USD/JPY به سمت محرک مداخله نزدیک تر می شود

“و اگر ژاپن نشان دهد که آماده است تا به واگرایی سیاست ها پایان دهد، مقامات همچنان در حال نبرد سختی از نظر مداخله هستند. و این واقعا ایده آل نیست.”

اگر کسی شمارش را حفظ کند، این جفت ارز امروز پس از ده روز افزایش متوالی وارد معامله می شود. برخی از آنها سبک بوده اند، اما نشان دهنده نوعی احتیاط در پیشروی در ترس از آغاز دور دیگری از مداخله مقامات ژاپنی است.

بی‌تردید کارآمدی چنین حرکتی (مداخله) را زیر سؤال نبرم. شکی نیست که این لحظه بزرگی در بازارهای مالی است، اما صادقانه بگویم که در زمان نسبتاً بدی برای ژاپن رخ می‌دهد. بیایید شرایط را بررسی کنیم.

برای اولین بار، مقامات تنها پس از افت 26 درصدی ارز در سال جاری مداخله می کنند. در همین حال، BOJ از نظر سیاست پولی با فدرال رزرو در تضاد باقی می ماند – در واقع آنها نمی توانند در نقاط مخالف این طیف قرار بگیرند. این واقعیت به تنهایی کافی است تا ین را به عنوان یک ارز امن در مقایسه با دلار در میان افزایش اختلاف نرخ، کمتر جذاب کند.

با این حال، از آنجایی که پس‌زمینه اساسی بدون تغییر باقی می‌ماند، معامله‌گران به کاهش ین در دو هفته گذشته ادامه می‌دهند. از ماه گذشته:

در اصل، هیچ چیز زیادی تغییر نکرده است به جز سطح 145 که در آن زمان به سطح 150 تبدیل شده است. آیا مقامات ژاپنی این بار تلاش خواهند کرد که با شدت بیشتری پاسخ دهند؟

و اگر این کار را انجام دهند، چه اتفاقی می‌افتد وقتی بازارها همه چیز را به هم بزنند و USD/JPY را دوباره حتی بالاتر ببرند؟ آیا آنها همچنان برای مبارزه خوب تلاش خواهند کرد یا رویکرد متفاوتی را رقم خواهند زد؟ یک محور BOJ شاید، کسی؟


منبع: https://forexlive.com/news/usdjpy-nudges-closer-towards-intervention-trigger-20221019/