاهش یافت.

با توجه به داده های اقتصادی، روز جمعه انجمن ملی مشاوران املاک اعلام کرد که فروش خانه های موجود در ایالات متحده به 4.02 میلیون (نرخ سالانه) در دسامبر کاهش یافته است که بالاتر از توافق بازار 3.95 میلیونی است. پیش از این، ژاپن گزارش داده بود که شاخص قیمت مصرف کننده اصلی در ماه دسامبر نسبت به سال گذشته 4.0 درصد افزایش یافته است که بالاترین سطح در 41 سال گذشته است.

روند USD/JPY همچنان نزولی است، اگرچه طی پنج روز گذشته به سمتی حرکت کرده است، در محدوده وسیعی بین منطقه 127.50 و میانگین متحرک ساده 20 روزه نزدیک به 131.00. خط مذکور به مقاومت دینامیکی بحرانی تبدیل شده است. اگر دلار موفق به شکستن بالاتر از آن شود، بهبودی عمیق محتمل به نظر می رسد.

یک هفته پرنوسان برای ین، در آینده بیشتر

علیرغم اینکه دلار آمریکا از بالاترین سطح خود فاصله زیادی گرفته است، در مقایسه با ین ژاپن در مسیر رسیدن به بیشترین افزایش هفتگی در چند ماه اخیر است. این واقعیت که بانک مرکزی ژاپن از سیاست پولی فوق‌العاده انطباق‌آمیز فعلی خود «محور» نشد، بر ین تأثیر گذاشت. با این حال، فعالان بازار در انتظار تغییر در سه ماهه دوم هستند، زمانی که دوره Kuroda در آوریل به پایان می رسد. آخرین اعداد CPI اصلی ژاپن به نفع این تغییر است.

همچنین، حرکات شدید در بازده اوراق قرضه دولتی موجب نوسانات در ضربات ین شد. ترس در مورد چشم انداز اقتصادی تقاضا برای ایمنی را افزایش داد، اما همچنین، بانک مرکزی برای مدتی به صحبت در مورد لزوم افزایش نرخ بهره ادامه داد، و کاهش بازدهی را محدود کرد.

توجه هفته آینده از BoJ به فدرال رزرو معطوف خواهد شد. FOMC تصمیم خود را در 1 فوریه اعلام خواهد کرد. انتظار می رود نرخ بهره 25 واحد افزایش یابد. با این حال، فعالان بازار به دنبال سرنخ هایی در مورد اینکه فدرال رزرو تا چه حد مایل است سیاست های پولی سختگیرانه را ادامه دهد و چشم انداز اقتصادی را چگونه می بیند، خواهند گشت.

سطوح فنی


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-jpy-holds-to-weekly-gains-near-13000-high-volatility-to-persist-202301201640